Формула успіху

30.12.2017 18:21

Школа і сім’я – два суспільних інститути, на які покладено обов’язок виховувати особистість. Батьківська громада – рівноправний суб’єкт освітнього процесу. Значення сім’ї в цьому  процесі важко переоцінити. Саме в родині дитина пізнає навколишній світ у всіх його проявах, тут утверджується її громадянська позиція, формуються світогляд та естетичні смаки. Здійснюючи родинне виховання, батьки забезпечують дитині почуття захищеності, рівноваги, довіри. З сім’ї починається дорога до школи. Співдружність школи з сім’єю, опора на родинні традиції набуває сьогодні нового педагогічного змісту та особливої актуальності, коли вступає в силу Закон України «Про освіту». Якщо батьки і вчителі однодумці, тоді, звичайно, краще поставлено і організовано освітній процес, виховання і навчання дітей. Проблема взаємодії школи і сім’ї, на наш погляд, належить до найскладніших і найважливіших. Ми занадто часто говоримо батькам «мають» замість батьки «можуть». Уникаймо спільно викликів і ризиків, справляймося з ними. Завдяки батькам, батьківському комітету в школі відбуваються позитивні зміни. Від участі батьків у справах школи виграє дитина! Батьківські лекторії, спільні екскурсії, майстер-класи, цікаві уроки, акції милосердя, ярмарки, колективні творчі справи, традиційні свята – все це створює позитивний мікроклімат у колективі, довірливі стосунки, гармонію в трикутнику «діти-батьки-вчителі». На вершину трикутника ми ставимо дитину, а батьки та вчителі виступають для них підтримкою і міцним фундаментом. Наші батьки – це основна рушійна сила.

         Сучасній дитині випало бути свідком різного роду криз, боротьби батьків за виживання родини, насадження культу неправильних речей, фізичної сили, розваг, грошей, зброї. Сім’я у цей період зазнає змін, але завжди залишається домінуючим осередком у житті і долі дитини. Занурені у щоденні клопоти батьки не завжди усвідомлюють, що на сьогодні мають справу з «новою» дитиною. І саме здоровою та щасливою дитина може вирости тільки у дружній щасливій люблячій сім’ї, де з молоком матері закладаються основи ставлення особистості до суспільства і самого себе, адже природно у батьків закладено педагогічний талант і здібності. Діти – продовжувачі не тільки батьківського роду, а й соціального ладу.

         Батьки і вчителі повинні стати партнерами, активними співучасниками божого творіння – дитини.

Це означає:

-       відчувати один одного;

-       тримати тісний зв'язок;

-       стежити за успіхами та прогалинами;

-       перейматися життям дитини.

Важливо, щоб батьки були впевнені в педагогічному ставленні вчителя до дитини, відчували його компетентність, вчителю повинні довіряти за його небайдуже ставлення, вміння пробуджувати в дитині красу, щирість і милосердя. Відкриті, зацікавленні контакти з сім’єю допоможуть виявити кращий досвід сімейного виховання і передавати його іншим. Вчителі і батьки моральні наставники один одного. А запорукою цьому є любов.

         Діти часто не слухають того, що ми говоримо, але запам’ятовують все, що ми робимо. Тому уроки любові, засвоєні в дитинстві, не забуваються впродовж життя. Батьківська любов виявляється тоді, коли діти на неї найменше заслуговують. Ця любов поважає бажання бути хорошим, береже найтонший рух дитячої душі,  не зловживає владою і не перетворює її на деспотизм. Дітям потрібні не повчання, а приклади. Батьківська любов «працює» саме так. Вона підтримує сміливість дитини, враховує потреби, підштовхує до вивчення світу поза межами дому. Саме батьки дають відповіді на найважливіші життєві питання дитини, виробляють чіткі правила, які допоможуть зорієнтуватися у великому і непізнаному світі. Адже люблячі батьки – головні люди в житті дитини.

Шановна батьківська громадо ЗОШ І – ІІІ ступенів № 4!

Щиросердечно вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Висловлюємо Вам вдячність за мудре батьківство, прийміть величезне людське «спасибі» за вашу участь у вихованні дитини і житті школи.

Перемоги і успіхи вашої дитини – це наша спільна радість найближчих людей, на перший погляд, з непомітними щоденними зусиллями, працею, терпінням і відповідальністю. Завдяки вашій підтримці і розумінню ми спільно виховуємо молодь, повну сил і прагнень до знань, творчості, життя. Від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, усіляких благ, оптимізму і великого людського тепла.