Про проведення Дня цивільного захисту в загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 4 м. Дрогобича

03.04.2018 21:17

28 березня 2018 року в Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 було проведено День цивільного захисту. В ході цього Дня проведена загально шкільна лінійка, під час якої виступив начальник цивільного захисту школи і звернув увагу присутніх на необхідність ЦЗ, розповів, які завдання виконують сили ЦЗ, привів приклади НС природного та техногенного характеру, які виникли в цілому в державі, в області та в м. Дрогобичі. Закликав учнів та вчителів до організованого і активного проведення Дня ЦЗ.

Учитель основ здоров’я Чоп’як І.С. з учнями 5-Г класу провела урок-тренінг на тему «Гаси іскру до пожежі, бо вогонь не знає межі», на якому було висвітлено правила поведінки з вогнем та порядок дій при ліквідації пожежі. Найбільше акцентувалась увага учнів на діях, які запобігають виникненню пожежі.

         Класний керівник Свойкіна Н.Б. провела з учнями 9-Г класу годину спілкування на тему «Вибухонебезпечні предмети – бережись невідомого», на якій диспут з учнями сприяв виробленню в них алгоритму поведінки при виявленні невідомих предметів.

Учні 3-А класу під керівництвом вчителя початкових класів Ришковець М.М. були залучені до уроку-гри з основ здоров’я «У країні пожежної безпеки». Учні обговорили правила поведінки при виникненні пожежі різних видів, відпрацювали дії при загрозі виникнення пожежі або інших екстремальних ситуаціях. Про будні пожежної служби учням класу розповів батько Манчак В.Й., який працював 24 роки на посаді командира відділення ДПРЧ №5 м.Дрогобича.

З учнями 4-А, 4-Б, 4-В, 4-Г класів проведено спортивно-оздоровчий конкурс на тему «Бережи своє життя» вчителем фізичної культури Логин А. В. До конкурсу колективи класів підготували команди, їх назви, емблеми і девіз. Конкурс складався з двох частин – теоретичної та практичної. Під час теоретичної частини учнями були виконанні тестові завдання з розділу «Безпечне дозвілля» предмету «Основи здоров’я». В практичній частині між командами були організовані естафети «Загаси вогонь», «Юний пожежник», «Рятівник». Конкурси організовані з дотриманням усіх вимог техніки безпеки. Учні проявили згуртованість, волю до перемоги, активність, ґрунтовні знання.

За сигналом “Увага! Увага всім!”, “Пожежа!” проведена евакуація учнів та працівників школи. Евакуація пройшла організовано, з дотриманням установленої послідовності та термінів.

З учнями 3-х, 5-х, 6-х класів проведені планові тренування з надання першої медичної допомоги шкільною медичною сестрою Галадій Н.Ю.

У вестибюлі школи була організована виставка майна з ЦЗ та ЦО, літератури з ЦЗ , ОБЖ та медико-санітарної підготовки.

Педагогом-організатором Вусатою Г.Г. проведено огляд-конкурс стіннівок на кращу наочну агітацію з тематики ЦЗ та військово-патріотичного виховання. Підсумки конкурсу «Блискавок» такі: І місце – 5-Г, 6-В, 7-В, 8-Б, 8-Г, 9-Б, 10-А, 11-А класи; ІІ місце – 5-Б, 5-В, 7-Б, 7-Г, 8-В, 9-А, 9-В класи; ІІІ місце – 5-А, 6-А, 8-А, 9-Г, 7-А, 6-Б класи.

На завершення Дня цивільного захисту було проведено збір педагогічного та учнівського колективів, на якому представник міського відділу з питань НС та ЦЗ С.В.Анісін відзначив згуртованість, активність та належний методичний рівень усіх заходів та оцінив їх на «відмінно».

                                                                 Начальник штабу ЦЗ Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Пруська Р.В.