Школа – центр громади

18.07.2017 09:44

22 червня за ініціативи Центру інноваційної освіти "Про.Світ" та проекту "Простір освітніх ініціатив" Українського католицького університету  у Львові відбувся семінар «Школа – центр громади». Метою семінару було показати, яким важливим є вміння освітян згуртувати навколо школи громаду зацікавлених людей.

Понад 100 вчителів зі Львова, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей України стали учасниками цього заходу для освітян. Наше місто і школу представляли заступник директора з навчально-виховної роботи Самойлик С.В. та вчитель початкових класів, керівник міського методичного об’єднання вчителів початкових класів Гизюк Л.В.

В адресу присутніх прозвучали слова привітань від першого проректора УКУ Тараса Добка, директора департаменту освіти і науки ЛОДА Любомири Мандзій та директора ЛОІППО Романа Шияна, які наголосили на важливості таких освітянських зустрічей, адже саме школи на місцях втілюють актуальні зміни.

Про побудову громадоорієнтованої школи розповідала міжнародний експерт з Німеччини доктор Марія-Луїза Столл-Стеффан. Доктор Марія-Луїза акцентувала увагу на розумінні поняття «громадоорієнтована школа», критеріях успіху учня, критеріях успішного залучення громади, культурі відкритого спілкування та розповіла з чого почати цей шлях до змін.

Ми також мали змогу познайомитись з досвідом шкіл, які вже досягли певних результатів. Про культуру партнерства вчителів, учнів, батьків розповіли педагог-організатор та голова учнівського самоврядування школи №69 м. Львова. Як залучити учнів до роботи громади розказала директор опорної школи с. Більшівці. З Фондом випускників України нас познайомив Володимир Варгола – представник Фонду в Україні. Він запевнив, що саме випускники – опора у розвитку школи. Долучились до дискусії «Громада і школа: чому важливо будувати партнерство і як почати» за участю представників ГО «Кращий Сихів».

Тож, як казав Г.Форд: «Збиратися разом — це початок. Залишатися разом — це прогрес. Працювати разом — це успіх».

Працюймо ж разом для успіху кожного!