Тиждень математики в школі

20.03.2018 10:18

12 – 16 березня у Дрогобицькій ЗОШ № 4  відбувався тиждень вивчення математики. Було цікаво як учням школи, так і вчителям.

У понеділок на інформаційній годині група лекторів  відвідала 5 – 11 класи  з темою «Математика в житті людини». І повірте, що почуте викликало велике здивування в багатьох: математика – таки справжня цариця наук. А впродовж дня відбувався дуже цікавий квест для учнів 9-х класів. Діти мали завдання з математики та інформатики: правильно розв’язали –  рухалися вперед, до наступного пункту гри. О, скільки їм довелося згадати, скільки обчислити подумки! Але хіба це проблема для справжніх фанатів математики?!

У середу школа зустрічала гостей – членів методичного об’єднання вчителів математики  м. Дрогобича та м. Стебника. Учасники мали можливість ближче познайомитися з особливостями навчального закладу, а також взяти участь в дискусії «Використання активних форм і методів на уроках математики з метою формування ключових компетентностей учнів»  (відвідати майстер-класи вчителів-методистів) та засіданні науково-практичної конференції «Неопалима купина» (секція математики). Учні 9-10 класів працювали кожен над обраною темою, а про результати доповідали на цьому засіданні. Про цікаву математику розказали учениці 9 класу  Аліна Сітка та Христина Шульган (вчитель Ференс М.І.). Про параболу в житті людини – Ірина Боберська та Христина Желяк (вчитель Лучшева Т.В.). Захопливо розв’язувала рівняння вищих степенів Анастасія Неборак (вчитель Татомир О.Я.), а про діаграми присутні дізналися від Анастасії Параскан (вчитель Дурибаба А.М.). Не обійшли увагою і арифметичну прогресію, про неї дізналися від Анастасії Савицької та Лоли Мельничук (вчитель Височанська Л.І.). Безперечно, на такій конференції неможливо без винахідницьких задач. І хоч це задачі для другокласників,  запропоновані їхньою вчителькою Гизюк Л.В., щоб впоратися з ними, працювали всі присутні. До речі, гості відвідали урок «Еврика» у цьому класі. Він працює за програмою «Інтелект України», а учні вже знають і про куб, і про його грані і вершини.

А які проекти підготували учні 1-4 класів! Кожен по-своєму зобразив математику  у власному житті: дату народження, клас, адресу, вік та інші числа. Діти зрозуміли, як багато математики є навколо і як рідко ми це помічаємо.

У п’ятницю вчителі підготували «Брейн-ринг» для учнів 8-х класів і ще раз довели: діти цікавляться математикою, можуть пізнавати її , досліджувати з різних сторін, достатньо лише підштовхнути їх до цього.

Дякуємо кафедрі вчителів математики та інформатики за підготовку заходів, адміністрації - за сприяння, математикам міста  і завідувачу ММК Галині Марчук – за участь,  а учням – за знання!

У ЗОШ №4 переконані:  ця точна наука необхідна для формування багатьох компетентностей, адже ще В. Серве казав, що математика - не так знання, як уміння.