Український Сократ

12.11.2017 14:58

Коли твердо йдеш шляхом,

яким почав йти, то,

на мою думку, ти щасливий…

Г. Сковорода

     9 листопада у ЗОШ4 відбулася ХІ науково-практична конференція «Неопалима купина» (секція «Філологічних дисциплін»), у якій взяли участь учні 9-их та 11-Б класів. Цьогоріч вона була присвячена видатному українському філософу, педагогу, поету, музиканту Григорію Савичу Сковороді.

Філософ залишив по собі вічну і добру пам’ять: він і словом, і прикладом навчав людей любити передусім Бога, вчитися, аби пізнати істину. У своїх творах розвивав цілий комплекс ідей, актуальних для свого часу. Його спадщина є цінним надбанням української національної і світової культури.

      Одинадцятикласники презентували літературно-музичну композицію «Український Сократ». Дев’ятикласники, готуючись до конференції, провели дослідницьку роботу з таких тем: «Філософські  погляди Г. Сковороди» (Христина Желяк), «Сродна праця у житті людини» ( Діана Півтораніс), «Сковорода і Біблія» (Лола Мельничук), «Байки Г.Сковороди» (Софія Роговська). Учениця 9-Г класу Півтораніс Діана посіла ІІІ місце на міському конкурсі захисту наукових робіт, присвячених вивченню творчості видатного українського філософа.

     Всіх учасників конференції нагородили дипломами та подяками.

      Григорій Сковорода, і майже через три сотні літ від дня народження, залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас.

                                                                          уч.укр. мови та літературb  С.І.Мількович