Урок справедливості у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

18.12.2018 23:51

13 грудня 2018 р. учням 4-А класу випала нагода взяти участь у Всеукраїнській акції "Урок справедливості". До нас завітали судді Дрогобицького міськрайонного суду Гарасимків Л.І. та Грицай М.М., які ознайомили учнів із символами правосуддя. Крім того, Марія Михайлівна розповіла цікаві факти про одяг судді. Зокрема те, що судді Давнього Риму завжди одягали маски, щоб не видавати свої емоції. Лілія Іванівна наголосила, що людина з самого народження має різні права та обов'язки.

Гості розказали хто такі судді та в чому полягає їхня робота, запропонували дітям спробувати себе в ролі судді і вирішити один спір, переглянувши мультфільм про коня та хом'яка.

Після перегляду мультфільму діти розділились на дві групи – одні були на боці коня, інші – хом'яка, свої думки підтверджували аргументами. Протягом модельованого судового процесу діти зрозуміли на скільки важко прийняти справедливе неупереджене рішення.

Ми переконались у тому, що суд – це не лише "каральний" орган, але й місце вирішення суперечок, які виникають між людьми. Коли виникають суперечки, потрібно шукати вихід мирним шляхом.

На згадку про урок діти отримали пам'ятки про свої права та обов'язки.

                                                                                 Класний керівник: Ришковець М.М.