Відкритий простір дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

02.10.2018 21:11

Універсального рецепту успіху дитини, звісно, не існує, проте незаперечним є той факт, що всі великі зміни починаються саме з маленьких кроків та щоденних зусиль.

         Коли точно знаєш, що саме потрібно змінювати та вдосконалювати, народжується мета, а коли є мета, тоді й знайдуться можливості. Тут згадуєш про  гуртки, секції, школи розвитку.

         Чи доцільні гуртки в загальноосвітній школі? А чи краще займатися таким поза її межами? Переконані на всі 100%: ТАК, потрібні! Вчительський досвід доводить, що гуртки – то не просто розвага, хоча це цікаво і весело, не просто розвантаження, хоча й великою мірою так, основне - гуртки можуть стати початком великого та унікального  шляху дитини. Саме в позаурочний час працюють обидві півкулі мозку, саме в середовищі, де нема чітких часових та організаційних рамок, а є додаткові стимули, як от музика, рух, слово, пензель, м’яч, саме тоді в головах дітей народжуються найкращі ідеї. Неймовірні, фантастичні, а це креативність учнів, їхня самостійність, їх поступ уперед в пізнанні і розумінні чогось нового.

         Навчання в школі вимагає відповідальності, а перелік шкільних предметів не може бути цікавим абсолютно всім. Після серйозного навчання протягом академічної частини дня дуже важливо трішки розслабитися, але при тому продовжувати отримувати нові знання та навички.

Щоб повністю розвиватися та самій відчувати цей розвиток, дитині важливо мати вибір. І тут на допомогу приходять гуртки – це стовідсотковий вибір самого учня, до якого ніхто не змушує.

         У нашій  школі працює 8 гуртків, до яких залучено майже 200 учнів. Усі вони працюють у трьох напрямках: це національно-патріотичний, художньо-естетичний та еколого-натуралістичний. Звучить по-науковому, однак за цими назвами – заняття на будь-який смак – різноманітні, неординарні, які дозволяють відважитись дитині на щось нове, щось сміливе і цікаве.

Національно-патріотичне виховання – це один з найважливіших напрямків у роботі школи. Україна – наш спільний дім. Ми повинні дбати, щоб в ній був мир, спокій, добробут. Тому діти залюбки відвідують гурток "Підготовка до служби в ЗСУ", яким керує Сосяк Р.С.. Адже мета благородна й висока - виховати достойних синів і дочок Вітчизни. Ми, українці, - незламні духом, горді та величні у своїй державі.

         У естетичному вихованні дітей поряд з іншими видами мистецтва значне місце посідає мистецтво танцю. Дрогобич вже давно має репутацію запеклого танцюриста. Підтвердженням цього є велика кількість хореографічних студій. А в нашій школі  є аж два колективи, відомі на все місто!           Це народний ансамбль сучасного танцю «Viva» (керівник Дмитрієв С.) та Зразковий ансамбль сучасного танцю «Радість» (керівник Вовденко Н.). Заняття танцями приваблюють дітей можливостями рухатися під музику, від чого дитина отримує насолоду, виявляє індивідуальність, вчиться краще розуміти та відчувати своє тіло, стає більш пластичною, здоровішою.

         Вихованці шкільних танцювальних колективів є постійними учасниками міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. На їхньому рахунку десятки перемог. Протягом  чотирьох років вони ставали Лауреатами І премії та учасниками гала –  концерту  XV, XVI, XVII, XVIIІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв  «Сурми звитяги» у номінації "Хореографічна композиція". Були лауреатами І премії та володарями гран-прі «Трускавецька фієста», лауреатами ІІ премії Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Прем’єр ліга», лауреатами ІІ премії Всеукраїнського конкурсу «Чемні бешкетники», 5-ти разовими чемпіонами з сучасних танців України за версією ІДО.

         Є у школі і вокальні гуртки. А розвивають співочу майстерність учнів чудові педагоги Антоник Н. – вокальний ансамбль «Друзі» та Пуців Л. – гурток «Соліст-вокаліст».

         Гуртки відвідують учні, які відшліфовують свою майстерність у різних стилях виконання: соло, ансамблевий спів.

         Вихованці Н.Антоник були переможцями обласного фестивалю-конкурсу дитячої пісні та танцю «Світ дитинства», лауреатами ІІ ступеня в обласному фестивалі-конкурсі «І слово, і пісня, матусю, тобі», срібними призерами Чемпіонату України «Прем’єр-Ліга», лауреатами ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги». Лауреатами І премії V Всеукраїнського фестивалю конкурсу «Галицькі самоцвіти». Лауреатами ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя». Лауреатами І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Хіт-парад», лауреатами ІІІ премії третього Всеукраїнського пісенно-гумористичного фестивалю «Борислав сміється».

Учні Л. Пуців були переможцями телеконкурсу «Крок до зірок», посіли І місце в обласному конкурсі «Різдвяні канікули», здобули І премію на телевізійному конкурсі «Зірки на сцену», були Лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги» та обласного фестивалю дитячої пісні «Світ дитинства». І сьогодні школа в очікуванні перемоги нашої учениці Ксенії Білої, яка бере участь у Всеукраїнському конкурсі пісні «Об’єднані піснею».

         Діє в школі гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Паньків О. Заняття у гуртку розвивають відчуття кольору та композиції у мистецтві, а також творче мислення та креативність. Під час вивчення різноманітних творчих методик та технік живопису в дитини розвивається образне мислення та уява. На заняттях учні створюють картини, які згодом показують на виставці.

 Вихованці гуртка беруть активну участь у різних конкурсах міського, обласного та  Всеукраїнського значення, де мають вагомі здобутки:

І місце у міському конкурсі малюнків «Бій під Крутами»

І місце у міському творчому конкурсі «Територія майстерності»

І і ІІ місце у міському конкурсі малюнків до Дня матері «Портрет Матері»

І місце у Всеукраїнському конкурсі «Охорона праці очима дітей», учасники VІ Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами», а також є постійними призерами міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги», конкурсу малюнків «Обережно! Дорога!» та «Обережно! Пожежа!»

Завдяки тісній співпраці школи та Львівського  академічног обласного  музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича в школі розпочав свою роботу театральний гурток під керівництвом  актриси театру Л.Латишевої-Крук.

Усі наші гуртки художньо-естетичного спрямування є окрасою міських заходів, урочистостей, святкувань тощо.

Помітний слід у душах не лише шкільної родини, а й багатьох дрогобичан залишили  наші хореографічні композиції «Авангард», «Пролог», «Еверест», «Люди як кораблі». Зазвичай глядачі аплодували стоячи!

Наші гуртківці беруть активну участь і в житті школи. Без них не обходиться жодне святкування. «Свято відмінників», «Талановита  дитина – щаслива родина», вечір-зустрічі з випускниками, свято «Спортивна слава», «Бабусині поради», «Посвята в читачі», випускний бал та ювілеї школи – у кожному з цих заходів завжди є праця гуртківців.

Еколого-натуралістичний напрямок представлений у школі гуртком «Школа сталого розвитку. Планета друзів». Ним керують Іваночко Н. та Псарук Л.

Ми радо приймаємо в своїх стінах студію художньої школи, гурток шахів, адже все, що добре для наших дітей, має перспективу. З іншого боку, ми завжди активно підтримуємо починання дітей відвідувати позашкільні заходи при палаці  дитячої та юнацької творчості, науково-технічної творчості, станцію юних техніків, спортивну школу.

Наші учні випробовують свої сили в різних гуртках і знаходять те, до чого справді мають хист. Ми з досвіду знаємо, що великі і успішні історії дуже часто починаються саме з маленьких гуртків - осередків творчості, підтримки і натхнення. Бо саме в шкільні роки є всі шанси знайти ту сферу, з якою в дорослому житті діти пов’яжуть свою професію.