Новини

Батьки - партнери школи.

11.11.2018 21:54

09.11.2018р. відбулась зустріч адміністрації Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з 38 батьками - представниками класних колективів школи. Розмова була конструктивною, відвертою, змістовною, яка надихає до подальшої співпраці з партнерами школи з метою покращення діяльності колективу, змін на краще в освітньому процесі та просторі. Звучали актуальні питання про покращення якості освіти, реалізації виховної програми школи, участі у проекті ДФРР (будівництво спортивного залу), обласному проекті місцевого розвитку (енергозбереження - заміна віконних блоків), запобігання булінгу, участь у Всеукраїнському проекті #HEALTHYSCHOOLS_UA. Щаслива дитина - міцна родина - сильна громада! Так буде!!!

 

День української писемності та мови

11.11.2018 21:46

Мова – це сила,
мова – це зброя.
Мова – це корінь,
це наша основа.

День української писемності та мови Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 провела у патріотичному дусі. Лекторська група 8-9 класів підготувала повідомлення про історію виникнення цього свята. Учні та вчителі взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Плекаймо нашу мову, пишаймося нею, бо це наша гордість і душа!
                                                                                                 Вчителі української мови та 
                                                                                                літератури Моргун О.М., Мількович С.І.

 

 

 

Не стій на місці

10.11.2018 21:42

У Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№4 завершилися "драйв-перерви" -"Не стій на місці" для учнів 2х класів.
Естафету драйвових перерв на наступному тижні переймають учні 3х класів. 
Емоції таких активностей об'єднують усю школу!

Клуб раціонального харчування «Vітамін-Са»

08.11.2018 21:38

 Жіночий клуб раціонального харчування «Vітамін-Са» Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст.№4 презентував свої досягнення. І першими запропонували фреші, смузі та вітамінні салати вчителі фізичної культури. Своїм майстер-класом в останній день канікул, 2 листопада, нас здивували Стеценко Н.М., Логин А.В., Вовденко А.В., Сосяк Р.С., які створили справжнє вітамінне свято смаків і кольорів.
Ця подія надихнула створити книгу корисних рецептів учителів нашої школи. І вже наступними увійшли до збірки записи страв, презентація яких відбулася 8 листопада у методкабінеті школи. Приєднуйтеся до нас! Читайте наші рецепти в наступному звіті клубу.

Ідеальна школа – параметри виміру

07.11.2018 21:31

1 листопада 2018 року у м. Києві відбулася (не ) конференція у форматі mini-EdCamp «Ідеальна школа – параметри виміру».
Близько 160 колег із 20 регіонів, 58 міст та містечок України взяли участь у її роботі. Такого представництва та бажання долучитися до вирішення проблеми освіти ми навіть не очікували.
Дрогобиччину представляла директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Мала Світлана Василівна. Ми мали змогу спілкуватися, вчитися, обмінюватися думками і – врешті-решт – оновлювати освіту разом.
Нас очікувала насичена програма. Спочатку відбулася панельна дискусія про те, як можна визначити якість роботи закладу освіти, у якій взяли участь вчителі, керівники шкіл, учні, представники батьківської громадськості, керівники освіти, і Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.
Відбулися фасилітаційні сесії за участю Олени Фіданян – директора Департаменту освіти і науки м. Києва, Зої Звіняцьківської – співзасновниці ГО «Батьківський контроль», Сергія Горбачова – директора СШ №148 м. Києва, Тараса Тимочко – представника проекту SAIUP від American Counsits, Марини Лютинської – тренера Microsoft Ukraine, Віктора Круглова – директора видавництва «Ранок», Артема Ільчука – представника студії онлайн освіти EdEra та інших цікавих особистостей.
Нам дали можливість висловитись – і заявитися на проведення власної сесії. У кожній локації з нами працювали професійні фасилітатори з якими було проведено експертні сесії на теми «Як оцінити якість управління закладом», «Що таке ідеальне освітнє середовище», «Як оцінити якість роботи педагога», «Як оцінювати досягнення учнів», «Академічна доброчесність», «7 секретів успіху команди ідеальної школи», «Атестація чи сертифікація – погляд із середини».
На (не) конференції було презентовано проекти онлайн - освіти від Американських Рад в Україні, студії EdEra та від платформи онлайн – курсів Prometheus/
І нарешті ми зібралися в актовій залі, щоб подякувати один одному – і підбити підсумок нашої роботи.
Це – надихає!
Це – спонукає до дій!
Шлях до кращої освіти непростий, але ми віримо, що кожен може рухатись маленькими кроками до Нової Української школи, наповнюючи новими сенсами свою школу, змінюючи архітектуру відносин, радістю від маленьких до великих перемог!
                                                                                                                                                   Директор школи Мала С.В.

Осінній ярмарок "Ходить гарбуз по городу..."

29.10.2018 22:42

Як же гарно, як смачно було сьогодні в нашій школі! До нас завітав осінній ярмарок «Ходить гарбуз по городу…». 
Усіх зустрічав веселий відеоролик про пригоди гарбуза в нашій школі. На перервах лунала музика, дитячий сміх, а в повітрі пахло яблучками й гарбузами, чорнобривцями й хризантемами! 
Кожен клас підготував свій стіл по-особливому. Кошики з дарунками полів і садів, чудові овочеві та фруктові композиції, фруктові желе та смузі, печені яблука, йогурти, овочева піца – чого тільки не було! А поруч – реклама, рецепти корисних страв, вислови про здорову їжу і навіть книжкова виставка. Одні класи влаштували фотозону, інші пропонували фреші, хтось пригощав чаєм, узваром чи компотом, хтось - фруктовим салатом. Навіть запрошення роздавали, аби покупці саме до їхнього столу підходили. Фантазії не було меж!
А продавці які! Одні у вінках з листя чи з малюнками на щоках, інші - з кумедно підписаними бейджами. А отам лотерею розігрують! А там малеча в костюмах дарів осені пропонує на таці свої вироби всім, хто з ними ярмаркує. Весело було, а ще поживно, корисно та дружно! 
Вибрати переможців просто неможливо, але маємо цікаві ярмаркові номінації:
«Кулінарний шедевр» - 2Г, 3Б, 6В, 7В класи;
«Багатий врожай» - 2Б, 5Г класи;
«Українська кухня» - 1В, 4В. 5В, 9Б класи;
«Дружні та веселі» - 1А, 3В, 6Г, 6А, 8А класи;
« Осіння палітра» - 1В, 3А, 3Б, 5В, 8В класи;
«Родзинка ярмарку» - 1А, 3А, 3Г, 6Г, 9Г класи;
«Боги реклами» - 1Б, 4А, 5Б, 7А, 10Б класи;
«Вітамінна симфонія» - 2В, 4В, 5А, 6Б класи;
«Святкова фантазія» - 1Г, 3В, 4Б, 6В, 9В класи;
«Місто майстрів» - 2А, 2В, 5Г, 8Б класи;
«Файні ґазди» - 4А, 5Б, 8Г класи;
«Авторська робота» - 4Г, 6Б, 10А, 11А класи;
«Батьківська порада» - 5А, 5Г, 7Б класи;
«Комплімент від журі» - 2А, 3А, 3В, 5Г, 9А класи.
Ярмарок вдався, бо долучилася вся школа – і діти, і вчителі, і батьки. Попри втому, хвилювання й метушню, можемо сказати: дійство вартувало зусиль. А відбувалося воно, між іншим, не просто так. Це частина проекту «Healthy Schools», який реалізується в нашій школі. І, певно, все сприяло такій «здоровій» ідеї, бо й дощик припинився, і сонце лагідніше гріло, і настрій у всіх був золотисто-осінній!

Міське методичне об'єднання вчителів фізичної культури

29.10.2018 22:29

17 жовтня в Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбулося міське методичне об’єднання вчителів фізичної культури. Скажете, нічого особливого? А от і ні! Це був яскравий, насичений день здоров’я, і для педагогів, і для учнів.
Як і годиться, день почався з ранкової руханки, що створила позитивний настрій. 
Директор школи С.В.Мала представила присутніх та розповіла про участь колективу школи у проектах, пов’язаних із здоровим способом життя, екологією, громадянською відповідальність. Керівник шкільного методичного об’єднання Л.В.Пуців презентувала вчителів фізичної культури школи: Стеценко Н.М., Логин А.В., Вовденка А.В., Сосяка Р.С. Методист ММК Разумна Л.М. подякувала колективу школи за проявлену ініціативу – бажання поділитися досвідом проведення уроків фізичної культури (плавання).
А після цього учні 9-11 класів представили свої дослідження на XV науково-практичній конференції «Неопалима купина» на тему «Здоров´я – найцінніший скарб» . Засідання шкільного наукового товариства розпочалося сюрпризом! Нам повідомили, що наша школа визнана учасником програми HEALTHY SCHOOLS. Наше бажання працювати заради здорових та щасливих школярів привело до перемоги. Тож дослідження учнів про те, як спорт та здоров’я тісно пов’язані між собою, як здорове харчування позитивно впливає на людину дуже актуальні. Змістовно та цікаво діти доводили крок за кроком, наскільки в сучасному світі важливо дбати про власне здоров’я та займатися фізичною культурою. І це добре, бо коли учні усвідомлюють важливість таких речей, матимемо здорове покоління.
Учителі фізичної культури нашої школи провели уроки фізичної культури (плавання). Хотілося б, щоб така можливість була у всіх учнів без винятку. Бо якщо зовсім недавно дехто з дітей і боявся води, то тепер майже всі діти навчились плавати. 
Школа - за здоровий спосіб життя! І ми спільними зусиллями пропагуємо його іншим. Тому навіть коротка Fresh-перерва була доречною. 
На позитивній ноті завершилося наше методичне об’єднання. Ми вдячні усім хто до нього долучився. Дякуємо за співпрацю в.о. директора ДЮСШ ім. І.Боберського 
Старуху Р.Б., методисту ММК Разумній Л.М., керівнику міського методичного об’єднання вчителів фізичної культури Даниляку В.І., вчителям фізичної культури м.м. Дрогобича та Стебника.
У наш час спорт може стати чудовим щепленням від гіподинамії, комп’ютерної залежності та шкідливих звичок. Крім того, це весело, цікаво і здорово! Тож закликаємо всіх: не зволікати і сьогодні ж зробити крок назустріч здоров’ю. Для початку варто вийти на пробіжку чи відвідати басейн.

Об'єднані піснею

29.10.2018 22:22

13 жовтня у м. Києві на Співочому полі відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу-фестивалю аматорської дитячої патріотичної пісні під назвою "Об'єднані піснею".
Цей захід був приурочений до Дня козацтва. Львівську область у ІІ турі представляли дрогобичани: Ксеня Біла, учениця Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, керівник - вчитель музичного мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст.№4 Пуців Л.В. та Андрій Гриценко, вихованець Будинку школяра м.Дрогобича, керівник - вчитель музичного мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст.№4 Антоник Н.В. 
Ці вокалісти потрапили до Києва як переможці першого туру, що відбувався шляхом інтернет голосування. Серед дванадцяти учасників ІІ туру дрогобичани стали переможцями. Тож побажаємо їм успіхів у фіналі!

Вітаємо переможців!

29.10.2018 22:16

15.10. 2018 відбулися міські змагання з надання першої медичної допомоги та стрільби з пневматики серед учнів закладів загальної середньої освіти та училищ, технікумів, коледжів. Команда Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 у складі Миляна Павла(10-Б кл.), Шишкіної Евеліни (11-А кл.) та Іваника Юрія (10-Б кл.) під керівництвом учителя «Захисту Вітчизни» Сосяка Романа Семеновича виборола ІІ місце. Вітаємо переможців!!!

З Днем захисника України!!!

10.10.2018 00:08

У день захисника України ми хочемо віддати данину поваги всім чоловікам та жінкам, які відстоюють незалежність українського народу та суверенітет нашої держави. 
Шановні українці, брати і сестри, ви втілюєте мужність, силу та відвагу захисників рідної землі в нелегкі для України часи війни. Напевно, саме тепер, як ніколи, ми розуміємо, яка то велика і складна місія – охорона кордонів держави.
Тому бажаємо усім захисникам, зокрема, дрогобицької військової частини А-1108, міцного здоров’я, злагоди в родинах та миру!

Нехай Ваша сила буде завжди заснована на любові!
Нехай вас минають кулі, а дух міцніє!
Нехай удома на Вас завжди чекають!

Молимось за вас, воїни України!

Колектив Дрогобицької загальноосвітньої школи № 4

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

05.10.2018 22:46

Конференція спонукала до подальшого обговорення цікавих тем. Проведена акція «Школа гомонить».

1. Які предмети треба ввести у навчальний процес?

Кравців Зоряна, 9Г
«Творчість. Це не мистецтво. Кожного уроку ми розставляли б парти по колу і просто творили щось креативне. І не проводилися б з цього предмету самостійні та контрольні роботи»

Колесник Катерина, 9Г
«Медіакультура. Ми змогли б обговорювати новини кінематографії, дізнаватися про нові музичні групи, альбоми, знайомилися б з новими виконавцями, акторами тощо»

Охріменко Михайло, 11А 
«Психологія. Для розвитку вмінь та навичок, необхідних у житті, роботі, сім’ї»

Дика Анна, 11А
«Основи дорослого життя. Нас навчали б вирішувати життєві побутові ситуації, працювати з документацією та привчали б до відповідальності.

2. Чим мені подобається школа?

Віноградов Кирило, 10А
«Тільки в моїй школі є уроки плавання!»

Раківський Роман, 9Г
«Мені подобаються всі вчителі та предмети. Я люблю свою школу!»

Васеньова Настя, 10А
« У моїй школі працюють дуже кваліфіковані вчителі. Ми не боїмося їх і не хочемо підвести»

3. Розкажи, будь ласка, як ти уявляєш свою школу. Щоб ти хотів змінити?

Жукровська Руслана, 11А
«Вважаю, що добре було б робити поділ класу на групи, і деякі предмети вивчати за вибором, враховуючи здібності учнів»

4. Яка професія, на твою думку, є важливою?

Кардашова Юлія, 11А
«Лікар. Адже від лікарів залежить найосновніше – наше життя. І кожен повинен уміти надавати першу медичну допомогу»

Дякун Тетяна, 11А
«Програміст. Адже в майбутньому навіть лікувати людей зможуть роботи або машини. Зараз вже практикують лікувати зуби за допомогою машини. Програмісти будуть полегшувати нам життя, створюючи штучний інтелект»

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

05.10.2018 22:30

Важливою структурою освітнього простору є учнівське самоврядування школи, яке дотримується таких принципів: як демократичність, гуманність, довіра, дружні стосунки .
Ми довіряємо своїм учням, які є активними учасниками освітнього процесу. Школа дослухається до ідей сучасної молоді. Відбулася конференція лідерів – учнів 5-11-х класів, яка об'єднала вчителів, учнів та батьків школи. Сім лідерів учнівського самоврядування озвучили власну програму розвитку школи та бачення її майбутнього. Виступи старшокласників нікого не залишили байдужими. Дебати спонукали до створення спільної програми діяльності самоврядування школи. У своїх пропозиціях учні зверталися до вчителів, адміністрації та батьків школи. Шкільна родина спільно і за підтримки громади міста досягне успіхів!
Пропонуємо ознайомитися з напрацюваннями та пропозиціями конференції. Небайдужі, долучайтеся до дій!

Програма роботи учнівського самоврядування

 

1. Створити ініціативні групи «творчої інженерії» учнів, які би разом з учителями та батьками працювали за різними напрямками:
- національно-патріотичний;
- військово-патріотичний;
- екологічний;
- художньо-естетичний;
- сімейно-родинний;
- трудовий;
- напрямок здорового способу життя тощо
2. Залучити наших батьків до проведення майстер-класів за різними напрямками (художні, журналістські, спортивні, рукоділля тощо)
Влаштовувати зустрічі з цікавими людьми: артистами, поетами, художниками, 
спортсменами нашого регіону
3. Для активізації діяльності класів посилити роботу мобільної ради школи
4. Організовувати Дні самоврядування хоча би двічі на рік
5. Відновити принцип «Щасливого числа» в школі
6. Вирішити проблему спізнення на уроки завдяки системі штрафів чи нагород
7. Наприкінці кожного семестру проводити загальношкільні учнівські збори для звіту діяльності учнівської ради.
8. Сприяти організації ігрових майданчиків на шкільному подвір’ї
9. Посадити нові саджанці у шкільному саду
10. Для створення призового фонду влаштовувати благодійні ярмарки
11. Проводити виставки-ямарки творчих робіт учнів, учителів, батьків
12. Встановити в школі WI-FI та систему радіооповіщення
13. Встановити в школі контейнери для сортування сміття з метою покращення екології.
14. Щомісячно влаштовувати «День допомоги школі»
15. Організувати скриньку зі скаргами та пропозиціями щодо життя школи
16. Щомісячно проводити тематичний день(кольоровий день, день зачіски, день стилю).
17. Проводити дискотеки, на яких розділити пости чергування між учителями та учнями.
18. Проводити дискотеки без обов’язкових заходів перед ними.
19. Відновити дні загального прибирання шкільного подвір’я.
20. Організовувати загальношкільні походи до Дрогобицького лісу.
21. Запропонувати вчителям хоча б 1-2 рази на семестр не задавати домашнє завдання
22. Ввести ланч-перерву для учнів школи.
23. Забезпечити учнів локерами-шафками для підручників, змінного взуття та одягу.
24. Під вікнами встановити лавки для сидіння.
25. З метою попередження запізнень на уроки ввести два дзвінки на урок:
попереджувальний та основний.
26. Влаштовувати вечірки, карнавали не тільки для старшокласників, а й для учнів молодших класів.
27. Проводити на перервах або після уроків квести та флешмоби.
28. Щорічно прикрашати коридори для малечі відбитками рук випускників або першокласників.
29. Перед школою організувати велозупинки, а на подвір’ї школи – площадку для велосипедів, роликів, скейбордів.
30. Сприяти усуненню залишків пам’ятника перед школою.
31. Брати активну участь у проектах різної тематики, презентуючи себе та школу в Україні
32. Залучати раду школи до захисту прав учнів
33. Організувати вечір кіно.
34. Організувати волонтерську роботу щодо допомоги бездомним тваринам «Шасливі хвости»
35. Встановити освіжувачі повітря у вбиральнях. 
36. Встановити у вбиральнях дзеркала, щоб учні почували себе в школі комфортно
37. Облаштувати школу додатковими смітниками

 

Пісенний ярмарок

04.10.2018 23:50

Сьогодні учні 6В ЗОШ 4 побували на пісенному ярмарку за українським фольклором/ урок української літератури /. І як справжні майстри вони презентували свою роботу в учнівських " гуртах":"У піснях - історія мого народу","Весняночко-паняночко"," Ой на Івана ,на Купала"," Люлі - люлі налетіли гулі"" Ой у лузі червона калина посилилася .І завершили свято наші хлопці- козаки Гімном України . Дякую учням 6 В за чудовий урок. Я Вас люблю! Наша дума , наша пісня Не вмре, не загине ! / Т. Шевченко/
                                                                          Вчитель української мови та літератури Постойко О.Й.

 

4 - жовтня Всесвітній день захисту тварин.

04.10.2018 23:26

Дрогобицька загальноосвітня школа №4 долучилась до всесвітньої акції не лише словом, а й ділом!
Протягом дня вчителями Чернігевич Л. В., Коссаком Г. М., Коцур О.І, Петришин О. П., Коцур Н. М., Притулою В. І. та Білинською Л. Я. були проведені уроки на тему :"Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".
Шкільні бібліотекарі Марцих О. І. та Мельник Г. В. підготували виставку книжок, присвячених захисту звірів, розповіли учням історію виникнення свята та закликали оберігати тварин.
Уже багато років життя нашої школи пов'язане з життям міста. Наша шкільна родина виявила бажання фінансово допомогти міським зоозахисним організаціям: "Спільна поміч" та " Щасливі хвости", а також волонтерам міста. Силами школи було зібрано 5,5 тис. грн. Учні та вчителі є волонтерами. 
Справжнім талісманом для усіх є шкільна собака, яка вже кілька років працює нашим " антидепресантом".
Віримо,що спільними зусиллями ми достукаємось до людських сердець, зможемо прищепити любов до тварин та відповідальність за них.

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

04.10.2018 23:00

Освіта – це та галузь, з якою кожна людина багаторазово стикається на різних етапах життя, і тому до неї взагалі важко залишитися байдужим. Тому вдосконалення цієї сфери життя – просто-таки не знає меж, робота завжди є була і буде. Особливо таке вдосконалення актуальне зараз, коли можна говорити про розробку певного бренду української школи.
Коли точно знаєш, що потрібно змінювати та вдосконалювати – народжується мета, а коли є мета – то й можливості знайдуться.
Кожне молоде покоління веде за собою інноваційні зміни не лише у певних сферах життя, але й в цілому світі. Воно є найголовнішим рушієм прогресу, реформатором сучасного й майбутнього. Тому дуже важливо вчасно надати дітям зручну і потужну платформу для розвитку необхідних навичок, забезпечити знаннями, які стануть базою для успішних ідей.
Школа майбутнього підкаже нам як розпізнати справжнє покликання своїх дітей, переосмислити істинну природу й мету освіти.
Якщо ми хочемо досягнути успіху, то мусимо по-іншому сприймати власні можливості та якнайсправніше їх використовувати. Ми повинні радикально змінити наші інтуїції, а ще краще скористатися дитячими. Вони ніколи не підведуть.
Усі люди рівні та унікальні, й тому інший підхід до освіти – органічний– передбачає не уніфікацію якостей дитини, а навпаки, створення таких сприятливих умов, коли здібності й таланти кожного учня зможуть природно розкритись. Коли ми говоримо про систему освіти, то важливо усвідомити, що до неї, тією чи іншою мірою, причетні чи не всі громадяни країни: школярі і студенти, вчителі, директори, батьки, роботодавці, чиновники міністерств – кожна людина відіграє одну чи кілька ролей в цьому масштабному процесі.
Учитель для школи – це те ж саме, що Сонце для Землі. Він – джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Бо ж здавна відомо : щаслива дитина – щаслива родина – щаслива Україна!
Не слід також забувати і про найсокровенніші людські цінності, які передаються із покоління в покоління. Це поєднання трьох основних складових, які роблять з народу Націю: Церква, Родина і Громада. Церква — це гарант духовності, громада — уособлення законодавства і порядку в державі, а родина покликана виховувати соціально свідомих і порядних громадян.
У школах, які відкриті для спілкування, батьки і вчителі мають змогу спілкуватися між собою, а також ділитися ідеями та обмінюватися досвідом. Це дійсно круто, адже це значно полегшує творчу роботу вчителів та сприяє їхнім старанням (батьків). А робота з батьками – це комунікація з дуже активними людьми, з якими максимально потрібно йти на діалог, знаходити спільну мову. Ми вміємо зарядити один одного позитивною енергією, відчути колосальний підйом енергії.
Недарма кажуть, що вустами дитини говорить істина. Дорослий сприймає навколишні речі інакше, відповідно до своєї життєвої позиції та досвіду, зосереджується на деталях і, часом, шукає занадто складні відповіді на прості запитання. Діти ж швидко вхоплюють саму суть, вони безпосередні, шумні та завжди відкрито говорять про те, що бачать або відчувають. 
Діти і підлітки зазвичай проводять більше часу поза школою, ніж у школі. На їхні досягнення суттєво впливають батьки та їхня сім’я. Якщо школа і сім’я співпрацюють, від цього виграють усі. 
Уважні батьки завжди знають своїх дітей краще за всіх, навіть за їхніх учителів. Батьки мають ключове завдання допомогти школі краще зрозуміти унікальні таланти і здібності своєї дитини.
Співпраця між батьками й школами – це потужне джерело вдосконалення школи.
Ми віримо в партнерство між сім’єю і школою заради розвитку й виховання дітей. Сім’я і школа – рівноправні партнери.
Батьки повинні почуватися бажаними і важливими для школи. 
Ваші ідеї,пропозиції, думки, побажання, справи необхідні для процвітання школи! Разом ми досягаємо успіху!

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

03.10.2018 21:36

Творення людини – найвище напруження всіх наших сил. Це життєва мудрість і майстерність, і мистецтво. Діти не тільки і не стільки джерело радості. Діти – це щастя, створене вашою працею. 

                                                                                                                 В.Сухомлинський

 

Кожна школа обирає свій особливий шлях, як і свого часу середня школа №4 м. Дрогобича обрала свій шлях – у 1947 році випустила з під свого крила перших випускників – знаючих, компетентних, впевнених у своїх знаннях.
До сьогодні найважливішими для школи є якість знань випускників та їх громадянська позиція. Традицією колективу було і є в теперішній час навчити випускників відповідати на складні суспільні виклики, ефективно вирішувати проблеми, легко засвоювати нове, прогресивне протягом усього життя.
Колектив школи, втілюючи завдання Нової Української Школи, базується на позитивних традиціях, існує заради успішного життя, самореалізації та майбутнього кожної дитини, яка приходить до нас. Основною місією бачить підтримку освітньої реформи в Україні.
Тому основним напрямком роботи колективу є розкриття творчого потенціалу кожної дитини.
Легко оцінити результативність колективу, який працює з талановитими дітьми, і вони відповідно посідають призові місця на олімпіадах, конкурсах. Але ніхто і ніколи не оцінює діяльність вчителя, який зумів підняти рівень учня з низького до середнього. Для нас ця складова набагато важливіша, ніж бали зовнішнього незалежного оцінювання. Досягнення учня – це досягнення вчителя, який повірив у нього і надихнув.
Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів.
Випускники школи – це наша гордість, ми пишаємося ними, радіємо їхнім успіхам та досягненням. Вони успішно працюють у нашій державі та в країнах близького і дальнього зарубіжжя, у різних галузях та сферах діяльності; разом з ними радіємо їхнім успіхам та досягненням; спілкуємося з нашими випускниками. Дуже приємно, коли вони збираються на традиційну зустріч випускників та розповідають про свої досягнення. 
Відомими керівниками підприємств стали Леонід Неструєв, Аркадій Котенко, Едуард Іванов, Віктор Марченко, Михайло Завилов, Дмитро Огньов, Сергій Стратонов. Про них знають за межами нашої держави. 
Успішними підприємцями стали Швацький Олександр, Багінський Олександр, Соколов Олександр, Старий Володимир, Вдовін Геннадій, Романюк Світлана, Дудник Володимир, Харитонов Сергій, Зеленський Ігор, Вавілов Олесій, Петрів Олег, Стенцель Володимир, Довгель В’ячеслав, Шейкін Олександр, Щеткова Анжела, Дубровська Ніна, Грушанський Віталій, Масловський Сергій, Петрук Ігор, Гайченя Костянтин, Вольський Дмитро, Попович Сергій, Кушнір Денис, Льорет Олексій та Андрій, Рябчук Олександр, Криулін Євген, Черепахін Сергій, Ялонецька Олена.
Мир та спокій нашої держави охороняють Малихін Павло, Ференс Михайло, Цицик Юрій, Цицик Назар, Литвинко Роман, Рябцев Вадим, Радецька Юлія, Щепанська Олена, Дахно Юлія, Сальо Микола, Бачинський Микола.
Висот у медицині досягли Захаров Павло, Гетьман Олена, Дроздовська Лариса, Надім’янова Людмила, Кононов Генадій, Твердохліб Валерій, Мороз Ігор, Снігур Наталія, Сичова Віра, Осташко Віталій, Леончук Тетяна, Балашова Ніна, Кошарна Людмила, Карінова Діана, Слободян Олександр, Мельник Антон, Мельник Олександр.
Чимало випускників школи самі стали педагогами, знаними у нашому місті, районі, у Львівщині, в Україні. Тільки в нашій школі кожен п’ятий педагогічний працівник випускник школи. 
Відомими юристами стали: Швацький Аркадій, Курцман Майя, Возняк Володимир. Надзвичайний та уповноважений Посол України в Нідерландах – Ченцов В’ячеслав.
Мистецький хист допоміг досягнути значних висот на сцені, у літературі, образотворчому мистецтві, дизайні Максимик Марині, Кисіль Людмилі, Ганусею Руслану, Возняк Вероніці, Кубліцькому Дмитрові, Гейдику Олександрові, Джулай Наталії, Рип’янчин Вікторії та Рип’янчину Сергію, Лотарєву Вадимові, Нурієвій Тетяні, Гольбергу Леонідові, Арбузову В’ячеславові, Климу Едуардові, Дмитрієву Сергію, Штаньку Віталію, Тарасовичу Юрію, Чумаку Вікторові, Ланіну Петрові, Загорулько Марині, Марківу Андрію, Фоменку Юрію, Греху Сергію, Греху Віталію, Таранову Максимові.
Складно перелічити всіх! Відгукніться, чекаємо Вас у стінах рідної четвертої школи!
Доказом успішності наших випускників є слова відомого педагога-ученого Ш. О. Амонашвілі: «Школа розвиває й укріплює волю, терпіння, сміливість, дисципліну духу, окрилює думку та творчість.»
Бажаємо всім нашим випускникам удачі, нових звершень, успіхів та досягнень у майбутньому!

Відкритий простір дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

02.10.2018 21:11

Універсального рецепту успіху дитини, звісно, не існує, проте незаперечним є той факт, що всі великі зміни починаються саме з маленьких кроків та щоденних зусиль.

         Коли точно знаєш, що саме потрібно змінювати та вдосконалювати, народжується мета, а коли є мета, тоді й знайдуться можливості. Тут згадуєш про  гуртки, секції, школи розвитку.

         Чи доцільні гуртки в загальноосвітній школі? А чи краще займатися таким поза її межами? Переконані на всі 100%: ТАК, потрібні! Вчительський досвід доводить, що гуртки – то не просто розвага, хоча це цікаво і весело, не просто розвантаження, хоча й великою мірою так, основне - гуртки можуть стати початком великого та унікального  шляху дитини. Саме в позаурочний час працюють обидві півкулі мозку, саме в середовищі, де нема чітких часових та організаційних рамок, а є додаткові стимули, як от музика, рух, слово, пензель, м’яч, саме тоді в головах дітей народжуються найкращі ідеї. Неймовірні, фантастичні, а це креативність учнів, їхня самостійність, їх поступ уперед в пізнанні і розумінні чогось нового.

         Навчання в школі вимагає відповідальності, а перелік шкільних предметів не може бути цікавим абсолютно всім. Після серйозного навчання протягом академічної частини дня дуже важливо трішки розслабитися, але при тому продовжувати отримувати нові знання та навички.

Щоб повністю розвиватися та самій відчувати цей розвиток, дитині важливо мати вибір. І тут на допомогу приходять гуртки – це стовідсотковий вибір самого учня, до якого ніхто не змушує.

         У нашій  школі працює 8 гуртків, до яких залучено майже 200 учнів. Усі вони працюють у трьох напрямках: це національно-патріотичний, художньо-естетичний та еколого-натуралістичний. Звучить по-науковому, однак за цими назвами – заняття на будь-який смак – різноманітні, неординарні, які дозволяють відважитись дитині на щось нове, щось сміливе і цікаве.

Національно-патріотичне виховання – це один з найважливіших напрямків у роботі школи. Україна – наш спільний дім. Ми повинні дбати, щоб в ній був мир, спокій, добробут. Тому діти залюбки відвідують гурток "Підготовка до служби в ЗСУ", яким керує Сосяк Р.С.. Адже мета благородна й висока - виховати достойних синів і дочок Вітчизни. Ми, українці, - незламні духом, горді та величні у своїй державі.

         У естетичному вихованні дітей поряд з іншими видами мистецтва значне місце посідає мистецтво танцю. Дрогобич вже давно має репутацію запеклого танцюриста. Підтвердженням цього є велика кількість хореографічних студій. А в нашій школі  є аж два колективи, відомі на все місто!           Це народний ансамбль сучасного танцю «Viva» (керівник Дмитрієв С.) та Зразковий ансамбль сучасного танцю «Радість» (керівник Вовденко Н.). Заняття танцями приваблюють дітей можливостями рухатися під музику, від чого дитина отримує насолоду, виявляє індивідуальність, вчиться краще розуміти та відчувати своє тіло, стає більш пластичною, здоровішою.

         Вихованці шкільних танцювальних колективів є постійними учасниками міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. На їхньому рахунку десятки перемог. Протягом  чотирьох років вони ставали Лауреатами І премії та учасниками гала –  концерту  XV, XVI, XVII, XVIIІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв  «Сурми звитяги» у номінації "Хореографічна композиція". Були лауреатами І премії та володарями гран-прі «Трускавецька фієста», лауреатами ІІ премії Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Прем’єр ліга», лауреатами ІІ премії Всеукраїнського конкурсу «Чемні бешкетники», 5-ти разовими чемпіонами з сучасних танців України за версією ІДО.

         Є у школі і вокальні гуртки. А розвивають співочу майстерність учнів чудові педагоги Антоник Н. – вокальний ансамбль «Друзі» та Пуців Л. – гурток «Соліст-вокаліст».

         Гуртки відвідують учні, які відшліфовують свою майстерність у різних стилях виконання: соло, ансамблевий спів.

         Вихованці Н.Антоник були переможцями обласного фестивалю-конкурсу дитячої пісні та танцю «Світ дитинства», лауреатами ІІ ступеня в обласному фестивалі-конкурсі «І слово, і пісня, матусю, тобі», срібними призерами Чемпіонату України «Прем’єр-Ліга», лауреатами ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги». Лауреатами І премії V Всеукраїнського фестивалю конкурсу «Галицькі самоцвіти». Лауреатами ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя». Лауреатами І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Хіт-парад», лауреатами ІІІ премії третього Всеукраїнського пісенно-гумористичного фестивалю «Борислав сміється».

Учні Л. Пуців були переможцями телеконкурсу «Крок до зірок», посіли І місце в обласному конкурсі «Різдвяні канікули», здобули І премію на телевізійному конкурсі «Зірки на сцену», були Лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги» та обласного фестивалю дитячої пісні «Світ дитинства». І сьогодні школа в очікуванні перемоги нашої учениці Ксенії Білої, яка бере участь у Всеукраїнському конкурсі пісні «Об’єднані піснею».

         Діє в школі гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Паньків О. Заняття у гуртку розвивають відчуття кольору та композиції у мистецтві, а також творче мислення та креативність. Під час вивчення різноманітних творчих методик та технік живопису в дитини розвивається образне мислення та уява. На заняттях учні створюють картини, які згодом показують на виставці.

 Вихованці гуртка беруть активну участь у різних конкурсах міського, обласного та  Всеукраїнського значення, де мають вагомі здобутки:

І місце у міському конкурсі малюнків «Бій під Крутами»

І місце у міському творчому конкурсі «Територія майстерності»

І і ІІ місце у міському конкурсі малюнків до Дня матері «Портрет Матері»

І місце у Всеукраїнському конкурсі «Охорона праці очима дітей», учасники VІ Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами», а також є постійними призерами міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги», конкурсу малюнків «Обережно! Дорога!» та «Обережно! Пожежа!»

Завдяки тісній співпраці школи та Львівського  академічног обласного  музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича в школі розпочав свою роботу театральний гурток під керівництвом  актриси театру Л.Латишевої-Крук.

Усі наші гуртки художньо-естетичного спрямування є окрасою міських заходів, урочистостей, святкувань тощо.

Помітний слід у душах не лише шкільної родини, а й багатьох дрогобичан залишили  наші хореографічні композиції «Авангард», «Пролог», «Еверест», «Люди як кораблі». Зазвичай глядачі аплодували стоячи!

Наші гуртківці беруть активну участь і в житті школи. Без них не обходиться жодне святкування. «Свято відмінників», «Талановита  дитина – щаслива родина», вечір-зустрічі з випускниками, свято «Спортивна слава», «Бабусині поради», «Посвята в читачі», випускний бал та ювілеї школи – у кожному з цих заходів завжди є праця гуртківців.

Еколого-натуралістичний напрямок представлений у школі гуртком «Школа сталого розвитку. Планета друзів». Ним керують Іваночко Н. та Псарук Л.

Ми радо приймаємо в своїх стінах студію художньої школи, гурток шахів, адже все, що добре для наших дітей, має перспективу. З іншого боку, ми завжди активно підтримуємо починання дітей відвідувати позашкільні заходи при палаці  дитячої та юнацької творчості, науково-технічної творчості, станцію юних техніків, спортивну школу.

Наші учні випробовують свої сили в різних гуртках і знаходять те, до чого справді мають хист. Ми з досвіду знаємо, що великі і успішні історії дуже часто починаються саме з маленьких гуртків - осередків творчості, підтримки і натхнення. Бо саме в шкільні роки є всі шанси знайти ту сферу, з якою в дорослому житті діти пов’яжуть свою професію.

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

01.10.2018 20:55

Сучасна школа знаходиться на етапі реформування. Як зміниться школа, які перевтілення потрібні для розвитку кожної дитини, кожного вчителя, яких вчителів потребує НУШ, як втілити у життя педагогіку партнерства? На ці актуальні питання ми шукаємо відповідь щодня. 
«Створити культуру школи, у якій кожен учень відчує що його присутність важлива», - зазначав Кен Робінзон у своїй «Школі майбутнього».Цю важливість кожного у нашій школі ми намагаємося дати відчути усім.
Цьогоріч наша школа стала учасницею та переможницею багатьох проектів та конкурсів. Ми відкриті та готові до змін. Тому перший україно-фінський проект «Змінитися за 7 днів» був саме для нас. Ловити іскри змін від EdCamp ми розпочали усією школою. Участь у конкурсі брали 845 шкіл зі всієї України. Заявку на конкурс подавала практичний психолог Свойкіна Н.Б., а вболівали за перемогу усі. Школа стала учасницею півфіналу. З чотирьох шкіл експерти обрали ЗОШ с. Трудолюб. На зустріч з фінськими колегами на Полтавщину до школи-переможниці запросили директора школи Світлану Малу. Знайомство з фінською моделлю освіти, методикою спів учителювання, системою навчання через експеримент продовжилось кропіткою працею у стінах рідної школи задля змін та розвитку. Час настав – усе буде по-новому! Це довели наші учні, батьки, вчителі, випускники, громада, які підтримують та вболівають за школу.
У сучасному світі дуже важливим є вміння взаємодіяти. Проект від фонду Кличка Zero Waste School став ще одним випробуванням на вміння співпрацювати, креативно мислити, розвиватися. У проекті взяли участь 50 шкіл із різних областей України. Команда школи у складі Логин А.В., вчителя фізичної культури, учнів школи: Берчук В., Досяка І,. Мосія В., Кравців З. здобула перемогу. Нагорода – тренінг у м.Києві, де мали змогу навчитися працювати у команді, складати проекти, спілкуватися з ровесниками з усієї України. Як підсумок – проект Zero Waste School реалізується у школі. Команда «Ф’ючери» разом із зацікавленими учнями школи, вчителями, адміністрацією склали проект щодо покращення екологічної ситуації у нашому місті. Проект буде реалізований протягом 2018-2019 н.р.
Тема екології та чистоти у рідному місті дуже близька усім учням нашої школи. Саме тому у цьому навчальному році ми реалізуємо проект із сортування сміття. Учні школи під керівництвом вчителів Коссака Г.М., Чернігевич Л.В., Коцур О.І. пройшли навчання із сортування сміття, яке провели студенти та викладачі біологічного факультету ДДПУ ім. І Франка. Наразі очікуємо прибуття контейнерів для роздільного збирання і сортування сміття. Прагнемо, щоб наше місто було чистим!
А ось всеукраїнський еколого-освітній проект «Компола» уже у школі! Вчитель Коцур О.І. та учні 9-Г класу подали заявку на конкурс і перемогли! Тепер ми вчимося правильно сортувати та компостувати відходи шкільної їдальні. Як утилізувати батарейки та пластик учні школи вже знають. Акцію «Батарейки, здавайтеся!» проводимо вже другий рік поспіль. Проте участь у всеукраїнському екологічному дитячому конкурсі «Скажи пластику – ні! Зеленому майбутньому – так!» беремо уперше. Вчитель Стецула М.В. разом з учнями 9-х класів провели захід до Міжнародного Дня Землі. Формування екологічної культури, розвиток екологічної самоосвіти, підтримка ековолонтерства відбувається також через участь у всеукраїнському конкурсі ековчинків «Кліматичні краплі».
Бережливе, ощадливе ставлення до водних ресурсів Землі – мета спільного проекту КП Дрогобичводоканал та ЗОШ №4. Учні школи вирішили дізнатися про воду якомога більше. Долучилася до впровадження проекту у життя заступник директора з навчально-виховної роботи Пруська Р.В. А щоб ці знання передати іншим – створили загальношкільну книгу «У її краплині – життя».
Убезпечити наших учнів від шкідливих звичок, застерегти від небажаних наслідків небезпечних проявів соціуму, пропагувати здоровий спосіб життя покликаний міжнародний проект «Україна – Польща. Ризики молодіжного середовища». У нашій школі цей проект буде успішно реалізовано під керівництвом заступника директоа з навчально-виховної роботи Горічко М.П.
Інноваційний Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» є одним із найуспішніших освітніх проектів з енергоефективності в Україні. Головна мета Проекту – пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг. У нашій школі цей проект реалізується учнями 6-х та 8-х класів під керівництвом Жгути Т.В., Павловської Н.Т., Татомир О.Я., Дурибаби А.М.
Учня нашої школи вивчають три іноземних мови. 2017-2018 н.р. – рік німецької мови в Україні. Школа стала учасницею Міжнародного конкурсу від Гетте інституту «Краса мого міста в історії часу». Вчитель німецької мови Бойцун Л.П., єдина представниця із Львівської області, пройшла в м. Києві курс вдосконалення методики викладання німецької мови з теми «Мікро- та макропроекти». А вчитель англійської мови Бірюкова І.В. побувала на тренінговій сесії за програмою GoCamp. Незабутні три дні інтенсивних тренінгів та воркшопів. Що це таке? Це багато сучасних вправ і технік, методів і форм, які потім вчителі школи застосували у пришкільному мовному таборі. А вмінню орієнтуватися у великому, різноманітному морі інформації, критично мислити учні школи навчаються завдяки впровадженим курсам «Медіаосвіта» під керівництвом вчителя Моргун О.М. А молодші школярі вчаться орієнтуватися у медіапросторі з вчителем Лютик Н.Б.
Одна з ключових компетентностей Нової української школи – вміння навчатися протягом життя. Вчителі школи усвідомлюють, якщо не хочеш відставати – рухайся вперед. Тому займаються самоосвітою. За 2017-2018 н.р. – 97 сертифікатів та свідоцтв, участь команди школи на чолі із заступником директора з навчально-виховної роботи Самойлик С.В., у Фестивалі освіти, Фестивалі гуманної педагогіки, Фестивалі інноваційної освіти, проведення Всеукраїнської конференції, участь у міжнародних конференціях на базі ДДПУ ім. І.Франка. Директор школи С.В.Мала – учасниця Академії директорів – 2018. В рамках освітнього курсу учасники обговорювали важливі питання, які стосуються інновацій в управлінні навчальними закладами. 
Відкритий простір нашої школи – це тісна взаємодія вчителів, учнів, батьків, громадськості при можливості навчання, розвитку та підтримки МОН України, ІМЗО, ЛОІППО, ГО «Освіторія», EdCamp України, «На урок», «Всеосвіта», EdEra, «Шкільний світ», ДДПУ ім.І.Франка, міської ради, відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради.
Кожен розуміє : «Хочеш змінити світ – почни із себе!»

На любові до дітей тримається весь світ!

29.09.2018 15:20

На любові до дітей тримається весь світ!

В.Сухомлинський

 

ВІТАЄМО УСІХ ОСВІТЯН ЗІ 100-річчям видатного педагога В.О.Сухомлинського. Система роботи НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ тісно пов'язана з ідеями, які пропагував Василь Олександрович Сухомлинський.


                                                                                             Колектив Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

 

Діти – провідники змін

28.09.2018 10:45

Наша амбітна мета – щоб кожна

українська дитина з особливими
освітніми потребами здобувала освіту 
спільно з однолітками з урахуванням 
своїх індивідуальних потреб, 
здібностей та інтересів.
Марина Порошенко

Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Тобто, готовою у будь-який час прийняти дитину і створити максимально сприятливе середовище для розвитку саме її потенціалу.
Цьогоріч у Дрогобицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 відкрилися чотири класи з інклюзивним навчанням. Діти з особливими освітніми потребами стали нашою спільною відповідальністю.
27.09.2018 року в школі зібралася команда психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Формат зустрічі – панельна дискусія, до якої долучилися вчителі, які працюють в інклюзивних класах, асистенти вчителів, практичний психолог, соціальні педагоги, логопед, медична сестра школи, батьки учнів з особливими освітніми потребами, а також керівник інклюзивно-ресурсного центру Шустова І.В. 
Директор школи С.В.Мала окреслила спільне завдання – зробити кожну дитину щасливою, створити оптимальні умови розвитку та навчання наших учнів. А це можливо тільки у тісній взаємодії. Шустова І.В. розповіла про діяльність інклюзивно-ресурсного центру, про взаємозв’язок із батьками та школою, наголосила на відкритості ІРЦ у вирішенні питань, пов’язаних з інклюзією. 
Присутні обговорювали і спільно з’ясовували, як працює команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами і що саме повинен робити кожен учасник цієї команди. Говорили про зміни у суспільстві щодо ставлення до інклюзивного навчання, про те, як урахувати всі аспекти при складанні індивідуальної програми розвитку дитини. Прислухались до порад батьків щодо організації освітнього процесу та створення освітнього середовища. 
 Сподіваємося, за підтримки держави запроваджена в освіті інклюзія даватиме значні результати як для дітей з особливими освітніми потребами, так і загалом для готовності суспільства прийняти таку дитину та повноцінно інтегрувати її у суспільство.

 

Олімпійський урок

27.09.2018 20:35

26 вересня 2018 року у Дрогобичі відбувся регіональний спортивно-масовий захід серед дітей “Олімпійський урок”.
Ініціатором проведення спортивно-масового заходу є Національний олімпійський комітет України, Львівське відділення Національного олімпійського комітету України спільно з міжнародним центром «Європейська інтеграція України». 
Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямів діяльності Міжнародного олімпійського комітету – заохотити молодих людей всього світу долучитись до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями. 
І ця подія не оминула нашу школу. Участь у заході взяло аж дві збірних команди нашої школи – учні 6 класів та учні 7 класів. Адже спорт тісно пов’язаний із життям наших дітей. 
Не можемо не радіти успіхам наших учнів, адже вони прекрасно виступили у естафеті та зайняли достойні місця. Команда 6-х класів виборола перше місце серед свого віку.

Море хороших та позитивних емоцій, які отримали діти після участі у заході будуть ще довго радувати їх. А ми вітаємо переможців, та бажаємо їм ще не однієї перемоги!

                                                                                        Вчитель фізичної культури Логин Аліна Вікторівна.

 

Академія директорів

26.09.2018 20:45

На Львівщині за сприяння департаменту освіти і науки України пройшов ІІ модуль освітнього курсу інновацій в управлінні школою «Академія директорів». Щоб взяти участь у цьому змістовному освітньому форумі керівники освітніх установ подали заявки і 100 представників Львівської області пройшли конкурсний відбір. Представниками м. Дрогобича стали: Ластов’як Н.Я.(Наталія Ластов'як) - директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, Мала С.В. (Світлана Мала)- директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №4, Харитонова С.Т.(Natalya Kharytonova) - директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №10, Заяць О.В. - директор Дрогобицького ліцею.
В рамках освітнього курсу учасники обговорювали важливі питання, які стосуються інновацій в управлінні навчальними закладами за участю цікавих спікерів, мали можливість зустрітися з міністром освіти і науки України - Л.М.Гриневич (Лілія Гриневич), заступником міністра освіти і науки України - П.К.Хобзеєм, директором департаменту освіти і науки України у Львівській обл. - Л.С.Мандзій, народним депутатом України - О.Юринець. «Академія директорів» була проведена у цікавому форматі тематичних дискусій, клубних дебатів, майстер-класів, зустрічей та діалогів. Учасники-новатори мали змогу збагатитися знаннями у різних напрямках, зокрема, в управлінських компетенціях з фандрейзингу, якісному плануванні мікропроектів, фінансовій грамотності тощо. За три дні освітнього курсу освітяни отримали безліч нових ідей, зарядилися позитивом від спілкування з активними людьми та готові впроваджувати інновації у школах.

                                                                                                                                 

 

Україна починається з тебе!

18.09.2018 19:25

Вийшов з друку збірник матеріалів читацької конференції, присвяченої 802-ій річниці від дня народження В'ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе», тематика якого охоплює різні аспекти життя та діяльності лідера Народного пруху. У чому ж феномен цієї людини?

Відповідь на це питання дають матеріали виступів учнів шкіл Дрогобича. Серед них робота учениці 11-А класу Дякун Тетяни «Реорганізація рухівської преси». Керівники: Мідик Г.Р., вчитель історії, Марцих О.І., завідувач бібліотеки.

 

Свято останнього дзвоника

27.05.2018 21:57

Сьогодні у школах нашого міста пролунав останній дзвінок. Цей день назавжди запам’ятається і для 34 випускників, які прийшли на свою останню шкільну лінійку у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4.

Випускники прийшли на лінійку урочисто - під рушниками, які їм тримали батьки.

Свято розпочалося із виконання Гімну України. А згодом слово надали директору школи Малій С.В. яка побажала  випускникам, для яких цей день є особливо хвилюючим, зробити правильний вибір, обрати саме ту професію, яка буде до душі, допоможе реалізувати себе та стати успішним громадянином своєї держави. 

Згодом слово надали батькам випускників та їх першим вчителям, які покладають великі надії на своїх вже дорослих дітей.

Молодші школярі потішили присутніх віршиками  та подарували одинадцятикласникам незабутки.

Потому випускники загадали бажання і пустили у небесну блакить повітряні кульки. А про завершення навчального року для усіх присутніх сповістив останній дзвінок.

Всеукраїнська українознавча гра “ соняшник - 2018 ” відбувся!

24.05.2018 20:43

Щороку наші учні з нетерпінням чекають на весну, бо знають, що буде проводитися гра «Соняшник». З кожним роком все більше стає бажаючих взяти участь у грі. Цьогоріч у ній взяло – 126 учнів 1-9 класів. До участі у грі дітей спонукала допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше – пізнати нове, перевірити свої знання не тільки з мови, а й з історії та культури. Учнів чекали цікаві завдання, котрі вони виконували з цікавістю і задоволенням, розгадували ребуси, виявляючи свою кмітливість та ерудованість. Кожен учасник мав можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично мислити, працювати самостійно. Усі школярі успішно виконали завдання. І за це вони отримали від оргкомітету «Соняшника» дипломи, сертифікати й подарунки, а школа нагороду «Найкращий навчальний заклад».

                                                                                                                               С. І. Мількович учитель укр. мови та літератури

 

Медіаосвіта у ЗОШ №4

24.05.2018 20:39

      У 2014р, в ЗОШ 4 було запроваджено курс "Медіаграмотність". Учителі школи: О.Моргун, І.Удич, Н. Лютик - активно і творчо працюють у цій царині. Є певні здобутки: ми стали двічі переможцями в обласному конкурсі "Моя маленька батьківщина- душі потіха та розрада", а ще учні активно беруть участь в інших проектах, де виявляють своє критичне мислення, творчість. Курс вивчається у 4,8,10 -их класах. ГО "Європейська дослідницька асоціація" за підтримки Internews Network здійснила комплексне дослідження "Впровадження медіаосвіти та медіаграмотності в загальноосвітніх школах України. Мета дослідження - оцінити ефективність та досвід впровадження медіаосвіти в ЗОШ у різних регіонах України. Не став винятком і Дрогобич, зокрема ЗОШ 4. Дослідження проводилося трьома методам: телефонне опитування вчителів, глибинне інтерв’ю з представниками адміністрації, дискусії з учнями, учителями. Школярі чітко усвідомлюють користь від медіаосвіти, роблять акцент на критичному мисленні. 

Літній пришкільний табір

20.05.2018 22:09

Незабаром розпочнеться сезон літніх пришкільних таборів. Як приємно, що і на базі нашої школи діятиме мовний табір.
Минув уже місяць, як я повернулася із Ірпіня, де побувала на тренінговій сесії за програмою GoCamp. Незабутні три дні інтенсивних тренінгів та воркшопів. Що це таке? Це багато сучасних вправ і технік, методів і форм. 
Безперечно все почуте і побачене ми зможемо застосувати у цьогорічному шкільному мовному таборі. Нові знання, нові навички, нові знайомства, новий досвід – навчання впродовж життя.
Ласкаво просимо до нашого мовного табору.

                                                                                  Учитель англійської мови Бірюкова І.В.


      

                                                               

Християнські цінності в сучасній системі освіти

13.05.2018 21:48

10 травня 2018р на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся семінар міського методичного об’єднання вчителів християнської етики на тему: «Християнські цінності в сучасній системі освіти».

На цьому святі були присутні методист міського методичного кабінету Разумна Л.М. та вчителі християнської етики шкіл Дрогобича та Стебника.

 З вітальним словом і презентацією школи виступила директор школи  Мала С.В.

Учасники семінару відвідали духовну академію «Роль жінки у житті народу», яку провела вчитель християнської етики Жуковська І.І. на базі   2-Б класу (кл. кер. Притула В.С.)

Гості також стали учасниками науково-практичної конференції «Неопалима купина», яку підготували вчителі кафедри іноземної мови. Учні виступили з науковими роботами англійською, німецькою та польською мовами на тему: «Жінка в українському суспільстві».
Цей семінар був просякнутий атмосферою великої щирості, любові і подяки, адже ми говорили про Жінку: жінку – матір, жінку-берегиню, жінку-захисницю.

На цьому семінарі вчителі християнської етики мали можливість докладніше ознайомитися із роботою вчительського колективу ЗОШ№4. У всіх гостей залишилися гарні емоції, позитивний настрій, теплі спогади.

Останнім акордом семінару стало свято Бабусині поради. Традиційно до школи завітали берегині традицій, звичаїв та обрядів - наші бабусі. Зі словами Божого благословення звернувся до присутніх отець . Бабусі нашої школи були представлені у таких номінаціях: майстрині вишивки, кулінари, шанувальники музики, перукарської справи, бабусі- вчителі нашої школи. Усі вони ділились досвідом, давали корисні поради молодому поколінню. Пісні, теплі слова подяки лунали на адресу наших бабусь. Приємна, затишна атмосфера панувала у залі. Методист відділу освіти Людмила Разумна подякувала всім за хороший настрій, побажала бабусям здоров’я, довоголіття. Кожну гостю нагородили Подяками, квітами і запросили всіх до спільного фото. Цінуймо наших бабусь!

                                                                                                          Вчитель християнської етики Жуковська І.І.

                                                                                                          Вчитель укр.  мови та літератури Моргун О.М.

 

Земля – наш спільний дім

13.05.2018 21:33

У квітні 2018 року учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 приєднались до всеукраїнського екологічного конкурсу  "Скажи: Пластику - НІ! Зеленому майбутньому - ТАК ! ", метою якого є формування екологічної культури у підростаючого покоління, розвиток екологічної самоосвіти, підтримка ековолонтерства.

Конкурс триватиме до 11 грудня 2018 року і є частиною благодійної програми "Шлях додому, що впроваджена  БО "Благодійним фондом "Лелекера".

1 Етап пройдено!!! Ми з учнями 8 - 9их класів  провели захід присвячений Міжнародному Дню Землі. Учасники підготували багато цікавого та пізнавального, зокрема про глобальні екологічні проблеми та пластикове забруднення нашої планети .

Попереду 2 Етап: збір пластикових кришечок для передачі на переробку  та  3 Етап: конкурс творчих робіт учнів у різних номінаціях.

Закликаємо всіх небайдужих долучатися до наступних етапів конкурсу! Адже Земля - наш спільний дім, то ж нехай кожен зробить свій внесок для збереження чистоти у ньому!!!

                                   Учитель географії – куратор проекту Стецула М.В.

 

 

Впевнений старт у майбутнє!

13.05.2018 20:54

5 травня у музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича відбувся батьківський концерт ЗОШ № 4.  Він став справжнім святом для всієї шкільної родини, яка переповнила зал.

Перша частина – урочиста академія. Грамотами відділу освіти на сцені вшановували учнів, які мають значні досягнення: відмінників, учасників конкурсів та олімпіад, спортсменів, а також переможців конкурсу «Учень року-2018». Вручали грамоти директор школи Світлана Мала та Романна Пруська, Світлана Самойлик, Галина Вусата. Це були хвилини слави для дітей, які доклали до свого успіху не один день чи навіть рік наполегливої праці. Хвилини слави для їхніх батьків, які скеровували і підтримували. Хвилини слави для вчителів, які навчали і допомагали. Урочиста академія стала своєрідним підсумком роботи за весь навчальний рік. Сподіваємося, це мотивуватиме інших, і  наступного року  ми побачимо на такому святі  нові обличчя, нові відкриття, нові звитяги.

Друга частина – мистецька. Шкільні колективи також презентували нові танцювальні та вокальні номери.  Чого тут тільки не було! Пісні про ведмедиків та іграшки, про щастя та друзів, про надію та мову! А танцювали і пінгвіни, й каченята, і птахи! Барвисті костюми, цікава хореографія, запальні мелодії – все сприяло чудовому настрою. Особливо запам’яталися виступи, які готували з нагоди уродин Т.Г.Шевченка та І.Я. Франка – вірш «Чигрине, Чигрине…», який декламувала Діана Півтораніс, та пісня «Човен» у виконанні старшої групи вокального ансамблю «Друзі». А також хореографічна композиція «Люди як кораблі», яка цьогоріч визнана найкращою на Всеукраїнському  фестивалі «Сурми звитяги».  

Велика подяка учасникам мистецького об’єднання «Престиж», керівникам  творчих колективів Наталії Антоник, Наталії Вовденко, Лесі Пуців, Сергію Дмітрієву, ведучим свята Олені Моргун та Наталії Федак , заступнику з навчально-виховної роботи  Мирославі Горічко, без яких би концерт не відбувся.

Приємно, що серед артистів були й першокласники, і випускники школи. Це нас об’єднує і мотивує, підсилює сподівання, що школа живе наповну, відчуває ритм, вчиться і працює. І хоч концерт пролетів на одному подиху, приємні враження від нього надовго залишаться у серцях присутніх. Адже наша шкільна родина – то справжні патріоти,  які знають, що 4 школа  - це впевнений старт у майбутнє!!!

                                                                               Шкільна родина Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

 

Проект Zero Waste School

26.04.2018 23:56
Наша школа завжди відкрита для чогось нового. Ми не боїмося пробувати щось нове. І це доводить участь нашої школи у проекті Zero Waste School, у якому взяли участь 50 шкіл із різних областей України у тому числі і Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4. Наша команда у складі  вчителя Логин Аліни Вікторівни та учнів Берчук Вікторії, Досяка Ігоря, Кравців Зоряни та Мосія Василя 19 квітня поїхала покоряти Київ. Адже тренінг тривав з 19 по 21 квітня у м. Пуща Водиця, у конгрес-готелі Пуща. 3 дні пролетіли як один. Насиченість програми просто вражала, а якість з якою нам подавали матеріал просто захоплювала. З нами працювали не побоюсь сказати цього слова професіонали. За три дні ми навчились складати проекти, працювати в команді і навіть розважатись під час роботи. Team Building, з якого все почалось,  навчив нас згуртовуватись та не боятись розкритись перед іншими людьми. Проектування навчило нас складати проект та вміти прорахувати все : від його успіху – до його ризиків. А дружня атмосфера що панувала протягом усього проекту дала нам зрозуміти, що Україна – це надзвичайна країна, де усі люди вміють взаємодіяти між собою, спілкуватись та дружити. І це прекрасно! Хотілось би висловити подяку організаторам проекту  - Klitschko Foundation за чудові, пізнавальні та просто вражаючі 3 дні нашого життя! Успіху вам у подальших проектах!
А ми тепер починаємо працювати над реалізацією свого проекту, адже Майбутнє навколо нас!
                                                                 Команда «Ф`ючери» Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Педагоги Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 на Фестивалі освіти у Львові: Вчителі майбутнього

23.04.2018 21:49

Цими вихідними у Львові було спекотно, і не тільки через теплу погоду. У Львові 21-22 квітня проходив фестиваль освіти. Організатором цього дійства була команда Юрка Назарука, співзасновник холдингу емоцій IFEST, який впевнений, що основа освіти – це енергія, правильні вчителі і діти, які хочуть іти в школу. Спікерами фестивалю були засновники «Освіторії». На фестивалі було 717 учасників з 10 областей України: це і вчителі, і директори, і представники управлінь освіти і всі небайдужі до змін в освіті. Зі вступним словом до учасників фестивалю звернулася Зоя Литвин, засновниця Новопечерської школи, яка розповіла про історію становлення школи і про зміни, які вони пропагують в освіті. Нельсон Мондела вважав, що освіта – це найпотужніша зброя, за допомогою якої можна змінити світ. Створення «Освіторії» - неприбуткової громадської спілки, яка допомагає змінювати й розвивати освіту в Україні.

         Мікроклімат фестивалю просто зашкалював емоціями. Посмішки, відвертість, свобода вибору, смаколики – і все, що потрібно для плідної праці. У нас була нагода поспілкуватися із заступником міністра освіти П.К.Хобзеєм і почути відповіді на питання, які хвилюють освітян. Настільки вражаюча атмосфера широких можливостей для навчання просто захоплює. Хочеться сказати велике спасибі організаторам і ще проведення не однієї такої акції в їхній роботі. Особливо пізнавально було зустрітися віч-на-віч з тренерами освітньої платформи «Ed ера». Майстерки від Марини Пристінської нас захопили своєю простотою, науковістю і доступністю викладу. Це стало неоціненним досвідом для наших уявлень щодо змін в освіті.

         Два дні пройшли на одному подиху. Смачна ароматна львівська кава, душевна атмосфера, цікаві співрозмовники дали нам заряд бадьорості і впевненості в своїй праці і її необхідності.

 

Вчитель початкових класів

Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

Гизюк Л.В.

 

До пришкільного табору Go Camp готові!

22.04.2018 19:21

       Кажуть у народі, що сани добре готувати влітку. Навчальний процес ще триває, а ми вже готуємося до  проведення мовного табору в школі. Учитель німецької мови Бойцун Леся Павлівна, єдина представниця із Львівської області, пройшла в м. Києві курс вдосконалення методики викладання німецької мови з теми «Мікро- та макропроекти» . Цей курс проводився 13-14 квітня 2018 року в рамках тренінгів для вчителів німецької мови з 27-ти шкіл із різних регіонів України, які беруть участь у проекті пришкільних таборів Go Camp, так як 2017/18 рік - це українсько-німецький рік мов в Україні.         Організатори тренінгів – ініціатива Go Global спільно з Гете-інститутом та посольством Німеччини в Україні. Учасники тренінгу опанували курс навчання з інтерактивної методології  викладання німецької мови,   розробки та проведення  мікро- та макропроектів, мовні й рухливі ігри, урок CLIL, створення міні-книжки, станційне навчання, німецький цифровий дитячий університет, а також розробки програми мовного табору. Надзвичайно окрилені  стартом у Києві,  учасники вмотивовані та навчені зробити життя табору у своїй школі неймовірно цікавим!

   До зустрічі у шкільному таборі!

                                                                                                                                             учитель німецької мови Л.П. Бойцун

Cвято читача «Подорож у країну казок»

15.04.2018 13:53

У 21 столітті триває серйозна боротьба між гаджетами і книжками. Друковані видання можуть стати дитині другом тільки якщо увійдуть в її життя з раннього дитинства. Саме для цього бібліотекарі намагаються влаштувати свята, презентації та інші цікаві дійства для школярів.

         Один з таких заходів відбувся у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – це тиждень дитячої та юнацької книги. Читачі шкільної бібліотеки взяли участь в конкурсах, вікторинах, екскурсіях в шкільну та міські бібліотеки, бібліотечних уроках.

         Головною подією стало свято читача «Подорож у країну казок». Першокласники брали участь у виставах «Івасик-Телесик» та «Пригода з книжкою». Надовго залишиться в пам’яті зустріч з улюбленими казковими героями.

         Хочеться побажати всім маленьким читачам багато цікавих мандрівок у світ нових книжок.

Завідувач бібліотекою школи Марцих О.І.

Привітання воїнів АТО з Великодніми святами

04.04.2018 22:30

Учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 привітали воїнів АТО з Великондіми святами, надіславши пасхальні смаколики в м.Авдіївку, яку очолює випускник школи - Малихін П.В.

Підсумки конкурсу " У її краплі - життя"

04.04.2018 22:10

Напередодні Великодніх свят начальник КП "Дрогобичводоканал" Шагала Р.М. вручив нагороди та подарунки переможцям конкурсу " У її краплі - життя" учням Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.  

Вітаємо переможці конкурсу малюнків та фотографій «У її краплі – життя»

 1. Сергеєва Аліна 4-Г
 2. Боб’як  Ірина  11-Б
 3. Єлін Ярослав  8-В
 4. Боберська Ірина  9-Б
 5. Рябцев Василь  9-В
 6. Сова Анастасія  4-Г
 7. Бернадович Катерина  4-Б
 8. Хемич Андрій  2-А
 9. Радловський Остап  2-А
 10. Безлепкіна Катерина  4-Б
 11. Комарницька Софія  2-А
 12. Павлик Олександр  2-А
 13. Кіцкало Яна  1-Г
 14. Захарія Вероніка  1-Г
 15. Павловський Олег  2-А
 16. Карпін Кирило  2-А
 17. Довбня Марта  4-Б
 18. Краснянська Вероніка  4-Б
 19. Краснянська Кароліна   4-Б
 20. Кобільник  Михайло  4-Г
 21. Берчук Вікторія  8-Г
 22. Удич Вікторія  5-Б

 

Сучасний урок мистецтва у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

03.04.2018 23:12

29 березня 2018 року відбувся презентаційний урок мистецтва у 8-Б класі на тему «Музичне мистецтво Середньовіччя», який провела вчитель-методист Антоник Н.В. для викладачів кафедри народних музичних інструментів та вокалу інституту музичного мистецтва ДДПУ ім..І.Франка.
Урок був цікавий, пізнавальний, сучасний. Він вразив присутніх особистістю вчителя, яка поєднала у собі педагога, вокаліста, диригента, піаніста, людину, яка на високому рівні володіє сучасними технологіями навчання.
Викладачі ДДПУ ім.І.Франка висловили подяку адміністрації школи за можливість тісної співпраці, учням – за активну роботу на уроці, Антоник Н.В. – за поширення свого педагогічного досвіду.

І слово, і пісня, матуся, тобі

03.04.2018 22:54

9 березня 2018 року вокальний ансамбль "ДРУЗІ" на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "ГАЛИЦЬКІ САМОЦВІТИ" у м. Львові отримали кубок та диплом лауреата Першої премії. Ось так ми відсвяткували день народження Т.Г.Шевченка. Здобути цю нагороду було непросто! Цей успіх - результат нашої спільної роботи з дітьми та батьками. Також дякуємо Ірині Антоник за сценічну пластику, Олесі Червінській за чудові костюми та Еріку Литвину за технічне забезпечення. Керівник ансамблю Наталія Антоник

Про проведення Дня цивільного захисту в загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 4 м. Дрогобича

03.04.2018 21:17

28 березня 2018 року в Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 було проведено День цивільного захисту. В ході цього Дня проведена загально шкільна лінійка, під час якої виступив начальник цивільного захисту школи і звернув увагу присутніх на необхідність ЦЗ, розповів, які завдання виконують сили ЦЗ, привів приклади НС природного та техногенного характеру, які виникли в цілому в державі, в області та в м. Дрогобичі. Закликав учнів та вчителів до організованого і активного проведення Дня ЦЗ.

Учитель основ здоров’я Чоп’як І.С. з учнями 5-Г класу провела урок-тренінг на тему «Гаси іскру до пожежі, бо вогонь не знає межі», на якому було висвітлено правила поведінки з вогнем та порядок дій при ліквідації пожежі. Найбільше акцентувалась увага учнів на діях, які запобігають виникненню пожежі.

         Класний керівник Свойкіна Н.Б. провела з учнями 9-Г класу годину спілкування на тему «Вибухонебезпечні предмети – бережись невідомого», на якій диспут з учнями сприяв виробленню в них алгоритму поведінки при виявленні невідомих предметів.

Учні 3-А класу під керівництвом вчителя початкових класів Ришковець М.М. були залучені до уроку-гри з основ здоров’я «У країні пожежної безпеки». Учні обговорили правила поведінки при виникненні пожежі різних видів, відпрацювали дії при загрозі виникнення пожежі або інших екстремальних ситуаціях. Про будні пожежної служби учням класу розповів батько Манчак В.Й., який працював 24 роки на посаді командира відділення ДПРЧ №5 м.Дрогобича.

З учнями 4-А, 4-Б, 4-В, 4-Г класів проведено спортивно-оздоровчий конкурс на тему «Бережи своє життя» вчителем фізичної культури Логин А. В. До конкурсу колективи класів підготували команди, їх назви, емблеми і девіз. Конкурс складався з двох частин – теоретичної та практичної. Під час теоретичної частини учнями були виконанні тестові завдання з розділу «Безпечне дозвілля» предмету «Основи здоров’я». В практичній частині між командами були організовані естафети «Загаси вогонь», «Юний пожежник», «Рятівник». Конкурси організовані з дотриманням усіх вимог техніки безпеки. Учні проявили згуртованість, волю до перемоги, активність, ґрунтовні знання.

За сигналом “Увага! Увага всім!”, “Пожежа!” проведена евакуація учнів та працівників школи. Евакуація пройшла організовано, з дотриманням установленої послідовності та термінів.

З учнями 3-х, 5-х, 6-х класів проведені планові тренування з надання першої медичної допомоги шкільною медичною сестрою Галадій Н.Ю.

У вестибюлі школи була організована виставка майна з ЦЗ та ЦО, літератури з ЦЗ , ОБЖ та медико-санітарної підготовки.

Педагогом-організатором Вусатою Г.Г. проведено огляд-конкурс стіннівок на кращу наочну агітацію з тематики ЦЗ та військово-патріотичного виховання. Підсумки конкурсу «Блискавок» такі: І місце – 5-Г, 6-В, 7-В, 8-Б, 8-Г, 9-Б, 10-А, 11-А класи; ІІ місце – 5-Б, 5-В, 7-Б, 7-Г, 8-В, 9-А, 9-В класи; ІІІ місце – 5-А, 6-А, 8-А, 9-Г, 7-А, 6-Б класи.

На завершення Дня цивільного захисту було проведено збір педагогічного та учнівського колективів, на якому представник міського відділу з питань НС та ЦЗ С.В.Анісін відзначив згуртованість, активність та належний методичний рівень усіх заходів та оцінив їх на «відмінно».

                                                                 Начальник штабу ЦЗ Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Пруська Р.В.

 

Хто зверху ?

27.03.2018 23:25

     26 березня у Дрогобицькій ЗОШ №4 відбулася гра між старшокласниками «Хто зверху?». Попри зовсім невесняну погоду, настрій був радісним. Хлопці та дівчата розділилися на дві команди. Дівчата намагалися довести хлопцям, що такі жіночі риси, як логіка і солідарність, швидкість і почуття гумору – формула успіху, що доводить теорему «Дівчата – кращі!».  Але ж хлопці не так легко здалися: вони «взяли» своїм стратегічним мисленням, чіткістю і злагодженою командною грою. Ох, і емоції вирували  залі! До останньої хвилини не спадала напруга: хто ж зверху – хлопці чи дівчата?

     Спочатку учасники мали завдання скласти слово. Дуже динамічна забава, оскільки самі літери були на учасниках, то ж треба було добряче побігати, аби правильно скласти слово.

       У конкурсі «Гендерна політика» учні вгадували, хто  - чоловік чи жінка – були винахідниками, учасниками, авторами тих чи інших законів, подій, речей. Іноді ситуацію рятувала ерудиція, а іноді лише інтуїція.

     «Відгадай, хто я» - таку назву мав наступний конкурс. Це тільки у дружньому колі легко і весело сидіти з папірцем на чолі, та набагато складніше, коли в залі вирують пристрасті вболівальників, друзі не можуть сказати більше, ніж дозволено правилами, а учасник має ще й впоратися з величезною відповідальністю за відгадку. Оскільки в конкурсі була нічия, то учні ще додатково бавилися в «дивоглядки» - хто кого «передивиться, не моргнувши»;)

      У читанні по губах  також слід було повправлятися обом командам. Адже то не так просто – почути очима. Але для глядачів то все було просто веселощами.

     А чи довіряєте ви статистиці? Виявляється, є багато цікавих фактів, які стосуються жінок і чоловіків. От саме відсоток повинні були відгадати гравці. І це їм частенько вдавалося.

      Учасники працювали не тільки головою, а й руками. Таке просте завдання – зв’язати одяг в одну довгу  мотузку – можна виконати по-різному. Тому перевірку на міцність пройшла лише одна команда, друга мотузка розірвалася.                                                                                                   

    Останній конкурс мав би вирішити, хто переможець. Однак суворий суд підрахував загальну кількість балів. Перемогли дівчата! Однак хлопці так завзято боролися, що не залишили нам сумнівів: вони в нас найкращі.

      Дякуємо за участь учням 10-11 класів Охріменко М., Тесаку А., Харламову С., Калашникову С., Дякун Т., Німилович Д, Кривошеї К., Шуптар Т.,  суддям 9 класу Захаряку І. , Виноградову К., а за підготовку гри вчителям інформатики Удич І.В.,  Жгуті Т.В. та  педагогу-організатору Вусатій Г.Г.

                                                                                       Шкільний психолог Свойкіна Н.Б.

 

 

 

Захист дослідницьких робіт

27.03.2018 23:18

23 березня 2018 р. на історичному факультеті ДДПУ ім. І.Франка відбулась звітна наукова конференція викладачів і студентів університету, у якій взяли участь і учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 під керівництвом вчителя історії Бігун Любов Теофілівни.

Учениця 9-Г класу Шульган Христина презентувала дослідницьку роботу про культурний і релігійний розвиток Дрогобича і Дрогобиччини XVI-XXI ст. Желяк Христина, учениця 9-Б класу, презентувала роботу про історико-культурні пам’ятки та їх місце у розвитку туристичної індустрії.

Учням було вручено подяки, які є підтвердженням сумлінної та плідної підготовки, вміння самому створювати та поповнювати свої знання з даного предмету.

Співпраця між КП «Дрогобичводоканал» та Дрогобицькою ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

27.03.2018 23:16

Щорічно 22 березня світ відзначає день водних ресурсів. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб нагадати всім людям про важливість цієї речовини. Здається, що нічого нового ми вже не дізнаємося про воду, проте вона таїть в собі ще мільйони загадок.

Саме тому учні 1-4 класів Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 після зустрічей з командою провідних спеціалістів різних відділів КП «Дрогобичводоканал» на чолі з керівником Романом Шагалою вирішили дізнатися про воду якомога більше. А щоб ці знання передати іншим – створили загальношкільну книгу «У її краплині – життя». Наймолодші учні школи висловили свої думки «Вода – це…». Учні 2-4-х класів склали казки про краплинку води, у поетичних рядках зазначили важливість води, зібрали та записали найцікавішу та найпотрібнішу інформацію про воду, закликали усіх людей берегти водні ресурси Землі.  Школярі добре усвідомили, що вода – життєво необхідний елемент для життя.  Цю книгу 22 березня у Всесвітній день води директор школи Світлана Василівна Мала передала начальнику КП «Дрогобичводоканал» РомануМиколайовичу Шагалі, який висловив слова вдячності школярам за втілення спільного проекту. Недаремно започатковано співпрацю і ми віримо, що турбота про наші водні ресурси є справою кожного.

Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина

27.03.2018 23:01

     Ось уже вкотре учні четвертої школи на вершині слави. 2017-2018 рік було оголошено роком німецької мови в Україні, а в Німеччині—української мови. У цей навчальний рік проводяться різні німецькомовні заходи, у яких наша школа бере активну участь. На початку листопада було проведено День Мартіна (Martinstag),учасниками якого були наші учні та вчителі німецької мови. Усі були у захопленні від свята. Жителі міста були приємно враженні цим дійством. 22 березня у стінах дитячої бібліотеки ім. В. Чорновола відбувся конкурс читців поезії українських класиків німецькою мовою. Участь у конкурсі взяли учні з різних шкіл міста Дрогобича та Стебника. Наші учні, а саме: Світлана Баран, Христина Желяк, Ірина Голець( уч. Юлія Вікторівна Яжик), Анастасія Неборак (уч. Леся Михайлівна Хрунь) були учасниками цього конкурсу. Анастасія Неборак, учениця 10-А класу ,посіла почесне 2 місце. Вона декламувала вірш Ліни Костенко "Розкажу тобі думку таємну..." у перекладі Оксани Снігур. Вітаємо тебе, Насте! 

     Ми усі радіємо, що у нашій школі є учні, якими пишається уся школа. Сподіваємося, що ми і надалі будемо брати участь в усіх німецькомовних заходах, адже Німеччина і Україна є країнами, які тісно співпрацюють між собою,  а німецька мова є європейською мовою. Україна—це вагома частка Європи.

                                                         учитель німецької мови Л.М. Хрунь

Турнір юних істориків

23.03.2018 10:17

У вівторок 20 березня 2018 року на базі історичного факультету ДДПУ імені Івана Франка відбувся турнір юних істориків. Команду нашої школи представляли учні 11-Б класу Удич Софія та Летнянка Іван, 10-А класу Неборак Анастасія та Мосій Василь, 9-Б класу Желяк Христина. Готували команду до турніру вчителі історії  Мідик Ганна Романівна та Бігун  Любов Теофілівна. Учні увійшли у фінал та здобули ІІ місце.

Вітаємо нашу команду і бажаємо її перемог у наступних конкурсах та турнірах!

Корисна співпраця

23.03.2018 10:16

20 березня 2018 року у ЗОШ №4 м. Дрогобича розпочато співпрацю з Регіональним еколого-просвітницьким центром, заснованим на базі біолого-природничого факультету ДДПУ ім. І.Франка по організації системи сортування та утилізації побутових відходів.

         Цьогоріч у школі вирують емоції та враження від участі у різноманітних міжнародних, всеукраїнських і регіональних проектах.

         Лише за останні два місяці у ЗОШ №4 м. Дрогобича відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційне педагогічне проектування у процесі реалізації «Нової Української школи».

         Учні і вчителі школи активно залучилися до Міжнародного конкурсу «Зміни школу за сім днів» (Україна-Фінляндія).

         Група вчителів предметників (Бойцун Л.П., Мідик Г.Р., Бігун Л.Т., Чернігевич Л.В., Коцур О.І.) разом із старшокласниками взяли участь у австрійському проекті «Краса мого міста в історії часу».

         Учнів школи залучили до проекту «У її краплині - життя», яку проводило КП «Дрогобичводоканал». Проблема води захопила учнів, не залишила їх байдужими.

         І ось знову у школі гості. Студенти і викладачі біолого-природничого факультету ДДПУ ім.І.Франка на чолі з Тарасом Богдановичем Скробачем, доцентом, кандидатом сільськогосподарських наук, прийшли до школи не лише розповісти про дану проблему, але і поділитись досвідом, який започаткували після відвідування Бельгії та інших країн Євросоюзу. У цікавій, доступній формі учні навчилися сортувати сміття у ящики з написом «папір», «пластик», «скло», «органіка», «несортоване сміття», зменшувати об’єм пластикових пляшок та ємностей для соків, молочнокислих продуктів. Вражаючи відео доповнили виступи гостей.

         Щороку у Дрогобичі вивозилось 60 000 м3 сміття. У разі сортування ця цифра зменшиться у 8 раз, а це істотно покращить екологію і здоров’я людей.

         Сподіваємось, що здобуті знання учні принесуть у власні родини і разом з батьками долучаться до дуже корисної праці.

Правова культура в школі

23.03.2018 10:13

19 березня 2018 року у ЗОШ №4 відбулася конференція шкільного науково-практичного товариства «Неопалима купина» на тему «Історико-філософські та правові аспекти виховання громадянина України».

Учні 10-11 класів працювали над обраною темою дослідницької роботи, а з результатами ми познайомились на цьому засіданні. Про реорганізацію рухівської преси ми довідались із доповіді учениці 10-А класу Дякун Тетяни (вчитель Мідик Г.Р.). Дві найбільші проблеми для виживання нашого виду - ядерну війну та екологічну катастрофу – розглянув учень 11-Б класу Летнянка Іван (вчитель Мідик Г.Р.).

         Захоплено брали активну участь в обговоренні питання щодо несення адміністративної відповідальності неповнолітніх, де дане питання підготував учень 10-А класу Досяк Ігор (вчитель Бігун Л.Т.). Не менш цікавим був розгляд доповіді про права та обов’язки дітей у шлюбно-сімейному законодавстві, яку підготувала учениця 10-А класу Гентош Анна (вчитель Бігун Л.Т.). Для кожного з нас залишається актуальною тема несення дисциплінарної відповідальності неповнолітніх, яку розкрила учениця 10-А класу Неборак Анастасія (вчитель Бігун Л.Т.). Не обійшли увагою питання кримінальної відповідальності неповнолітніх та дії кримінального кодексу на наркоманію, яку підготували Дика Анна та Жукровська Руслана, учениці    10- А класу (вчитель Бігун Л.Т.).

Доповіді учнів були доповнені проектно-комп’ютерними презентаціями, що надзвичайно зацікавило слухачів. Висновком засідання можна вважати наступне: рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а втому, що всі вони надані. Учасники 13-ї науково-практичної конференції шкільного товариства «Неопалима купина» були нагороджені дипломами секції історико-філософських та правових дисциплін.

 

Тиждень математики в школі

20.03.2018 10:18

12 – 16 березня у Дрогобицькій ЗОШ № 4  відбувався тиждень вивчення математики. Було цікаво як учням школи, так і вчителям.

У понеділок на інформаційній годині група лекторів  відвідала 5 – 11 класи  з темою «Математика в житті людини». І повірте, що почуте викликало велике здивування в багатьох: математика – таки справжня цариця наук. А впродовж дня відбувався дуже цікавий квест для учнів 9-х класів. Діти мали завдання з математики та інформатики: правильно розв’язали –  рухалися вперед, до наступного пункту гри. О, скільки їм довелося згадати, скільки обчислити подумки! Але хіба це проблема для справжніх фанатів математики?!

У середу школа зустрічала гостей – членів методичного об’єднання вчителів математики  м. Дрогобича та м. Стебника. Учасники мали можливість ближче познайомитися з особливостями навчального закладу, а також взяти участь в дискусії «Використання активних форм і методів на уроках математики з метою формування ключових компетентностей учнів»  (відвідати майстер-класи вчителів-методистів) та засіданні науково-практичної конференції «Неопалима купина» (секція математики). Учні 9-10 класів працювали кожен над обраною темою, а про результати доповідали на цьому засіданні. Про цікаву математику розказали учениці 9 класу  Аліна Сітка та Христина Шульган (вчитель Ференс М.І.). Про параболу в житті людини – Ірина Боберська та Христина Желяк (вчитель Лучшева Т.В.). Захопливо розв’язувала рівняння вищих степенів Анастасія Неборак (вчитель Татомир О.Я.), а про діаграми присутні дізналися від Анастасії Параскан (вчитель Дурибаба А.М.). Не обійшли увагою і арифметичну прогресію, про неї дізналися від Анастасії Савицької та Лоли Мельничук (вчитель Височанська Л.І.). Безперечно, на такій конференції неможливо без винахідницьких задач. І хоч це задачі для другокласників,  запропоновані їхньою вчителькою Гизюк Л.В., щоб впоратися з ними, працювали всі присутні. До речі, гості відвідали урок «Еврика» у цьому класі. Він працює за програмою «Інтелект України», а учні вже знають і про куб, і про його грані і вершини.

А які проекти підготували учні 1-4 класів! Кожен по-своєму зобразив математику  у власному житті: дату народження, клас, адресу, вік та інші числа. Діти зрозуміли, як багато математики є навколо і як рідко ми це помічаємо.

У п’ятницю вчителі підготували «Брейн-ринг» для учнів 8-х класів і ще раз довели: діти цікавляться математикою, можуть пізнавати її , досліджувати з різних сторін, достатньо лише підштовхнути їх до цього.

Дякуємо кафедрі вчителів математики та інформатики за підготовку заходів, адміністрації - за сприяння, математикам міста  і завідувачу ММК Галині Марчук – за участь,  а учням – за знання!

У ЗОШ №4 переконані:  ця точна наука необхідна для формування багатьох компетентностей, адже ще В. Серве казав, що математика - не так знання, як уміння.

 

 

Урок плавання в ЗОШ №4

20.03.2018 10:06

Як  саме на практиці «працюють»  здоров’язберігаючі технології? Думаємо, урок плавання – гарний приклад.

Близькість до спортивної школи ЗОШ №4  має свої переваги. Завдяки зусиллям голови міста Тараса Кучми , заступника з гуманітарних питань Василя Качмара та директора ДЮСШ  Івана Файчака учні четвертої школи  впродовж цього навчального року у межах уроків фізкультури мають можливість займатися плаванням. Схожий досвід в нас уже був: кілька років тому діти-третьокласники з великим задоволенням відвідували  уроки плавання. А в оновлений басейн неможливо не пірнути!

Саме там 14 березня  відкритий урок з плавання презентувала вчитель-методист фізичної культури Наталія Стеценко. Учні 9 класу перебували під пильним медичним контролем, чітко дотримувалися правил та послідовно змінювали навантаження. Вони не просто плавали, а стрибали, робили «зірочку», «поплавок» та чимало інших вправ.

Колеги засвідчили високий рівень підготовки Н. Стеценко, системність у роботі, завдяки якій чимало її  учнів, що з острахом наближалися до води, навчилися впевнено плавати.

Хочеться, щоб у майбутньому всі учні ЗОШ  №4  мали таку чудову можливість – урок плавання. Дякуємо за співпрацю, спортивна школо!

Запрошення-перепустки на пробне ЗНО уже на інформаційних сторінках учасників

03.03.2018 22:53

Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти здійснено розподіл учасників пробного ЗНО за пунктами проведення.

З 01 березня 2018 р. учасники пробного ЗНО з Волинської, Львівської та Рівненської областей мають можливість роздрукувати запрошення-перепустку для участі у пробному тестуванні, де вказані адреси пунктів проведення.

Для цього необхідно зайти в «Особисту сторінку учасника ПЗНО (за логіном та паролем, який отримали під час реєстрації) на сайті ЛРЦОЯО https://lv.testportal.gov.ua .

Нагадуємо, що допуск учасників у пункти проведення пробного ЗНО здійснюється за наявності документа, що посвідчує особу (паспорта чи свідоцтва про народження), запрошення-перепустки у дні проведення тестувань з 10.15 год. до 10 год.50 хв.

                   Календар пробного ЗНО -2018

                     24 березня 2018 р. – українська мова та література

         31 березня 2018 р. – історія України, математика, іноземні мови, географія,

                                           фізика, хімія, біологія.

 

Бажаємо успіху!

Час настав – усе буде по-новому!

02.03.2018 22:22

Ed Camp Ukraine та Lumo Education (Фінляндія) оголосили конкурс серед українських шкіл взяти участь у проекті «Змінитися за 7 днів». Серед 845 шкіл України, які взяли участь у конкурсі, півфіналістами стали 4 школи. Серед них Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Переможець конкурсу - Трудолюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського району Полтавської області.

         На базі цієї школи відбулася зустріч з Головою Правління та директором відділу освіти Lumo Education Есою Сінівуорі, Головою відділу викладання та інновацій Lumo Education Каісі Хелмінен, регіональним директором Lumo Education у країнах пострадянського простору Дмитром Науменком, Громадською організацією «Ед-Кемп Україна».

         Метою програми було ознайомити учасників конкурсу з фінською моделлю освіти, визнаною однією з найуспішніших у світі. Фінська команда ознайомила нас з фінською системою освіти соціального конструктивізму, навчанням через експеримент, провела низку уроків і тренінгів, ознайомила з методикою співучителювання, тобто ведення інтегрованих уроків кількома педагогами разом.

         Ми мали змогу долучитися до цієї програми, вловити нові іскри для подальшого втілення проекту у життя нашої школи, переконатися, що справжні зміни можна закласти в розвиток і нашої школи.

         Це були незабутні дні. Щирість, відкритість, доброзичливість, любов до своєї справи, до дітей переконали нас, що маючи потужні власні ресурси та наше бажання, ми забезпечимо підвищення якості освіти, трансформацію педагогічної ідеї. І ми готові стати агентами змін і щиро ділитися отриманим досвідом з освітянами нашого міста. Співпраця продовжується, і вона дасть плідні результати. Ми віримо, що Нова Українська школа впевнено стартуватиме у всіх навчальних закладах і стане приорітетним напрямком якісних змін в освіті. Україні потрібна системна реформа освіти.   

                                                                                                                  Директор школи С.В. Мала

Зображено: 1 - 50 з 125
1 | 2 | 3 >>