Новини

Різдвяний квест

10.01.2019 21:02

Веселий різдвяний квест для семикласників підготували хлопці та дівчата старших класів. Кожна команда, учителі та організатори конкурсів підтримали святковий дух дійства  та дотрималася дрес-коду новорічних веселощів. Тому школа переповнилася казковими героями – Сніговиками, Сніжинками, Чортенятами, Сніговими Королевами та навіть був  справжній Бетмен із 10А класу! Галасливі учні 7-х класів із задоволенням виконували завдання з маршрутних листів: розгадували ребуси, інтуїтивно відтворювали  сніговика, складали пазли, випробували дружбу конкурсами з жердинами, що падають та неслухняним килимком, збирали сірники у рукавичках. А ще співали колядки, відповідали на запитання вікторини про українські традиції Різдва Христового, носили воду ложками, складали слова у мудрі фрази про здоров’я, шукали дорогу за допомогою сучасних технологій.

   Яким же бажаним і вчасним був подарунок! Розпашілі та енергійні, всі учасники гри були нагороджені яблуками та мандаринами. І хоча впевнено перемогли учні 7-А класу, задоволення та гарні емоції отримали всі! Як же смачно ми хрумтіли соковитими яблуками! А запах мандаринок нагадав нам, що зимові свята ще в розпалі!

                                                        Педагог-організатор Вусата Г.Г.

Педагог-організатор Вусата Г.Г.Веселий різдвяний квест для семикласників підготували
хлопці та дівчата старших класів. Кожна команда, учителі
та організатори конкурсів підтримали святковий дух дійства
та дотрималася дрес-коду новорічних веселощів. Тому
школа переповнилася казковими героями – Сніговиками,
Сніжинками, Чортенятами, Сніговими Королевами та навіть
був справжній Бетмен із 10А класу! Галасливі учні 7-х
класів із задоволенням виконували завдання з маршрутних
листів: розгадували ребуси, інтуїтивно відтворювали
сніговика, складали пазли, випробували дружбу конкурсами
з жердинами, що падають та неслухняним килимком,
збирали сірники у рукавичках. А ще співали колядки,
відповідали на запитання вікторини про українські традиції
Різдва Христового, носили воду ложками, складали слова у
мудрі фрази про здоров’я, шукали дорогу за допомогою
сучасних технологій.
Яким же бажаним і вчасним був подарунок! Розпашілі та
енергійні, всі учасники гри були нагороджені яблуками та
мандаринами. І хоча впевнено перемогли учні 7-А класу,
задоволення та гарні емоції отримали всі! Як же смачно ми
хрумтіли соковитими яблуками! А запах мандаринок
нагадав нам, що зимові свята ще в розпалі!
 
Педагог-організатор Вусата Г.Г.

Учитель року

03.01.2019 12:12

  Вітаємо Самойлик Світлану з перемогою в обласному конкурсі "Учитель року - Інклюзія" та лауреата обласного конкурсу "Учитель року - Захист Вітчизни" Сосяка Романа!

Кожен має право

18.12.2018 23:54

У житті будь-якої держави, суспільства і людини важливу роль відіграє Право.

З 10 по 14 грудня у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 було проведено Тиждень правових знань. Метою проведення Тижня було: сформувати в учнів уявлення про Декларацію прав людини, ознайомити їх з основними положеннями Конвенції про права дитини, з’ясувати розуміння прав та обов’язків дітей, сформувати навички використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій, розвивати особисте ставлення учнів до обов’язків людини і громадянина, виховати самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе і за свої вчинки. 

До проведення Тижня долучилися всі учні школи, вчителі, батьки. Учні 1-4 класів стали активними учасниками створення долоньок зі своїми правами та обов’язками. Лекторська група учнів 9-х класів ознайомила учнів школи із важливістю знань своїх прав, знанням законів. На уроках української мови учні 3-9-х класів мали змогу написати диктанти на правову тематику. Учні 10-х класів на уроках громадянської освіти виготовили леп буки на тему  «Демократія». На спільній правовій годині учні 6-х класів розглянули питання, яке стосується Конституційних прав і свобод громадян. Цікавим обрамленням правового Тижня стали відеоролики учнів 9-х класів.

Кожен має право мати право у правовій державі!

                                                    Вчитель історії та права Бігун Л.Т.

Урок справедливості у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

18.12.2018 23:51

13 грудня 2018 р. учням 4-А класу випала нагода взяти участь у Всеукраїнській акції "Урок справедливості". До нас завітали судді Дрогобицького міськрайонного суду Гарасимків Л.І. та Грицай М.М., які ознайомили учнів із символами правосуддя. Крім того, Марія Михайлівна розповіла цікаві факти про одяг судді. Зокрема те, що судді Давнього Риму завжди одягали маски, щоб не видавати свої емоції. Лілія Іванівна наголосила, що людина з самого народження має різні права та обов'язки.

Гості розказали хто такі судді та в чому полягає їхня робота, запропонували дітям спробувати себе в ролі судді і вирішити один спір, переглянувши мультфільм про коня та хом'яка.

Після перегляду мультфільму діти розділились на дві групи – одні були на боці коня, інші – хом'яка, свої думки підтверджували аргументами. Протягом модельованого судового процесу діти зрозуміли на скільки важко прийняти справедливе неупереджене рішення.

Ми переконались у тому, що суд – це не лише "каральний" орган, але й місце вирішення суперечок, які виникають між людьми. Коли виникають суперечки, потрібно шукати вихід мирним шляхом.

На згадку про урок діти отримали пам'ятки про свої права та обов'язки.

                                                                                 Класний керівник: Ришковець М.М.

Веселі старти

18.12.2018 23:49

Вітаємо команду Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів N4 із зайнятим І місцем у міських змаганнях "Веселі старти" до Дня Святого Миколая серед учнів 3-х класів шкіл міст Дрогобича та Стебника, а саме: Петріва Олега, Петрів Марту, Белза Дмитра, Старінщак Катерину, Мельника Василя, Трутень Анну, Петренко Софію, Чоп'яка Ореста, Ярему Наталю, Гук Марту, Курмана Юрія, Возняка Максима та вчителів Логин А.В., Гизюк Л.В., Притулу В.С., Іванову Т.В., Коцур Н.М. Бажаємо нових перемог!!!!

Міське методичне об'єднання вчителів інформатики та трудового навчання

12.12.2018 14:38

11 грудня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулося спільне міське методичне об’єднання вчителів інформатики та трудового навчання. На зустрічі обговорювались питання ідей Нової української школи про виховання компетентністно-зорієнтованої особистості, удосконалення освітнього процесу, про спільну зацікавленість педагогів виховати щасливу дитину, яка обов’язково стане успішною. Обговорили ключові компетентності освіти впродовж життя, але найбільше уваги приділяли інформаційно-комунікаційній компетентності у галузі технологій. Саме вчителі інформатики та трудового навчання готові до партнерських стосунків і співучителювання, що і підтвердилось під час проведення панельної дискусії. Учасники дискусійної платформи Разумна Л.М., Григорович А.Г., Тидаш О.В., Шильник І.І., Цимейко Д.М., Хлопик Р.З. ділилися своїми думками щодо викликів, ризиків, проблем, з якими стикаються у своїй повсякденній роботі, процесу співучителювання, партнерських стосунків, вмотивованого вчителя, про секрети самозарадності, про актуальні проблеми на які повинні бути спрямовані інвестиції держави.
Вмотивовані, креативні, готові брати на себе відповідальність вчителі стали успішною командою під час роботи на кольоровій фабриці професій. Втілення співучителювання освітяни мали змогу побачити під час проведення презентаційного уроку вчителем інформатики Жгутою Т.В. та вчителем трудового навчання Псарук Н.І.
Колеги відвідали засідання шкільного наукового товариства «Неопалима купина», де ознайомились з роботою секції інформатики та трудового навчання, на яких учні Півтораніс Діана, Круглій Ольга, Меленчук Юлія, Коробов Назарій, Дякович Олег, вчитель історії та права Бігун Л.Т. виступили із дослідженням в даній галузі.
Успішно представила роботу методичного об’єднання вчителів інформатики і трудового навчання керівник Удич І.В. Вона щиро ділилася здобутками колег, участю у різноманітних проектах, планами і задумами.
Будь-які зміни несуть ризики невизначеності за кінцевий результат. Але застигнути в розвитку і часі ще страшніше, оскільки зупинка насправді означатиме рух назад. Вчителі готові до змін, готові брати на себе відповідальність за втілення головної ідеї Нової української школи виховати щасливого успішного учня.

Панельна дискусія на тему: «Виховна програма школи»

11.12.2018 15:07

06.12.2018р. у Дрогобицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 за участю батьків, вчителів та учнів відбулась панельна дискусія на тему: «Виховна програма школи». Спільнота однодумців була зацікавлена на засадах співпраці та взаєморозуміння розробити виховну програму школи задля виховання вмотивованої особистості, зорієнтованої на щасливе дитинство та успішне майбутнє. Учасники панельної дискусії висловлювали власну думку про виховання, волонтерство, інклюзію, про важелі впливу на формування особистості, обмінювалися ролями, розкривали секрети життєвого успіху. Усі присутні об’єдналися у групи за напрямками виховної роботи. Довіра, партнерські стосунки, зацікавленість, креативність сприяли продукуванню ідей. Віримо, що створена програма успішно буде втілена в освітній процес школи!

Фізика навколо нас!

10.12.2018 16:37

5 грудня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім.І.Франка відбувся І етап обласного конкурсу учнівських проектів з фізики «Фізика навколо нас». Цього року конкурсантами були учні 10-х класів шкіл м.м. Дрогобича та Стебника. Дрогобицьку ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 представляли учні 10-Б класу Муляр Олександр, Шульган Христина та вчитель фізики Павловська Надія Тарасівна. Вони власноруч виготовили мембранний компресор з підручних матеріалів, який стане у пригоді у побутових умовах. Журі оцінило цей проект найвищими балами і присудило команді І місце. Бажаємо успіхів у ІІ етапі конкурсу, який відбудеться у Львові.
                                                                                                                                                               Вчитель фізики Павловська Н.Т.

Змагання з усного математичного рахунку

05.12.2018 20:21

ПРАНГМІЛІНЕ - змагання з усного математичного рахунку в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Міксіке. 
Змагання розвивають навички усної лічби, дають можливість активно спілкуваться між собою учасникам змагань із разних країн, зокрема з учасниками з Естонії, Литви, Латвії, Словенії та Грузії. 
Учень 3-В класу Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Фартушок Богдан (вчитель Іванова Т.В.) виборов І місце, а учениця 5-В класу Бухтіярова Анна – ІІІ місце (вчитель Дякович Ю.Р.) у міському чемпіонаті з усного математичного рахунку «ПРАНГМІЛІНЕ - 2018» у рамках освітнього проекту «Міксіке в Україні». Вітаємо та бажаємо нових перемог!!!

 

Козацькі забави

27.11.2018 20:44

27 листопада 2018 року у Дрогобицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 в рамках проекту Healthy Schools пройшло цікаве змагання для учнів 9-11 класів «Козацькі забави».
Три команди змагались за звання найкращих козаків школи. Конкурси були спрямовані на вирішення різних життєвих ситуацій, які відбувалися з нашими козаками, а саме : збирання врожаю, втеча з полону, випробування на швидкість, спритність та силу. Конкурси проходили у веселій невимушеній та дружній атмосфері, що сприяло взаємодії учнів та привело до перемоги команду 11 класу. Також активну участь брали вболівальники команд, адже підтримка спортивного духу це головне у змаганні. Це свято довело, що спорт підтримує патріотизм та розвиває учнів. У здоровому тілі – здоровий дух!

 

Урок гідності

27.11.2018 20:28

27.11.2018р. Дрогобицька загальноосвітня школа І-lll ступенів №4 долучилася до проведення Всесвітнього Дня Гідності та Свободи в Україні за сприяння EdCamp Ukraine і Global Dignity Day. Урок Гідності був проведений у 5-В класі вчителем історії, класним керівником Мідик Ганною Романівною та заступником директора Самойлик Світланою Володимирівною. Із вступним словом до учнів звернулася директор школи Мала Світлана Василівна. Перший крок, з якого у нас почалася екскурсія путівником, - кожен учень мав сам його підписати і усвідомити, що має бути гідною людиною. Переглянули відеозвернення міністра освіти Лілії Гриневич, уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, телеведучої "1+1" Наталії Мосейчук, Далай Лами про поняття гідності. Пройшовши усі 4 кроки путівника: помріяли про гідне життя та створили хмаринку гідності; ділилися власними гідними вчинками та згадували різні приклади, з якими зустрічалися в житті; обговорили безпеку в Інтернеті, як побороти корупцію; роль жінки в історії; переглянули історію Еліка і Наввари, де діти висунули припущення, що могло бути інакше, розглянули різні ситуації. Найближчою по духу була зупинка про події Голодомору 1932-1933 років, адже на передодні клас готував літературно-історичну композицію присвячену цим подіям. А під час уроку гідності учні вже мали можливість висловити свої думки. Завершальним етапом було написання листів, як для захисту людей так і для себе у майбутньому, щоб стати гідною людиною. Відповіді були неординарні, цікаві, реальні. Урок викликав великий інтерес у дітей, які запропонували кожного року приєднуватися до проведення такого заходу. Разом зробили висновок - якщо кожна людина на перше місце у своєму житті поставить гідність, то не буде місця для корупції, зневаги, бідності та війни, а буде мирне небо над головою у світі гідних людей. Дякуємо організаторам за ідею проведення Всесвітнього Дня Гідності та Свободи!

                                                                                                                                                           Вчитель історії Мідик Г.Р.

Nestlé Здорові діти

25.11.2018 19:46

Вже третій рік поспіль Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 співпрацює з програмою «Nestlé Здорові діти», мета якої запровадити програми навчання, направлені на розвиток культури правильного харчування та здорового способу життя серед дітей шкільного віку. На сьогоднішній день, освітні проекти за підтримки Nestlé реалізуються у багатьох країнах світу, а загальна кількість дітей, які вже оволоділи знаннями та навичками раціонального харчування, становить близько 10 мільйонів. Учні нашої школи теж стали учасниками цієї програми. Школярі з цікавістю та задоволенням вивчають принципи правильного харчування. Вчителі 1-4 класів формувують у дітей звичку притримуватися цих принципів у повсякденному житті. Адже найважливіше – не стільки пояснити важливість здорового способу життя, скільки привчити дитину завжди (або хоча б якомога частіше) дотримуватися цих нескладних правил у своєму житті.
Здоров’я – це найцінніший скарб, який ми маємо від природи. Тож сподіваємося, «Абетка харчування» стане впевненим кроком до виховання здорової нації.

 

Акція " Незабудки Пам'яті"

24.11.2018 20:35

23.11.2018 року у ЗОШ N4 на кожній перерві відбувалася Акція " Незабудки Пам'яті", присвячена жертвам Голодомору 1932-1933 років. Акцію підготували та провели учні 5-В класу( класний керівник та вчитель історії Мідик Г. Р. та керівник гуртка Антоник Н.В.) Всі класи школи глибоко перейнялися акцією.

 

Серце віддаю дітям

23.11.2018 19:35

З любов’ю і шаною вимовляє все людство ім’я великого педагога В.Сухомлинського.
22 листопада 2018 року на базі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 було вшановано переможців міського конкурсу «Серце віддаю дітям», присвяченого 100-річчю від дня народження В.Сухомлинського.
Голова журі, завідувач міським методичним кабінетом Марчук Галина Григорівна, ініціатор конкурсу, директор Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Мала Світлана Василівна, звернулись із вітальним словом до учасників конкурсу, гостей і побажала всім творчих злетів, перемог, звершень.
Конкурс проводився в таких номінаціях:
• для учнів 1-2 класів – «Малюнок до творів Василя Сухомлинського»:
переможцями стали у номінації «Живопис» ЗОШ № 5, 10, 4, 15, 5, 16; «Кольорова графіка» - ЗОШ № 6, 11; «Декоративна робота» - ЗОШ № 18.
• для учнів 3-4 класів – «Лепбуки. Життя і творчість Василя Сухомлинського»:
переможці ЗОШ № 2, 4, 15, 6, 10, 17.
• для учнів 5-7 класів – «Оформлення освітнього середовища до 100-річчя педагога»:
перемогу здобули ЗОШ № 4, 5, 15, 16.
• для учнів 8-9 класів – «Відеоролик. Великий педагог і сучасність»:
призові місця посіли ЗОШ № 4, 8, 9, 10, 15, 17.
• для учнів 10-11 класів – «Есе. Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою, людина народжується, щоб залишити по собі слід вічний»:
переможці ЗОШ № 11, 4, 18, 17, 14.
• для педагогів – «Відеороботи. Уроки мислення в природі»:
на сходинки слави зійшли ЗОШ № 11, 4, 15.
• для всіх категорій учасників: театралізоване дійство – інсценізація або літературно-музична композиція:
призові місця посіли ЗОШ № 15, 4, 5, 16.
• конкурс авторської поезії про Василя Сухомлинського:
призові місця ЗОШ №3, 10.
Заступник декана соціально-гуманітарного факультету Дудник Надія Зиновіївна подякувала талановитим учням і запрошувала до подальшої співпраці з Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім.. І.Франка. 
Найактивніші школи в особі директорів були відзначені Подяками, цінними подарунками. Активно долучилися до проведення свята ЗОШ №4, 10, 3, 5, 11, 17,15.
Атмосферу свята і вир емоцій створили творчі колективи ЗОШ №4. 
У кожного з присутніх залишились приємні спогади, незабутні враження.
Плекаючи таланти, ми виховуємо гідне майбутнє нашої держави.
Вчитель української мови та літератури О.М. Моргун

 

Вітамінний бал для учнів 8-х класів

18.11.2018 22:09

Вітамінний бал для учнів 8-х класів у Дрогобицькій ЗОШ I -III ступенів N 4.
Веселі конкурси, багато призів та щирі емоції отримали діти, взявши участь у святі.
«Ми за здоровий спосіб життя!!!»

 

 

 

Засідання Школи молодого вчителя

18.11.2018 22:06

Хочу порадити Вам, мій друже, Ваші знання,
Ваша жадоба пізнання, пристрасть до читання – 
це могутнє джерело виховної сили Вашої особистості.
В.О.Сухомлинський «Сто порад учителеві»

14.11.2018р. у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулось засідання Школи молодого вчителя. Це була творча лабораторія молодих педагогів, кожен з яких прагне досягти вершин педагогічної майстерності. А наставниками для них стали теж молоді колеги, які мають своє бачення та неповторний стиль професійної діяльності. 
Так вчитель історії та права Бігун Л.Т. поділилася секретами активізації пізнавальної діяльності учнів, вчитель англійської мови Півтораніс Н.Б. розкрила психологічні аспекти різних форм роботи на уроці з власного досвіду. Вчитель біології та хімії Коцур О.І познайомила молодих колег з вимогами до сучасного уроку, інтерактивними методами навчання. Вчитель фізики Павловська Н.Т. презентувала свої напрацювання щодо проектної діяльності учнів та розповіла про STEM освіту. 
Школа молодого вчителя - це важлива складова професійного становлення та зростання молодих педагогів.

 

Національно-патріотичне виховання школярів

18.11.2018 22:00

9 листопада 2018 року у Дрогобицькій загальноосвітній школі I-III ступенів N 4 відбулася спільна виховна година для учнів 5А (кл. керівник Стецула М.В.), 5В (кл. керівник Мідик Г. Р.), 8В (кл. керівник Ференс М. І.) та 9А (кл. керівник Удич І. В.) класів «В єдності сила і міць держави» присвячена 100-річчю з дня проголошення ЗУНР. Учні переглянули фільм «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії.». В кінці фільму відбулося обговорення, діти ділилися враженнями та емоціями. В кожній віковій категорії була своя думка до побаченого, але висновок зробили спільний- «В єдності сила і міць держави».

Літературна студія казок

18.11.2018 21:53

                                                                                                  «Хто творить мудру і добру людину, - 

                                                                                                 найкращий майстер на землі.»

                                                                                                                                                                         В.Сухомлинський

Рік Василя Сухомлинського в нашій школі продовжується. В цей останній день тижня саме час поринути в дивний неповторний світ казки.
«Літературна студія казок» Василя Сухомлинського відчинила свої двері для учнів групи продовженого дня (вихователі Мельник Г.В., Яжик Ю.В.). Юні артисти з великим натхненням грали ролі в казках «Мишка та Лисичка», «Ледача подушка», «Заєць і морква». Завдяки мультимедійним засобам діти почули казки автора з вуст своїх однолітків, відомих людей. Багато нового дізналися про сторінки біографії Великого Вчителя, активно відповідали на питання літературної вікторини.
Модераторами заходу були шкільні бібліотекарі Марцих О.І., Мельник Г.В., Псарук Л.А.

 

Батьки - партнери школи.

11.11.2018 21:54

09.11.2018р. відбулась зустріч адміністрації Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з 38 батьками - представниками класних колективів школи. Розмова була конструктивною, відвертою, змістовною, яка надихає до подальшої співпраці з партнерами школи з метою покращення діяльності колективу, змін на краще в освітньому процесі та просторі. Звучали актуальні питання про покращення якості освіти, реалізації виховної програми школи, участі у проекті ДФРР (будівництво спортивного залу), обласному проекті місцевого розвитку (енергозбереження - заміна віконних блоків), запобігання булінгу, участь у Всеукраїнському проекті #HEALTHYSCHOOLS_UA. Щаслива дитина - міцна родина - сильна громада! Так буде!!!

 

День української писемності та мови

11.11.2018 21:46

Мова – це сила,
мова – це зброя.
Мова – це корінь,
це наша основа.

День української писемності та мови Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 провела у патріотичному дусі. Лекторська група 8-9 класів підготувала повідомлення про історію виникнення цього свята. Учні та вчителі взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Плекаймо нашу мову, пишаймося нею, бо це наша гордість і душа!
                                                                                                 Вчителі української мови та 
                                                                                                літератури Моргун О.М., Мількович С.І.

 

 

 

Не стій на місці

10.11.2018 21:42

У Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№4 завершилися "драйв-перерви" -"Не стій на місці" для учнів 2х класів.
Естафету драйвових перерв на наступному тижні переймають учні 3х класів. 
Емоції таких активностей об'єднують усю школу!

Клуб раціонального харчування «Vітамін-Са»

08.11.2018 21:38

 Жіночий клуб раціонального харчування «Vітамін-Са» Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст.№4 презентував свої досягнення. І першими запропонували фреші, смузі та вітамінні салати вчителі фізичної культури. Своїм майстер-класом в останній день канікул, 2 листопада, нас здивували Стеценко Н.М., Логин А.В., Вовденко А.В., Сосяк Р.С., які створили справжнє вітамінне свято смаків і кольорів.
Ця подія надихнула створити книгу корисних рецептів учителів нашої школи. І вже наступними увійшли до збірки записи страв, презентація яких відбулася 8 листопада у методкабінеті школи. Приєднуйтеся до нас! Читайте наші рецепти в наступному звіті клубу.

Ідеальна школа – параметри виміру

07.11.2018 21:31

1 листопада 2018 року у м. Києві відбулася (не ) конференція у форматі mini-EdCamp «Ідеальна школа – параметри виміру».
Близько 160 колег із 20 регіонів, 58 міст та містечок України взяли участь у її роботі. Такого представництва та бажання долучитися до вирішення проблеми освіти ми навіть не очікували.
Дрогобиччину представляла директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Мала Світлана Василівна. Ми мали змогу спілкуватися, вчитися, обмінюватися думками і – врешті-решт – оновлювати освіту разом.
Нас очікувала насичена програма. Спочатку відбулася панельна дискусія про те, як можна визначити якість роботи закладу освіти, у якій взяли участь вчителі, керівники шкіл, учні, представники батьківської громадськості, керівники освіти, і Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.
Відбулися фасилітаційні сесії за участю Олени Фіданян – директора Департаменту освіти і науки м. Києва, Зої Звіняцьківської – співзасновниці ГО «Батьківський контроль», Сергія Горбачова – директора СШ №148 м. Києва, Тараса Тимочко – представника проекту SAIUP від American Counsits, Марини Лютинської – тренера Microsoft Ukraine, Віктора Круглова – директора видавництва «Ранок», Артема Ільчука – представника студії онлайн освіти EdEra та інших цікавих особистостей.
Нам дали можливість висловитись – і заявитися на проведення власної сесії. У кожній локації з нами працювали професійні фасилітатори з якими було проведено експертні сесії на теми «Як оцінити якість управління закладом», «Що таке ідеальне освітнє середовище», «Як оцінити якість роботи педагога», «Як оцінювати досягнення учнів», «Академічна доброчесність», «7 секретів успіху команди ідеальної школи», «Атестація чи сертифікація – погляд із середини».
На (не) конференції було презентовано проекти онлайн - освіти від Американських Рад в Україні, студії EdEra та від платформи онлайн – курсів Prometheus/
І нарешті ми зібралися в актовій залі, щоб подякувати один одному – і підбити підсумок нашої роботи.
Це – надихає!
Це – спонукає до дій!
Шлях до кращої освіти непростий, але ми віримо, що кожен може рухатись маленькими кроками до Нової Української школи, наповнюючи новими сенсами свою школу, змінюючи архітектуру відносин, радістю від маленьких до великих перемог!
                                                                                                                                                   Директор школи Мала С.В.

Осінній ярмарок "Ходить гарбуз по городу..."

29.10.2018 22:42

Як же гарно, як смачно було сьогодні в нашій школі! До нас завітав осінній ярмарок «Ходить гарбуз по городу…». 
Усіх зустрічав веселий відеоролик про пригоди гарбуза в нашій школі. На перервах лунала музика, дитячий сміх, а в повітрі пахло яблучками й гарбузами, чорнобривцями й хризантемами! 
Кожен клас підготував свій стіл по-особливому. Кошики з дарунками полів і садів, чудові овочеві та фруктові композиції, фруктові желе та смузі, печені яблука, йогурти, овочева піца – чого тільки не було! А поруч – реклама, рецепти корисних страв, вислови про здорову їжу і навіть книжкова виставка. Одні класи влаштували фотозону, інші пропонували фреші, хтось пригощав чаєм, узваром чи компотом, хтось - фруктовим салатом. Навіть запрошення роздавали, аби покупці саме до їхнього столу підходили. Фантазії не було меж!
А продавці які! Одні у вінках з листя чи з малюнками на щоках, інші - з кумедно підписаними бейджами. А отам лотерею розігрують! А там малеча в костюмах дарів осені пропонує на таці свої вироби всім, хто з ними ярмаркує. Весело було, а ще поживно, корисно та дружно! 
Вибрати переможців просто неможливо, але маємо цікаві ярмаркові номінації:
«Кулінарний шедевр» - 2Г, 3Б, 6В, 7В класи;
«Багатий врожай» - 2Б, 5Г класи;
«Українська кухня» - 1В, 4В. 5В, 9Б класи;
«Дружні та веселі» - 1А, 3В, 6Г, 6А, 8А класи;
« Осіння палітра» - 1В, 3А, 3Б, 5В, 8В класи;
«Родзинка ярмарку» - 1А, 3А, 3Г, 6Г, 9Г класи;
«Боги реклами» - 1Б, 4А, 5Б, 7А, 10Б класи;
«Вітамінна симфонія» - 2В, 4В, 5А, 6Б класи;
«Святкова фантазія» - 1Г, 3В, 4Б, 6В, 9В класи;
«Місто майстрів» - 2А, 2В, 5Г, 8Б класи;
«Файні ґазди» - 4А, 5Б, 8Г класи;
«Авторська робота» - 4Г, 6Б, 10А, 11А класи;
«Батьківська порада» - 5А, 5Г, 7Б класи;
«Комплімент від журі» - 2А, 3А, 3В, 5Г, 9А класи.
Ярмарок вдався, бо долучилася вся школа – і діти, і вчителі, і батьки. Попри втому, хвилювання й метушню, можемо сказати: дійство вартувало зусиль. А відбувалося воно, між іншим, не просто так. Це частина проекту «Healthy Schools», який реалізується в нашій школі. І, певно, все сприяло такій «здоровій» ідеї, бо й дощик припинився, і сонце лагідніше гріло, і настрій у всіх був золотисто-осінній!

Міське методичне об'єднання вчителів фізичної культури

29.10.2018 22:29

17 жовтня в Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбулося міське методичне об’єднання вчителів фізичної культури. Скажете, нічого особливого? А от і ні! Це був яскравий, насичений день здоров’я, і для педагогів, і для учнів.
Як і годиться, день почався з ранкової руханки, що створила позитивний настрій. 
Директор школи С.В.Мала представила присутніх та розповіла про участь колективу школи у проектах, пов’язаних із здоровим способом життя, екологією, громадянською відповідальність. Керівник шкільного методичного об’єднання Л.В.Пуців презентувала вчителів фізичної культури школи: Стеценко Н.М., Логин А.В., Вовденка А.В., Сосяка Р.С. Методист ММК Разумна Л.М. подякувала колективу школи за проявлену ініціативу – бажання поділитися досвідом проведення уроків фізичної культури (плавання).
А після цього учні 9-11 класів представили свої дослідження на XV науково-практичній конференції «Неопалима купина» на тему «Здоров´я – найцінніший скарб» . Засідання шкільного наукового товариства розпочалося сюрпризом! Нам повідомили, що наша школа визнана учасником програми HEALTHY SCHOOLS. Наше бажання працювати заради здорових та щасливих школярів привело до перемоги. Тож дослідження учнів про те, як спорт та здоров’я тісно пов’язані між собою, як здорове харчування позитивно впливає на людину дуже актуальні. Змістовно та цікаво діти доводили крок за кроком, наскільки в сучасному світі важливо дбати про власне здоров’я та займатися фізичною культурою. І це добре, бо коли учні усвідомлюють важливість таких речей, матимемо здорове покоління.
Учителі фізичної культури нашої школи провели уроки фізичної культури (плавання). Хотілося б, щоб така можливість була у всіх учнів без винятку. Бо якщо зовсім недавно дехто з дітей і боявся води, то тепер майже всі діти навчились плавати. 
Школа - за здоровий спосіб життя! І ми спільними зусиллями пропагуємо його іншим. Тому навіть коротка Fresh-перерва була доречною. 
На позитивній ноті завершилося наше методичне об’єднання. Ми вдячні усім хто до нього долучився. Дякуємо за співпрацю в.о. директора ДЮСШ ім. І.Боберського 
Старуху Р.Б., методисту ММК Разумній Л.М., керівнику міського методичного об’єднання вчителів фізичної культури Даниляку В.І., вчителям фізичної культури м.м. Дрогобича та Стебника.
У наш час спорт може стати чудовим щепленням від гіподинамії, комп’ютерної залежності та шкідливих звичок. Крім того, це весело, цікаво і здорово! Тож закликаємо всіх: не зволікати і сьогодні ж зробити крок назустріч здоров’ю. Для початку варто вийти на пробіжку чи відвідати басейн.

Об'єднані піснею

29.10.2018 22:22

13 жовтня у м. Києві на Співочому полі відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу-фестивалю аматорської дитячої патріотичної пісні під назвою "Об'єднані піснею".
Цей захід був приурочений до Дня козацтва. Львівську область у ІІ турі представляли дрогобичани: Ксеня Біла, учениця Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, керівник - вчитель музичного мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст.№4 Пуців Л.В. та Андрій Гриценко, вихованець Будинку школяра м.Дрогобича, керівник - вчитель музичного мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст.№4 Антоник Н.В. 
Ці вокалісти потрапили до Києва як переможці першого туру, що відбувався шляхом інтернет голосування. Серед дванадцяти учасників ІІ туру дрогобичани стали переможцями. Тож побажаємо їм успіхів у фіналі!

Вітаємо переможців!

29.10.2018 22:16

15.10. 2018 відбулися міські змагання з надання першої медичної допомоги та стрільби з пневматики серед учнів закладів загальної середньої освіти та училищ, технікумів, коледжів. Команда Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 у складі Миляна Павла(10-Б кл.), Шишкіної Евеліни (11-А кл.) та Іваника Юрія (10-Б кл.) під керівництвом учителя «Захисту Вітчизни» Сосяка Романа Семеновича виборола ІІ місце. Вітаємо переможців!!!

З Днем захисника України!!!

10.10.2018 00:08

У день захисника України ми хочемо віддати данину поваги всім чоловікам та жінкам, які відстоюють незалежність українського народу та суверенітет нашої держави. 
Шановні українці, брати і сестри, ви втілюєте мужність, силу та відвагу захисників рідної землі в нелегкі для України часи війни. Напевно, саме тепер, як ніколи, ми розуміємо, яка то велика і складна місія – охорона кордонів держави.
Тому бажаємо усім захисникам, зокрема, дрогобицької військової частини А-1108, міцного здоров’я, злагоди в родинах та миру!

Нехай Ваша сила буде завжди заснована на любові!
Нехай вас минають кулі, а дух міцніє!
Нехай удома на Вас завжди чекають!

Молимось за вас, воїни України!

Колектив Дрогобицької загальноосвітньої школи № 4

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

05.10.2018 22:46

Конференція спонукала до подальшого обговорення цікавих тем. Проведена акція «Школа гомонить».

1. Які предмети треба ввести у навчальний процес?

Кравців Зоряна, 9Г
«Творчість. Це не мистецтво. Кожного уроку ми розставляли б парти по колу і просто творили щось креативне. І не проводилися б з цього предмету самостійні та контрольні роботи»

Колесник Катерина, 9Г
«Медіакультура. Ми змогли б обговорювати новини кінематографії, дізнаватися про нові музичні групи, альбоми, знайомилися б з новими виконавцями, акторами тощо»

Охріменко Михайло, 11А 
«Психологія. Для розвитку вмінь та навичок, необхідних у житті, роботі, сім’ї»

Дика Анна, 11А
«Основи дорослого життя. Нас навчали б вирішувати життєві побутові ситуації, працювати з документацією та привчали б до відповідальності.

2. Чим мені подобається школа?

Віноградов Кирило, 10А
«Тільки в моїй школі є уроки плавання!»

Раківський Роман, 9Г
«Мені подобаються всі вчителі та предмети. Я люблю свою школу!»

Васеньова Настя, 10А
« У моїй школі працюють дуже кваліфіковані вчителі. Ми не боїмося їх і не хочемо підвести»

3. Розкажи, будь ласка, як ти уявляєш свою школу. Щоб ти хотів змінити?

Жукровська Руслана, 11А
«Вважаю, що добре було б робити поділ класу на групи, і деякі предмети вивчати за вибором, враховуючи здібності учнів»

4. Яка професія, на твою думку, є важливою?

Кардашова Юлія, 11А
«Лікар. Адже від лікарів залежить найосновніше – наше життя. І кожен повинен уміти надавати першу медичну допомогу»

Дякун Тетяна, 11А
«Програміст. Адже в майбутньому навіть лікувати людей зможуть роботи або машини. Зараз вже практикують лікувати зуби за допомогою машини. Програмісти будуть полегшувати нам життя, створюючи штучний інтелект»

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

05.10.2018 22:30

Важливою структурою освітнього простору є учнівське самоврядування школи, яке дотримується таких принципів: як демократичність, гуманність, довіра, дружні стосунки .
Ми довіряємо своїм учням, які є активними учасниками освітнього процесу. Школа дослухається до ідей сучасної молоді. Відбулася конференція лідерів – учнів 5-11-х класів, яка об'єднала вчителів, учнів та батьків школи. Сім лідерів учнівського самоврядування озвучили власну програму розвитку школи та бачення її майбутнього. Виступи старшокласників нікого не залишили байдужими. Дебати спонукали до створення спільної програми діяльності самоврядування школи. У своїх пропозиціях учні зверталися до вчителів, адміністрації та батьків школи. Шкільна родина спільно і за підтримки громади міста досягне успіхів!
Пропонуємо ознайомитися з напрацюваннями та пропозиціями конференції. Небайдужі, долучайтеся до дій!

Програма роботи учнівського самоврядування

 

1. Створити ініціативні групи «творчої інженерії» учнів, які би разом з учителями та батьками працювали за різними напрямками:
- національно-патріотичний;
- військово-патріотичний;
- екологічний;
- художньо-естетичний;
- сімейно-родинний;
- трудовий;
- напрямок здорового способу життя тощо
2. Залучити наших батьків до проведення майстер-класів за різними напрямками (художні, журналістські, спортивні, рукоділля тощо)
Влаштовувати зустрічі з цікавими людьми: артистами, поетами, художниками, 
спортсменами нашого регіону
3. Для активізації діяльності класів посилити роботу мобільної ради школи
4. Організовувати Дні самоврядування хоча би двічі на рік
5. Відновити принцип «Щасливого числа» в школі
6. Вирішити проблему спізнення на уроки завдяки системі штрафів чи нагород
7. Наприкінці кожного семестру проводити загальношкільні учнівські збори для звіту діяльності учнівської ради.
8. Сприяти організації ігрових майданчиків на шкільному подвір’ї
9. Посадити нові саджанці у шкільному саду
10. Для створення призового фонду влаштовувати благодійні ярмарки
11. Проводити виставки-ямарки творчих робіт учнів, учителів, батьків
12. Встановити в школі WI-FI та систему радіооповіщення
13. Встановити в школі контейнери для сортування сміття з метою покращення екології.
14. Щомісячно влаштовувати «День допомоги школі»
15. Організувати скриньку зі скаргами та пропозиціями щодо життя школи
16. Щомісячно проводити тематичний день(кольоровий день, день зачіски, день стилю).
17. Проводити дискотеки, на яких розділити пости чергування між учителями та учнями.
18. Проводити дискотеки без обов’язкових заходів перед ними.
19. Відновити дні загального прибирання шкільного подвір’я.
20. Організовувати загальношкільні походи до Дрогобицького лісу.
21. Запропонувати вчителям хоча б 1-2 рази на семестр не задавати домашнє завдання
22. Ввести ланч-перерву для учнів школи.
23. Забезпечити учнів локерами-шафками для підручників, змінного взуття та одягу.
24. Під вікнами встановити лавки для сидіння.
25. З метою попередження запізнень на уроки ввести два дзвінки на урок:
попереджувальний та основний.
26. Влаштовувати вечірки, карнавали не тільки для старшокласників, а й для учнів молодших класів.
27. Проводити на перервах або після уроків квести та флешмоби.
28. Щорічно прикрашати коридори для малечі відбитками рук випускників або першокласників.
29. Перед школою організувати велозупинки, а на подвір’ї школи – площадку для велосипедів, роликів, скейбордів.
30. Сприяти усуненню залишків пам’ятника перед школою.
31. Брати активну участь у проектах різної тематики, презентуючи себе та школу в Україні
32. Залучати раду школи до захисту прав учнів
33. Організувати вечір кіно.
34. Організувати волонтерську роботу щодо допомоги бездомним тваринам «Шасливі хвости»
35. Встановити освіжувачі повітря у вбиральнях. 
36. Встановити у вбиральнях дзеркала, щоб учні почували себе в школі комфортно
37. Облаштувати школу додатковими смітниками

 

Пісенний ярмарок

04.10.2018 23:50

Сьогодні учні 6В ЗОШ 4 побували на пісенному ярмарку за українським фольклором/ урок української літератури /. І як справжні майстри вони презентували свою роботу в учнівських " гуртах":"У піснях - історія мого народу","Весняночко-паняночко"," Ой на Івана ,на Купала"," Люлі - люлі налетіли гулі"" Ой у лузі червона калина посилилася .І завершили свято наші хлопці- козаки Гімном України . Дякую учням 6 В за чудовий урок. Я Вас люблю! Наша дума , наша пісня Не вмре, не загине ! / Т. Шевченко/
                                                                          Вчитель української мови та літератури Постойко О.Й.

 

4 - жовтня Всесвітній день захисту тварин.

04.10.2018 23:26

Дрогобицька загальноосвітня школа №4 долучилась до всесвітньої акції не лише словом, а й ділом!
Протягом дня вчителями Чернігевич Л. В., Коссаком Г. М., Коцур О.І, Петришин О. П., Коцур Н. М., Притулою В. І. та Білинською Л. Я. були проведені уроки на тему :"Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".
Шкільні бібліотекарі Марцих О. І. та Мельник Г. В. підготували виставку книжок, присвячених захисту звірів, розповіли учням історію виникнення свята та закликали оберігати тварин.
Уже багато років життя нашої школи пов'язане з життям міста. Наша шкільна родина виявила бажання фінансово допомогти міським зоозахисним організаціям: "Спільна поміч" та " Щасливі хвости", а також волонтерам міста. Силами школи було зібрано 5,5 тис. грн. Учні та вчителі є волонтерами. 
Справжнім талісманом для усіх є шкільна собака, яка вже кілька років працює нашим " антидепресантом".
Віримо,що спільними зусиллями ми достукаємось до людських сердець, зможемо прищепити любов до тварин та відповідальність за них.

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

04.10.2018 23:00

Освіта – це та галузь, з якою кожна людина багаторазово стикається на різних етапах життя, і тому до неї взагалі важко залишитися байдужим. Тому вдосконалення цієї сфери життя – просто-таки не знає меж, робота завжди є була і буде. Особливо таке вдосконалення актуальне зараз, коли можна говорити про розробку певного бренду української школи.
Коли точно знаєш, що потрібно змінювати та вдосконалювати – народжується мета, а коли є мета – то й можливості знайдуться.
Кожне молоде покоління веде за собою інноваційні зміни не лише у певних сферах життя, але й в цілому світі. Воно є найголовнішим рушієм прогресу, реформатором сучасного й майбутнього. Тому дуже важливо вчасно надати дітям зручну і потужну платформу для розвитку необхідних навичок, забезпечити знаннями, які стануть базою для успішних ідей.
Школа майбутнього підкаже нам як розпізнати справжнє покликання своїх дітей, переосмислити істинну природу й мету освіти.
Якщо ми хочемо досягнути успіху, то мусимо по-іншому сприймати власні можливості та якнайсправніше їх використовувати. Ми повинні радикально змінити наші інтуїції, а ще краще скористатися дитячими. Вони ніколи не підведуть.
Усі люди рівні та унікальні, й тому інший підхід до освіти – органічний– передбачає не уніфікацію якостей дитини, а навпаки, створення таких сприятливих умов, коли здібності й таланти кожного учня зможуть природно розкритись. Коли ми говоримо про систему освіти, то важливо усвідомити, що до неї, тією чи іншою мірою, причетні чи не всі громадяни країни: школярі і студенти, вчителі, директори, батьки, роботодавці, чиновники міністерств – кожна людина відіграє одну чи кілька ролей в цьому масштабному процесі.
Учитель для школи – це те ж саме, що Сонце для Землі. Він – джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Бо ж здавна відомо : щаслива дитина – щаслива родина – щаслива Україна!
Не слід також забувати і про найсокровенніші людські цінності, які передаються із покоління в покоління. Це поєднання трьох основних складових, які роблять з народу Націю: Церква, Родина і Громада. Церква — це гарант духовності, громада — уособлення законодавства і порядку в державі, а родина покликана виховувати соціально свідомих і порядних громадян.
У школах, які відкриті для спілкування, батьки і вчителі мають змогу спілкуватися між собою, а також ділитися ідеями та обмінюватися досвідом. Це дійсно круто, адже це значно полегшує творчу роботу вчителів та сприяє їхнім старанням (батьків). А робота з батьками – це комунікація з дуже активними людьми, з якими максимально потрібно йти на діалог, знаходити спільну мову. Ми вміємо зарядити один одного позитивною енергією, відчути колосальний підйом енергії.
Недарма кажуть, що вустами дитини говорить істина. Дорослий сприймає навколишні речі інакше, відповідно до своєї життєвої позиції та досвіду, зосереджується на деталях і, часом, шукає занадто складні відповіді на прості запитання. Діти ж швидко вхоплюють саму суть, вони безпосередні, шумні та завжди відкрито говорять про те, що бачать або відчувають. 
Діти і підлітки зазвичай проводять більше часу поза школою, ніж у школі. На їхні досягнення суттєво впливають батьки та їхня сім’я. Якщо школа і сім’я співпрацюють, від цього виграють усі. 
Уважні батьки завжди знають своїх дітей краще за всіх, навіть за їхніх учителів. Батьки мають ключове завдання допомогти школі краще зрозуміти унікальні таланти і здібності своєї дитини.
Співпраця між батьками й школами – це потужне джерело вдосконалення школи.
Ми віримо в партнерство між сім’єю і школою заради розвитку й виховання дітей. Сім’я і школа – рівноправні партнери.
Батьки повинні почуватися бажаними і важливими для школи. 
Ваші ідеї,пропозиції, думки, побажання, справи необхідні для процвітання школи! Разом ми досягаємо успіху!

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

03.10.2018 21:36

Творення людини – найвище напруження всіх наших сил. Це життєва мудрість і майстерність, і мистецтво. Діти не тільки і не стільки джерело радості. Діти – це щастя, створене вашою працею. 

                                                                                                                 В.Сухомлинський

 

Кожна школа обирає свій особливий шлях, як і свого часу середня школа №4 м. Дрогобича обрала свій шлях – у 1947 році випустила з під свого крила перших випускників – знаючих, компетентних, впевнених у своїх знаннях.
До сьогодні найважливішими для школи є якість знань випускників та їх громадянська позиція. Традицією колективу було і є в теперішній час навчити випускників відповідати на складні суспільні виклики, ефективно вирішувати проблеми, легко засвоювати нове, прогресивне протягом усього життя.
Колектив школи, втілюючи завдання Нової Української Школи, базується на позитивних традиціях, існує заради успішного життя, самореалізації та майбутнього кожної дитини, яка приходить до нас. Основною місією бачить підтримку освітньої реформи в Україні.
Тому основним напрямком роботи колективу є розкриття творчого потенціалу кожної дитини.
Легко оцінити результативність колективу, який працює з талановитими дітьми, і вони відповідно посідають призові місця на олімпіадах, конкурсах. Але ніхто і ніколи не оцінює діяльність вчителя, який зумів підняти рівень учня з низького до середнього. Для нас ця складова набагато важливіша, ніж бали зовнішнього незалежного оцінювання. Досягнення учня – це досягнення вчителя, який повірив у нього і надихнув.
Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів.
Випускники школи – це наша гордість, ми пишаємося ними, радіємо їхнім успіхам та досягненням. Вони успішно працюють у нашій державі та в країнах близького і дальнього зарубіжжя, у різних галузях та сферах діяльності; разом з ними радіємо їхнім успіхам та досягненням; спілкуємося з нашими випускниками. Дуже приємно, коли вони збираються на традиційну зустріч випускників та розповідають про свої досягнення. 
Відомими керівниками підприємств стали Леонід Неструєв, Аркадій Котенко, Едуард Іванов, Віктор Марченко, Михайло Завилов, Дмитро Огньов, Сергій Стратонов. Про них знають за межами нашої держави. 
Успішними підприємцями стали Швацький Олександр, Багінський Олександр, Соколов Олександр, Старий Володимир, Вдовін Геннадій, Романюк Світлана, Дудник Володимир, Харитонов Сергій, Зеленський Ігор, Вавілов Олесій, Петрів Олег, Стенцель Володимир, Довгель В’ячеслав, Шейкін Олександр, Щеткова Анжела, Дубровська Ніна, Грушанський Віталій, Масловський Сергій, Петрук Ігор, Гайченя Костянтин, Вольський Дмитро, Попович Сергій, Кушнір Денис, Льорет Олексій та Андрій, Рябчук Олександр, Криулін Євген, Черепахін Сергій, Ялонецька Олена.
Мир та спокій нашої держави охороняють Малихін Павло, Ференс Михайло, Цицик Юрій, Цицик Назар, Литвинко Роман, Рябцев Вадим, Радецька Юлія, Щепанська Олена, Дахно Юлія, Сальо Микола, Бачинський Микола.
Висот у медицині досягли Захаров Павло, Гетьман Олена, Дроздовська Лариса, Надім’янова Людмила, Кононов Генадій, Твердохліб Валерій, Мороз Ігор, Снігур Наталія, Сичова Віра, Осташко Віталій, Леончук Тетяна, Балашова Ніна, Кошарна Людмила, Карінова Діана, Слободян Олександр, Мельник Антон, Мельник Олександр.
Чимало випускників школи самі стали педагогами, знаними у нашому місті, районі, у Львівщині, в Україні. Тільки в нашій школі кожен п’ятий педагогічний працівник випускник школи. 
Відомими юристами стали: Швацький Аркадій, Курцман Майя, Возняк Володимир. Надзвичайний та уповноважений Посол України в Нідерландах – Ченцов В’ячеслав.
Мистецький хист допоміг досягнути значних висот на сцені, у літературі, образотворчому мистецтві, дизайні Максимик Марині, Кисіль Людмилі, Ганусею Руслану, Возняк Вероніці, Кубліцькому Дмитрові, Гейдику Олександрові, Джулай Наталії, Рип’янчин Вікторії та Рип’янчину Сергію, Лотарєву Вадимові, Нурієвій Тетяні, Гольбергу Леонідові, Арбузову В’ячеславові, Климу Едуардові, Дмитрієву Сергію, Штаньку Віталію, Тарасовичу Юрію, Чумаку Вікторові, Ланіну Петрові, Загорулько Марині, Марківу Андрію, Фоменку Юрію, Греху Сергію, Греху Віталію, Таранову Максимові.
Складно перелічити всіх! Відгукніться, чекаємо Вас у стінах рідної четвертої школи!
Доказом успішності наших випускників є слова відомого педагога-ученого Ш. О. Амонашвілі: «Школа розвиває й укріплює волю, терпіння, сміливість, дисципліну духу, окрилює думку та творчість.»
Бажаємо всім нашим випускникам удачі, нових звершень, успіхів та досягнень у майбутньому!

Відкритий простір дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

02.10.2018 21:11

Універсального рецепту успіху дитини, звісно, не існує, проте незаперечним є той факт, що всі великі зміни починаються саме з маленьких кроків та щоденних зусиль.

         Коли точно знаєш, що саме потрібно змінювати та вдосконалювати, народжується мета, а коли є мета, тоді й знайдуться можливості. Тут згадуєш про  гуртки, секції, школи розвитку.

         Чи доцільні гуртки в загальноосвітній школі? А чи краще займатися таким поза її межами? Переконані на всі 100%: ТАК, потрібні! Вчительський досвід доводить, що гуртки – то не просто розвага, хоча це цікаво і весело, не просто розвантаження, хоча й великою мірою так, основне - гуртки можуть стати початком великого та унікального  шляху дитини. Саме в позаурочний час працюють обидві півкулі мозку, саме в середовищі, де нема чітких часових та організаційних рамок, а є додаткові стимули, як от музика, рух, слово, пензель, м’яч, саме тоді в головах дітей народжуються найкращі ідеї. Неймовірні, фантастичні, а це креативність учнів, їхня самостійність, їх поступ уперед в пізнанні і розумінні чогось нового.

         Навчання в школі вимагає відповідальності, а перелік шкільних предметів не може бути цікавим абсолютно всім. Після серйозного навчання протягом академічної частини дня дуже важливо трішки розслабитися, але при тому продовжувати отримувати нові знання та навички.

Щоб повністю розвиватися та самій відчувати цей розвиток, дитині важливо мати вибір. І тут на допомогу приходять гуртки – це стовідсотковий вибір самого учня, до якого ніхто не змушує.

         У нашій  школі працює 8 гуртків, до яких залучено майже 200 учнів. Усі вони працюють у трьох напрямках: це національно-патріотичний, художньо-естетичний та еколого-натуралістичний. Звучить по-науковому, однак за цими назвами – заняття на будь-який смак – різноманітні, неординарні, які дозволяють відважитись дитині на щось нове, щось сміливе і цікаве.

Національно-патріотичне виховання – це один з найважливіших напрямків у роботі школи. Україна – наш спільний дім. Ми повинні дбати, щоб в ній був мир, спокій, добробут. Тому діти залюбки відвідують гурток "Підготовка до служби в ЗСУ", яким керує Сосяк Р.С.. Адже мета благородна й висока - виховати достойних синів і дочок Вітчизни. Ми, українці, - незламні духом, горді та величні у своїй державі.

         У естетичному вихованні дітей поряд з іншими видами мистецтва значне місце посідає мистецтво танцю. Дрогобич вже давно має репутацію запеклого танцюриста. Підтвердженням цього є велика кількість хореографічних студій. А в нашій школі  є аж два колективи, відомі на все місто!           Це народний ансамбль сучасного танцю «Viva» (керівник Дмитрієв С.) та Зразковий ансамбль сучасного танцю «Радість» (керівник Вовденко Н.). Заняття танцями приваблюють дітей можливостями рухатися під музику, від чого дитина отримує насолоду, виявляє індивідуальність, вчиться краще розуміти та відчувати своє тіло, стає більш пластичною, здоровішою.

         Вихованці шкільних танцювальних колективів є постійними учасниками міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. На їхньому рахунку десятки перемог. Протягом  чотирьох років вони ставали Лауреатами І премії та учасниками гала –  концерту  XV, XVI, XVII, XVIIІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв  «Сурми звитяги» у номінації "Хореографічна композиція". Були лауреатами І премії та володарями гран-прі «Трускавецька фієста», лауреатами ІІ премії Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Прем’єр ліга», лауреатами ІІ премії Всеукраїнського конкурсу «Чемні бешкетники», 5-ти разовими чемпіонами з сучасних танців України за версією ІДО.

         Є у школі і вокальні гуртки. А розвивають співочу майстерність учнів чудові педагоги Антоник Н. – вокальний ансамбль «Друзі» та Пуців Л. – гурток «Соліст-вокаліст».

         Гуртки відвідують учні, які відшліфовують свою майстерність у різних стилях виконання: соло, ансамблевий спів.

         Вихованці Н.Антоник були переможцями обласного фестивалю-конкурсу дитячої пісні та танцю «Світ дитинства», лауреатами ІІ ступеня в обласному фестивалі-конкурсі «І слово, і пісня, матусю, тобі», срібними призерами Чемпіонату України «Прем’єр-Ліга», лауреатами ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги». Лауреатами І премії V Всеукраїнського фестивалю конкурсу «Галицькі самоцвіти». Лауреатами ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя». Лауреатами І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Хіт-парад», лауреатами ІІІ премії третього Всеукраїнського пісенно-гумористичного фестивалю «Борислав сміється».

Учні Л. Пуців були переможцями телеконкурсу «Крок до зірок», посіли І місце в обласному конкурсі «Різдвяні канікули», здобули І премію на телевізійному конкурсі «Зірки на сцену», були Лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги» та обласного фестивалю дитячої пісні «Світ дитинства». І сьогодні школа в очікуванні перемоги нашої учениці Ксенії Білої, яка бере участь у Всеукраїнському конкурсі пісні «Об’єднані піснею».

         Діє в школі гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Паньків О. Заняття у гуртку розвивають відчуття кольору та композиції у мистецтві, а також творче мислення та креативність. Під час вивчення різноманітних творчих методик та технік живопису в дитини розвивається образне мислення та уява. На заняттях учні створюють картини, які згодом показують на виставці.

 Вихованці гуртка беруть активну участь у різних конкурсах міського, обласного та  Всеукраїнського значення, де мають вагомі здобутки:

І місце у міському конкурсі малюнків «Бій під Крутами»

І місце у міському творчому конкурсі «Територія майстерності»

І і ІІ місце у міському конкурсі малюнків до Дня матері «Портрет Матері»

І місце у Всеукраїнському конкурсі «Охорона праці очима дітей», учасники VІ Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами», а також є постійними призерами міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги», конкурсу малюнків «Обережно! Дорога!» та «Обережно! Пожежа!»

Завдяки тісній співпраці школи та Львівського  академічног обласного  музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича в школі розпочав свою роботу театральний гурток під керівництвом  актриси театру Л.Латишевої-Крук.

Усі наші гуртки художньо-естетичного спрямування є окрасою міських заходів, урочистостей, святкувань тощо.

Помітний слід у душах не лише шкільної родини, а й багатьох дрогобичан залишили  наші хореографічні композиції «Авангард», «Пролог», «Еверест», «Люди як кораблі». Зазвичай глядачі аплодували стоячи!

Наші гуртківці беруть активну участь і в житті школи. Без них не обходиться жодне святкування. «Свято відмінників», «Талановита  дитина – щаслива родина», вечір-зустрічі з випускниками, свято «Спортивна слава», «Бабусині поради», «Посвята в читачі», випускний бал та ювілеї школи – у кожному з цих заходів завжди є праця гуртківців.

Еколого-натуралістичний напрямок представлений у школі гуртком «Школа сталого розвитку. Планета друзів». Ним керують Іваночко Н. та Псарук Л.

Ми радо приймаємо в своїх стінах студію художньої школи, гурток шахів, адже все, що добре для наших дітей, має перспективу. З іншого боку, ми завжди активно підтримуємо починання дітей відвідувати позашкільні заходи при палаці  дитячої та юнацької творчості, науково-технічної творчості, станцію юних техніків, спортивну школу.

Наші учні випробовують свої сили в різних гуртках і знаходять те, до чого справді мають хист. Ми з досвіду знаємо, що великі і успішні історії дуже часто починаються саме з маленьких гуртків - осередків творчості, підтримки і натхнення. Бо саме в шкільні роки є всі шанси знайти ту сферу, з якою в дорослому житті діти пов’яжуть свою професію.

 

Відкритий простір Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

01.10.2018 20:55

Сучасна школа знаходиться на етапі реформування. Як зміниться школа, які перевтілення потрібні для розвитку кожної дитини, кожного вчителя, яких вчителів потребує НУШ, як втілити у життя педагогіку партнерства? На ці актуальні питання ми шукаємо відповідь щодня. 
«Створити культуру школи, у якій кожен учень відчує що його присутність важлива», - зазначав Кен Робінзон у своїй «Школі майбутнього».Цю важливість кожного у нашій школі ми намагаємося дати відчути усім.
Цьогоріч наша школа стала учасницею та переможницею багатьох проектів та конкурсів. Ми відкриті та готові до змін. Тому перший україно-фінський проект «Змінитися за 7 днів» був саме для нас. Ловити іскри змін від EdCamp ми розпочали усією школою. Участь у конкурсі брали 845 шкіл зі всієї України. Заявку на конкурс подавала практичний психолог Свойкіна Н.Б., а вболівали за перемогу усі. Школа стала учасницею півфіналу. З чотирьох шкіл експерти обрали ЗОШ с. Трудолюб. На зустріч з фінськими колегами на Полтавщину до школи-переможниці запросили директора школи Світлану Малу. Знайомство з фінською моделлю освіти, методикою спів учителювання, системою навчання через експеримент продовжилось кропіткою працею у стінах рідної школи задля змін та розвитку. Час настав – усе буде по-новому! Це довели наші учні, батьки, вчителі, випускники, громада, які підтримують та вболівають за школу.
У сучасному світі дуже важливим є вміння взаємодіяти. Проект від фонду Кличка Zero Waste School став ще одним випробуванням на вміння співпрацювати, креативно мислити, розвиватися. У проекті взяли участь 50 шкіл із різних областей України. Команда школи у складі Логин А.В., вчителя фізичної культури, учнів школи: Берчук В., Досяка І,. Мосія В., Кравців З. здобула перемогу. Нагорода – тренінг у м.Києві, де мали змогу навчитися працювати у команді, складати проекти, спілкуватися з ровесниками з усієї України. Як підсумок – проект Zero Waste School реалізується у школі. Команда «Ф’ючери» разом із зацікавленими учнями школи, вчителями, адміністрацією склали проект щодо покращення екологічної ситуації у нашому місті. Проект буде реалізований протягом 2018-2019 н.р.
Тема екології та чистоти у рідному місті дуже близька усім учням нашої школи. Саме тому у цьому навчальному році ми реалізуємо проект із сортування сміття. Учні школи під керівництвом вчителів Коссака Г.М., Чернігевич Л.В., Коцур О.І. пройшли навчання із сортування сміття, яке провели студенти та викладачі біологічного факультету ДДПУ ім. І Франка. Наразі очікуємо прибуття контейнерів для роздільного збирання і сортування сміття. Прагнемо, щоб наше місто було чистим!
А ось всеукраїнський еколого-освітній проект «Компола» уже у школі! Вчитель Коцур О.І. та учні 9-Г класу подали заявку на конкурс і перемогли! Тепер ми вчимося правильно сортувати та компостувати відходи шкільної їдальні. Як утилізувати батарейки та пластик учні школи вже знають. Акцію «Батарейки, здавайтеся!» проводимо вже другий рік поспіль. Проте участь у всеукраїнському екологічному дитячому конкурсі «Скажи пластику – ні! Зеленому майбутньому – так!» беремо уперше. Вчитель Стецула М.В. разом з учнями 9-х класів провели захід до Міжнародного Дня Землі. Формування екологічної культури, розвиток екологічної самоосвіти, підтримка ековолонтерства відбувається також через участь у всеукраїнському конкурсі ековчинків «Кліматичні краплі».
Бережливе, ощадливе ставлення до водних ресурсів Землі – мета спільного проекту КП Дрогобичводоканал та ЗОШ №4. Учні школи вирішили дізнатися про воду якомога більше. Долучилася до впровадження проекту у життя заступник директора з навчально-виховної роботи Пруська Р.В. А щоб ці знання передати іншим – створили загальношкільну книгу «У її краплині – життя».
Убезпечити наших учнів від шкідливих звичок, застерегти від небажаних наслідків небезпечних проявів соціуму, пропагувати здоровий спосіб життя покликаний міжнародний проект «Україна – Польща. Ризики молодіжного середовища». У нашій школі цей проект буде успішно реалізовано під керівництвом заступника директоа з навчально-виховної роботи Горічко М.П.
Інноваційний Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» є одним із найуспішніших освітніх проектів з енергоефективності в Україні. Головна мета Проекту – пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг. У нашій школі цей проект реалізується учнями 6-х та 8-х класів під керівництвом Жгути Т.В., Павловської Н.Т., Татомир О.Я., Дурибаби А.М.
Учня нашої школи вивчають три іноземних мови. 2017-2018 н.р. – рік німецької мови в Україні. Школа стала учасницею Міжнародного конкурсу від Гетте інституту «Краса мого міста в історії часу». Вчитель німецької мови Бойцун Л.П., єдина представниця із Львівської області, пройшла в м. Києві курс вдосконалення методики викладання німецької мови з теми «Мікро- та макропроекти». А вчитель англійської мови Бірюкова І.В. побувала на тренінговій сесії за програмою GoCamp. Незабутні три дні інтенсивних тренінгів та воркшопів. Що це таке? Це багато сучасних вправ і технік, методів і форм, які потім вчителі школи застосували у пришкільному мовному таборі. А вмінню орієнтуватися у великому, різноманітному морі інформації, критично мислити учні школи навчаються завдяки впровадженим курсам «Медіаосвіта» під керівництвом вчителя Моргун О.М. А молодші школярі вчаться орієнтуватися у медіапросторі з вчителем Лютик Н.Б.
Одна з ключових компетентностей Нової української школи – вміння навчатися протягом життя. Вчителі школи усвідомлюють, якщо не хочеш відставати – рухайся вперед. Тому займаються самоосвітою. За 2017-2018 н.р. – 97 сертифікатів та свідоцтв, участь команди школи на чолі із заступником директора з навчально-виховної роботи Самойлик С.В., у Фестивалі освіти, Фестивалі гуманної педагогіки, Фестивалі інноваційної освіти, проведення Всеукраїнської конференції, участь у міжнародних конференціях на базі ДДПУ ім. І.Франка. Директор школи С.В.Мала – учасниця Академії директорів – 2018. В рамках освітнього курсу учасники обговорювали важливі питання, які стосуються інновацій в управлінні навчальними закладами. 
Відкритий простір нашої школи – це тісна взаємодія вчителів, учнів, батьків, громадськості при можливості навчання, розвитку та підтримки МОН України, ІМЗО, ЛОІППО, ГО «Освіторія», EdCamp України, «На урок», «Всеосвіта», EdEra, «Шкільний світ», ДДПУ ім.І.Франка, міської ради, відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради.
Кожен розуміє : «Хочеш змінити світ – почни із себе!»

На любові до дітей тримається весь світ!

29.09.2018 15:20

На любові до дітей тримається весь світ!

В.Сухомлинський

 

ВІТАЄМО УСІХ ОСВІТЯН ЗІ 100-річчям видатного педагога В.О.Сухомлинського. Система роботи НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ тісно пов'язана з ідеями, які пропагував Василь Олександрович Сухомлинський.


                                                                                             Колектив Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

 

Діти – провідники змін

28.09.2018 10:45

Наша амбітна мета – щоб кожна

українська дитина з особливими
освітніми потребами здобувала освіту 
спільно з однолітками з урахуванням 
своїх індивідуальних потреб, 
здібностей та інтересів.
Марина Порошенко

Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Тобто, готовою у будь-який час прийняти дитину і створити максимально сприятливе середовище для розвитку саме її потенціалу.
Цьогоріч у Дрогобицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 відкрилися чотири класи з інклюзивним навчанням. Діти з особливими освітніми потребами стали нашою спільною відповідальністю.
27.09.2018 року в школі зібралася команда психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Формат зустрічі – панельна дискусія, до якої долучилися вчителі, які працюють в інклюзивних класах, асистенти вчителів, практичний психолог, соціальні педагоги, логопед, медична сестра школи, батьки учнів з особливими освітніми потребами, а також керівник інклюзивно-ресурсного центру Шустова І.В. 
Директор школи С.В.Мала окреслила спільне завдання – зробити кожну дитину щасливою, створити оптимальні умови розвитку та навчання наших учнів. А це можливо тільки у тісній взаємодії. Шустова І.В. розповіла про діяльність інклюзивно-ресурсного центру, про взаємозв’язок із батьками та школою, наголосила на відкритості ІРЦ у вирішенні питань, пов’язаних з інклюзією. 
Присутні обговорювали і спільно з’ясовували, як працює команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами і що саме повинен робити кожен учасник цієї команди. Говорили про зміни у суспільстві щодо ставлення до інклюзивного навчання, про те, як урахувати всі аспекти при складанні індивідуальної програми розвитку дитини. Прислухались до порад батьків щодо організації освітнього процесу та створення освітнього середовища. 
 Сподіваємося, за підтримки держави запроваджена в освіті інклюзія даватиме значні результати як для дітей з особливими освітніми потребами, так і загалом для готовності суспільства прийняти таку дитину та повноцінно інтегрувати її у суспільство.

 

Олімпійський урок

27.09.2018 20:35

26 вересня 2018 року у Дрогобичі відбувся регіональний спортивно-масовий захід серед дітей “Олімпійський урок”.
Ініціатором проведення спортивно-масового заходу є Національний олімпійський комітет України, Львівське відділення Національного олімпійського комітету України спільно з міжнародним центром «Європейська інтеграція України». 
Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямів діяльності Міжнародного олімпійського комітету – заохотити молодих людей всього світу долучитись до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями. 
І ця подія не оминула нашу школу. Участь у заході взяло аж дві збірних команди нашої школи – учні 6 класів та учні 7 класів. Адже спорт тісно пов’язаний із життям наших дітей. 
Не можемо не радіти успіхам наших учнів, адже вони прекрасно виступили у естафеті та зайняли достойні місця. Команда 6-х класів виборола перше місце серед свого віку.

Море хороших та позитивних емоцій, які отримали діти після участі у заході будуть ще довго радувати їх. А ми вітаємо переможців, та бажаємо їм ще не однієї перемоги!

                                                                                        Вчитель фізичної культури Логин Аліна Вікторівна.

 

Академія директорів

26.09.2018 20:45

На Львівщині за сприяння департаменту освіти і науки України пройшов ІІ модуль освітнього курсу інновацій в управлінні школою «Академія директорів». Щоб взяти участь у цьому змістовному освітньому форумі керівники освітніх установ подали заявки і 100 представників Львівської області пройшли конкурсний відбір. Представниками м. Дрогобича стали: Ластов’як Н.Я.(Наталія Ластов'як) - директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, Мала С.В. (Світлана Мала)- директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №4, Харитонова С.Т.(Natalya Kharytonova) - директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №10, Заяць О.В. - директор Дрогобицького ліцею.
В рамках освітнього курсу учасники обговорювали важливі питання, які стосуються інновацій в управлінні навчальними закладами за участю цікавих спікерів, мали можливість зустрітися з міністром освіти і науки України - Л.М.Гриневич (Лілія Гриневич), заступником міністра освіти і науки України - П.К.Хобзеєм, директором департаменту освіти і науки України у Львівській обл. - Л.С.Мандзій, народним депутатом України - О.Юринець. «Академія директорів» була проведена у цікавому форматі тематичних дискусій, клубних дебатів, майстер-класів, зустрічей та діалогів. Учасники-новатори мали змогу збагатитися знаннями у різних напрямках, зокрема, в управлінських компетенціях з фандрейзингу, якісному плануванні мікропроектів, фінансовій грамотності тощо. За три дні освітнього курсу освітяни отримали безліч нових ідей, зарядилися позитивом від спілкування з активними людьми та готові впроваджувати інновації у школах.

                                                                                                                                 

 

Україна починається з тебе!

18.09.2018 19:25

Вийшов з друку збірник матеріалів читацької конференції, присвяченої 802-ій річниці від дня народження В'ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе», тематика якого охоплює різні аспекти життя та діяльності лідера Народного пруху. У чому ж феномен цієї людини?

Відповідь на це питання дають матеріали виступів учнів шкіл Дрогобича. Серед них робота учениці 11-А класу Дякун Тетяни «Реорганізація рухівської преси». Керівники: Мідик Г.Р., вчитель історії, Марцих О.І., завідувач бібліотеки.

 

Свято останнього дзвоника

27.05.2018 21:57

Сьогодні у школах нашого міста пролунав останній дзвінок. Цей день назавжди запам’ятається і для 34 випускників, які прийшли на свою останню шкільну лінійку у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4.

Випускники прийшли на лінійку урочисто - під рушниками, які їм тримали батьки.

Свято розпочалося із виконання Гімну України. А згодом слово надали директору школи Малій С.В. яка побажала  випускникам, для яких цей день є особливо хвилюючим, зробити правильний вибір, обрати саме ту професію, яка буде до душі, допоможе реалізувати себе та стати успішним громадянином своєї держави. 

Згодом слово надали батькам випускників та їх першим вчителям, які покладають великі надії на своїх вже дорослих дітей.

Молодші школярі потішили присутніх віршиками  та подарували одинадцятикласникам незабутки.

Потому випускники загадали бажання і пустили у небесну блакить повітряні кульки. А про завершення навчального року для усіх присутніх сповістив останній дзвінок.

Всеукраїнська українознавча гра “ соняшник - 2018 ” відбувся!

24.05.2018 20:43

Щороку наші учні з нетерпінням чекають на весну, бо знають, що буде проводитися гра «Соняшник». З кожним роком все більше стає бажаючих взяти участь у грі. Цьогоріч у ній взяло – 126 учнів 1-9 класів. До участі у грі дітей спонукала допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше – пізнати нове, перевірити свої знання не тільки з мови, а й з історії та культури. Учнів чекали цікаві завдання, котрі вони виконували з цікавістю і задоволенням, розгадували ребуси, виявляючи свою кмітливість та ерудованість. Кожен учасник мав можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично мислити, працювати самостійно. Усі школярі успішно виконали завдання. І за це вони отримали від оргкомітету «Соняшника» дипломи, сертифікати й подарунки, а школа нагороду «Найкращий навчальний заклад».

                                                                                                                               С. І. Мількович учитель укр. мови та літератури

 

Медіаосвіта у ЗОШ №4

24.05.2018 20:39

      У 2014р, в ЗОШ 4 було запроваджено курс "Медіаграмотність". Учителі школи: О.Моргун, І.Удич, Н. Лютик - активно і творчо працюють у цій царині. Є певні здобутки: ми стали двічі переможцями в обласному конкурсі "Моя маленька батьківщина- душі потіха та розрада", а ще учні активно беруть участь в інших проектах, де виявляють своє критичне мислення, творчість. Курс вивчається у 4,8,10 -их класах. ГО "Європейська дослідницька асоціація" за підтримки Internews Network здійснила комплексне дослідження "Впровадження медіаосвіти та медіаграмотності в загальноосвітніх школах України. Мета дослідження - оцінити ефективність та досвід впровадження медіаосвіти в ЗОШ у різних регіонах України. Не став винятком і Дрогобич, зокрема ЗОШ 4. Дослідження проводилося трьома методам: телефонне опитування вчителів, глибинне інтерв’ю з представниками адміністрації, дискусії з учнями, учителями. Школярі чітко усвідомлюють користь від медіаосвіти, роблять акцент на критичному мисленні. 

Літній пришкільний табір

20.05.2018 22:09

Незабаром розпочнеться сезон літніх пришкільних таборів. Як приємно, що і на базі нашої школи діятиме мовний табір.
Минув уже місяць, як я повернулася із Ірпіня, де побувала на тренінговій сесії за програмою GoCamp. Незабутні три дні інтенсивних тренінгів та воркшопів. Що це таке? Це багато сучасних вправ і технік, методів і форм. 
Безперечно все почуте і побачене ми зможемо застосувати у цьогорічному шкільному мовному таборі. Нові знання, нові навички, нові знайомства, новий досвід – навчання впродовж життя.
Ласкаво просимо до нашого мовного табору.

                                                                                  Учитель англійської мови Бірюкова І.В.


      

                                                               

Християнські цінності в сучасній системі освіти

13.05.2018 21:48

10 травня 2018р на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся семінар міського методичного об’єднання вчителів християнської етики на тему: «Християнські цінності в сучасній системі освіти».

На цьому святі були присутні методист міського методичного кабінету Разумна Л.М. та вчителі християнської етики шкіл Дрогобича та Стебника.

 З вітальним словом і презентацією школи виступила директор школи  Мала С.В.

Учасники семінару відвідали духовну академію «Роль жінки у житті народу», яку провела вчитель християнської етики Жуковська І.І. на базі   2-Б класу (кл. кер. Притула В.С.)

Гості також стали учасниками науково-практичної конференції «Неопалима купина», яку підготували вчителі кафедри іноземної мови. Учні виступили з науковими роботами англійською, німецькою та польською мовами на тему: «Жінка в українському суспільстві».
Цей семінар був просякнутий атмосферою великої щирості, любові і подяки, адже ми говорили про Жінку: жінку – матір, жінку-берегиню, жінку-захисницю.

На цьому семінарі вчителі християнської етики мали можливість докладніше ознайомитися із роботою вчительського колективу ЗОШ№4. У всіх гостей залишилися гарні емоції, позитивний настрій, теплі спогади.

Останнім акордом семінару стало свято Бабусині поради. Традиційно до школи завітали берегині традицій, звичаїв та обрядів - наші бабусі. Зі словами Божого благословення звернувся до присутніх отець . Бабусі нашої школи були представлені у таких номінаціях: майстрині вишивки, кулінари, шанувальники музики, перукарської справи, бабусі- вчителі нашої школи. Усі вони ділились досвідом, давали корисні поради молодому поколінню. Пісні, теплі слова подяки лунали на адресу наших бабусь. Приємна, затишна атмосфера панувала у залі. Методист відділу освіти Людмила Разумна подякувала всім за хороший настрій, побажала бабусям здоров’я, довоголіття. Кожну гостю нагородили Подяками, квітами і запросили всіх до спільного фото. Цінуймо наших бабусь!

                                                                                                          Вчитель християнської етики Жуковська І.І.

                                                                                                          Вчитель укр.  мови та літератури Моргун О.М.

 

Земля – наш спільний дім

13.05.2018 21:33

У квітні 2018 року учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 приєднались до всеукраїнського екологічного конкурсу  "Скажи: Пластику - НІ! Зеленому майбутньому - ТАК ! ", метою якого є формування екологічної культури у підростаючого покоління, розвиток екологічної самоосвіти, підтримка ековолонтерства.

Конкурс триватиме до 11 грудня 2018 року і є частиною благодійної програми "Шлях додому, що впроваджена  БО "Благодійним фондом "Лелекера".

1 Етап пройдено!!! Ми з учнями 8 - 9их класів  провели захід присвячений Міжнародному Дню Землі. Учасники підготували багато цікавого та пізнавального, зокрема про глобальні екологічні проблеми та пластикове забруднення нашої планети .

Попереду 2 Етап: збір пластикових кришечок для передачі на переробку  та  3 Етап: конкурс творчих робіт учнів у різних номінаціях.

Закликаємо всіх небайдужих долучатися до наступних етапів конкурсу! Адже Земля - наш спільний дім, то ж нехай кожен зробить свій внесок для збереження чистоти у ньому!!!

                                   Учитель географії – куратор проекту Стецула М.В.

 

 

Впевнений старт у майбутнє!

13.05.2018 20:54

5 травня у музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича відбувся батьківський концерт ЗОШ № 4.  Він став справжнім святом для всієї шкільної родини, яка переповнила зал.

Перша частина – урочиста академія. Грамотами відділу освіти на сцені вшановували учнів, які мають значні досягнення: відмінників, учасників конкурсів та олімпіад, спортсменів, а також переможців конкурсу «Учень року-2018». Вручали грамоти директор школи Світлана Мала та Романна Пруська, Світлана Самойлик, Галина Вусата. Це були хвилини слави для дітей, які доклали до свого успіху не один день чи навіть рік наполегливої праці. Хвилини слави для їхніх батьків, які скеровували і підтримували. Хвилини слави для вчителів, які навчали і допомагали. Урочиста академія стала своєрідним підсумком роботи за весь навчальний рік. Сподіваємося, це мотивуватиме інших, і  наступного року  ми побачимо на такому святі  нові обличчя, нові відкриття, нові звитяги.

Друга частина – мистецька. Шкільні колективи також презентували нові танцювальні та вокальні номери.  Чого тут тільки не було! Пісні про ведмедиків та іграшки, про щастя та друзів, про надію та мову! А танцювали і пінгвіни, й каченята, і птахи! Барвисті костюми, цікава хореографія, запальні мелодії – все сприяло чудовому настрою. Особливо запам’яталися виступи, які готували з нагоди уродин Т.Г.Шевченка та І.Я. Франка – вірш «Чигрине, Чигрине…», який декламувала Діана Півтораніс, та пісня «Човен» у виконанні старшої групи вокального ансамблю «Друзі». А також хореографічна композиція «Люди як кораблі», яка цьогоріч визнана найкращою на Всеукраїнському  фестивалі «Сурми звитяги».  

Велика подяка учасникам мистецького об’єднання «Престиж», керівникам  творчих колективів Наталії Антоник, Наталії Вовденко, Лесі Пуців, Сергію Дмітрієву, ведучим свята Олені Моргун та Наталії Федак , заступнику з навчально-виховної роботи  Мирославі Горічко, без яких би концерт не відбувся.

Приємно, що серед артистів були й першокласники, і випускники школи. Це нас об’єднує і мотивує, підсилює сподівання, що школа живе наповну, відчуває ритм, вчиться і працює. І хоч концерт пролетів на одному подиху, приємні враження від нього надовго залишаться у серцях присутніх. Адже наша шкільна родина – то справжні патріоти,  які знають, що 4 школа  - це впевнений старт у майбутнє!!!

                                                                               Шкільна родина Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

 

Проект Zero Waste School

26.04.2018 23:56
Наша школа завжди відкрита для чогось нового. Ми не боїмося пробувати щось нове. І це доводить участь нашої школи у проекті Zero Waste School, у якому взяли участь 50 шкіл із різних областей України у тому числі і Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4. Наша команда у складі  вчителя Логин Аліни Вікторівни та учнів Берчук Вікторії, Досяка Ігоря, Кравців Зоряни та Мосія Василя 19 квітня поїхала покоряти Київ. Адже тренінг тривав з 19 по 21 квітня у м. Пуща Водиця, у конгрес-готелі Пуща. 3 дні пролетіли як один. Насиченість програми просто вражала, а якість з якою нам подавали матеріал просто захоплювала. З нами працювали не побоюсь сказати цього слова професіонали. За три дні ми навчились складати проекти, працювати в команді і навіть розважатись під час роботи. Team Building, з якого все почалось,  навчив нас згуртовуватись та не боятись розкритись перед іншими людьми. Проектування навчило нас складати проект та вміти прорахувати все : від його успіху – до його ризиків. А дружня атмосфера що панувала протягом усього проекту дала нам зрозуміти, що Україна – це надзвичайна країна, де усі люди вміють взаємодіяти між собою, спілкуватись та дружити. І це прекрасно! Хотілось би висловити подяку організаторам проекту  - Klitschko Foundation за чудові, пізнавальні та просто вражаючі 3 дні нашого життя! Успіху вам у подальших проектах!
А ми тепер починаємо працювати над реалізацією свого проекту, адже Майбутнє навколо нас!
                                                                 Команда «Ф`ючери» Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Педагоги Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 на Фестивалі освіти у Львові: Вчителі майбутнього

23.04.2018 21:49

Цими вихідними у Львові було спекотно, і не тільки через теплу погоду. У Львові 21-22 квітня проходив фестиваль освіти. Організатором цього дійства була команда Юрка Назарука, співзасновник холдингу емоцій IFEST, який впевнений, що основа освіти – це енергія, правильні вчителі і діти, які хочуть іти в школу. Спікерами фестивалю були засновники «Освіторії». На фестивалі було 717 учасників з 10 областей України: це і вчителі, і директори, і представники управлінь освіти і всі небайдужі до змін в освіті. Зі вступним словом до учасників фестивалю звернулася Зоя Литвин, засновниця Новопечерської школи, яка розповіла про історію становлення школи і про зміни, які вони пропагують в освіті. Нельсон Мондела вважав, що освіта – це найпотужніша зброя, за допомогою якої можна змінити світ. Створення «Освіторії» - неприбуткової громадської спілки, яка допомагає змінювати й розвивати освіту в Україні.

         Мікроклімат фестивалю просто зашкалював емоціями. Посмішки, відвертість, свобода вибору, смаколики – і все, що потрібно для плідної праці. У нас була нагода поспілкуватися із заступником міністра освіти П.К.Хобзеєм і почути відповіді на питання, які хвилюють освітян. Настільки вражаюча атмосфера широких можливостей для навчання просто захоплює. Хочеться сказати велике спасибі організаторам і ще проведення не однієї такої акції в їхній роботі. Особливо пізнавально було зустрітися віч-на-віч з тренерами освітньої платформи «Ed ера». Майстерки від Марини Пристінської нас захопили своєю простотою, науковістю і доступністю викладу. Це стало неоціненним досвідом для наших уявлень щодо змін в освіті.

         Два дні пройшли на одному подиху. Смачна ароматна львівська кава, душевна атмосфера, цікаві співрозмовники дали нам заряд бадьорості і впевненості в своїй праці і її необхідності.

 

Вчитель початкових класів

Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

Гизюк Л.В.

 

Зображено: 1 - 50 з 143
1 | 2 | 3 >>