Новини

Україна починається з тебе!

18.09.2018 19:25

Вийшов з друку збірник матеріалів читацької конференції, присвяченої 802-ій річниці від дня народження В'ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе», тематика якого охоплює різні аспекти життя та діяльності лідера Народного пруху. У чому ж феномен цієї людини?

Відповідь на це питання дають матеріали виступів учнів шкіл Дрогобича. Серед них робота учениці 11-А класу Дякун Тетяни «Реорганізація рухівської преси». Керівники: Мідик Г.Р., вчитель історії, Марцих О.І., завідувач бібліотеки.

 

Свято останнього дзвоника

27.05.2018 21:57

Сьогодні у школах нашого міста пролунав останній дзвінок. Цей день назавжди запам’ятається і для 34 випускників, які прийшли на свою останню шкільну лінійку у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4.

Випускники прийшли на лінійку урочисто - під рушниками, які їм тримали батьки.

Свято розпочалося із виконання Гімну України. А згодом слово надали директору школи Малій С.В. яка побажала  випускникам, для яких цей день є особливо хвилюючим, зробити правильний вибір, обрати саме ту професію, яка буде до душі, допоможе реалізувати себе та стати успішним громадянином своєї держави. 

Згодом слово надали батькам випускників та їх першим вчителям, які покладають великі надії на своїх вже дорослих дітей.

Молодші школярі потішили присутніх віршиками  та подарували одинадцятикласникам незабутки.

Потому випускники загадали бажання і пустили у небесну блакить повітряні кульки. А про завершення навчального року для усіх присутніх сповістив останній дзвінок.

Всеукраїнська українознавча гра “ соняшник - 2018 ” відбувся!

24.05.2018 20:43

Щороку наші учні з нетерпінням чекають на весну, бо знають, що буде проводитися гра «Соняшник». З кожним роком все більше стає бажаючих взяти участь у грі. Цьогоріч у ній взяло – 126 учнів 1-9 класів. До участі у грі дітей спонукала допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше – пізнати нове, перевірити свої знання не тільки з мови, а й з історії та культури. Учнів чекали цікаві завдання, котрі вони виконували з цікавістю і задоволенням, розгадували ребуси, виявляючи свою кмітливість та ерудованість. Кожен учасник мав можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично мислити, працювати самостійно. Усі школярі успішно виконали завдання. І за це вони отримали від оргкомітету «Соняшника» дипломи, сертифікати й подарунки, а школа нагороду «Найкращий навчальний заклад».

                                                                                                                               С. І. Мількович учитель укр. мови та літератури

 

Медіаосвіта у ЗОШ №4

24.05.2018 20:39

      У 2014р, в ЗОШ 4 було запроваджено курс "Медіаграмотність". Учителі школи: О.Моргун, І.Удич, Н. Лютик - активно і творчо працюють у цій царині. Є певні здобутки: ми стали двічі переможцями в обласному конкурсі "Моя маленька батьківщина- душі потіха та розрада", а ще учні активно беруть участь в інших проектах, де виявляють своє критичне мислення, творчість. Курс вивчається у 4,8,10 -их класах. ГО "Європейська дослідницька асоціація" за підтримки Internews Network здійснила комплексне дослідження "Впровадження медіаосвіти та медіаграмотності в загальноосвітніх школах України. Мета дослідження - оцінити ефективність та досвід впровадження медіаосвіти в ЗОШ у різних регіонах України. Не став винятком і Дрогобич, зокрема ЗОШ 4. Дослідження проводилося трьома методам: телефонне опитування вчителів, глибинне інтерв’ю з представниками адміністрації, дискусії з учнями, учителями. Школярі чітко усвідомлюють користь від медіаосвіти, роблять акцент на критичному мисленні. 

Літній пришкільний табір

20.05.2018 22:09

Незабаром розпочнеться сезон літніх пришкільних таборів. Як приємно, що і на базі нашої школи діятиме мовний табір.
Минув уже місяць, як я повернулася із Ірпіня, де побувала на тренінговій сесії за програмою GoCamp. Незабутні три дні інтенсивних тренінгів та воркшопів. Що це таке? Це багато сучасних вправ і технік, методів і форм. 
Безперечно все почуте і побачене ми зможемо застосувати у цьогорічному шкільному мовному таборі. Нові знання, нові навички, нові знайомства, новий досвід – навчання впродовж життя.
Ласкаво просимо до нашого мовного табору.

                                                                                  Учитель англійської мови Бірюкова І.В.


      

                                                               

Християнські цінності в сучасній системі освіти

13.05.2018 21:48

10 травня 2018р на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся семінар міського методичного об’єднання вчителів християнської етики на тему: «Християнські цінності в сучасній системі освіти».

На цьому святі були присутні методист міського методичного кабінету Разумна Л.М. та вчителі християнської етики шкіл Дрогобича та Стебника.

 З вітальним словом і презентацією школи виступила директор школи  Мала С.В.

Учасники семінару відвідали духовну академію «Роль жінки у житті народу», яку провела вчитель християнської етики Жуковська І.І. на базі   2-Б класу (кл. кер. Притула В.С.)

Гості також стали учасниками науково-практичної конференції «Неопалима купина», яку підготували вчителі кафедри іноземної мови. Учні виступили з науковими роботами англійською, німецькою та польською мовами на тему: «Жінка в українському суспільстві».
Цей семінар був просякнутий атмосферою великої щирості, любові і подяки, адже ми говорили про Жінку: жінку – матір, жінку-берегиню, жінку-захисницю.

На цьому семінарі вчителі християнської етики мали можливість докладніше ознайомитися із роботою вчительського колективу ЗОШ№4. У всіх гостей залишилися гарні емоції, позитивний настрій, теплі спогади.

Останнім акордом семінару стало свято Бабусині поради. Традиційно до школи завітали берегині традицій, звичаїв та обрядів - наші бабусі. Зі словами Божого благословення звернувся до присутніх отець . Бабусі нашої школи були представлені у таких номінаціях: майстрині вишивки, кулінари, шанувальники музики, перукарської справи, бабусі- вчителі нашої школи. Усі вони ділились досвідом, давали корисні поради молодому поколінню. Пісні, теплі слова подяки лунали на адресу наших бабусь. Приємна, затишна атмосфера панувала у залі. Методист відділу освіти Людмила Разумна подякувала всім за хороший настрій, побажала бабусям здоров’я, довоголіття. Кожну гостю нагородили Подяками, квітами і запросили всіх до спільного фото. Цінуймо наших бабусь!

                                                                                                          Вчитель християнської етики Жуковська І.І.

                                                                                                          Вчитель укр.  мови та літератури Моргун О.М.

 

Земля – наш спільний дім

13.05.2018 21:33

У квітні 2018 року учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 приєднались до всеукраїнського екологічного конкурсу  "Скажи: Пластику - НІ! Зеленому майбутньому - ТАК ! ", метою якого є формування екологічної культури у підростаючого покоління, розвиток екологічної самоосвіти, підтримка ековолонтерства.

Конкурс триватиме до 11 грудня 2018 року і є частиною благодійної програми "Шлях додому, що впроваджена  БО "Благодійним фондом "Лелекера".

1 Етап пройдено!!! Ми з учнями 8 - 9их класів  провели захід присвячений Міжнародному Дню Землі. Учасники підготували багато цікавого та пізнавального, зокрема про глобальні екологічні проблеми та пластикове забруднення нашої планети .

Попереду 2 Етап: збір пластикових кришечок для передачі на переробку  та  3 Етап: конкурс творчих робіт учнів у різних номінаціях.

Закликаємо всіх небайдужих долучатися до наступних етапів конкурсу! Адже Земля - наш спільний дім, то ж нехай кожен зробить свій внесок для збереження чистоти у ньому!!!

                                   Учитель географії – куратор проекту Стецула М.В.

 

 

Впевнений старт у майбутнє!

13.05.2018 20:54

5 травня у музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича відбувся батьківський концерт ЗОШ № 4.  Він став справжнім святом для всієї шкільної родини, яка переповнила зал.

Перша частина – урочиста академія. Грамотами відділу освіти на сцені вшановували учнів, які мають значні досягнення: відмінників, учасників конкурсів та олімпіад, спортсменів, а також переможців конкурсу «Учень року-2018». Вручали грамоти директор школи Світлана Мала та Романна Пруська, Світлана Самойлик, Галина Вусата. Це були хвилини слави для дітей, які доклали до свого успіху не один день чи навіть рік наполегливої праці. Хвилини слави для їхніх батьків, які скеровували і підтримували. Хвилини слави для вчителів, які навчали і допомагали. Урочиста академія стала своєрідним підсумком роботи за весь навчальний рік. Сподіваємося, це мотивуватиме інших, і  наступного року  ми побачимо на такому святі  нові обличчя, нові відкриття, нові звитяги.

Друга частина – мистецька. Шкільні колективи також презентували нові танцювальні та вокальні номери.  Чого тут тільки не було! Пісні про ведмедиків та іграшки, про щастя та друзів, про надію та мову! А танцювали і пінгвіни, й каченята, і птахи! Барвисті костюми, цікава хореографія, запальні мелодії – все сприяло чудовому настрою. Особливо запам’яталися виступи, які готували з нагоди уродин Т.Г.Шевченка та І.Я. Франка – вірш «Чигрине, Чигрине…», який декламувала Діана Півтораніс, та пісня «Човен» у виконанні старшої групи вокального ансамблю «Друзі». А також хореографічна композиція «Люди як кораблі», яка цьогоріч визнана найкращою на Всеукраїнському  фестивалі «Сурми звитяги».  

Велика подяка учасникам мистецького об’єднання «Престиж», керівникам  творчих колективів Наталії Антоник, Наталії Вовденко, Лесі Пуців, Сергію Дмітрієву, ведучим свята Олені Моргун та Наталії Федак , заступнику з навчально-виховної роботи  Мирославі Горічко, без яких би концерт не відбувся.

Приємно, що серед артистів були й першокласники, і випускники школи. Це нас об’єднує і мотивує, підсилює сподівання, що школа живе наповну, відчуває ритм, вчиться і працює. І хоч концерт пролетів на одному подиху, приємні враження від нього надовго залишаться у серцях присутніх. Адже наша шкільна родина – то справжні патріоти,  які знають, що 4 школа  - це впевнений старт у майбутнє!!!

                                                                               Шкільна родина Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

 

Проект Zero Waste School

26.04.2018 23:56
Наша школа завжди відкрита для чогось нового. Ми не боїмося пробувати щось нове. І це доводить участь нашої школи у проекті Zero Waste School, у якому взяли участь 50 шкіл із різних областей України у тому числі і Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4. Наша команда у складі  вчителя Логин Аліни Вікторівни та учнів Берчук Вікторії, Досяка Ігоря, Кравців Зоряни та Мосія Василя 19 квітня поїхала покоряти Київ. Адже тренінг тривав з 19 по 21 квітня у м. Пуща Водиця, у конгрес-готелі Пуща. 3 дні пролетіли як один. Насиченість програми просто вражала, а якість з якою нам подавали матеріал просто захоплювала. З нами працювали не побоюсь сказати цього слова професіонали. За три дні ми навчились складати проекти, працювати в команді і навіть розважатись під час роботи. Team Building, з якого все почалось,  навчив нас згуртовуватись та не боятись розкритись перед іншими людьми. Проектування навчило нас складати проект та вміти прорахувати все : від його успіху – до його ризиків. А дружня атмосфера що панувала протягом усього проекту дала нам зрозуміти, що Україна – це надзвичайна країна, де усі люди вміють взаємодіяти між собою, спілкуватись та дружити. І це прекрасно! Хотілось би висловити подяку організаторам проекту  - Klitschko Foundation за чудові, пізнавальні та просто вражаючі 3 дні нашого життя! Успіху вам у подальших проектах!
А ми тепер починаємо працювати над реалізацією свого проекту, адже Майбутнє навколо нас!
                                                                 Команда «Ф`ючери» Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Педагоги Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 на Фестивалі освіти у Львові: Вчителі майбутнього

23.04.2018 21:49

Цими вихідними у Львові було спекотно, і не тільки через теплу погоду. У Львові 21-22 квітня проходив фестиваль освіти. Організатором цього дійства була команда Юрка Назарука, співзасновник холдингу емоцій IFEST, який впевнений, що основа освіти – це енергія, правильні вчителі і діти, які хочуть іти в школу. Спікерами фестивалю були засновники «Освіторії». На фестивалі було 717 учасників з 10 областей України: це і вчителі, і директори, і представники управлінь освіти і всі небайдужі до змін в освіті. Зі вступним словом до учасників фестивалю звернулася Зоя Литвин, засновниця Новопечерської школи, яка розповіла про історію становлення школи і про зміни, які вони пропагують в освіті. Нельсон Мондела вважав, що освіта – це найпотужніша зброя, за допомогою якої можна змінити світ. Створення «Освіторії» - неприбуткової громадської спілки, яка допомагає змінювати й розвивати освіту в Україні.

         Мікроклімат фестивалю просто зашкалював емоціями. Посмішки, відвертість, свобода вибору, смаколики – і все, що потрібно для плідної праці. У нас була нагода поспілкуватися із заступником міністра освіти П.К.Хобзеєм і почути відповіді на питання, які хвилюють освітян. Настільки вражаюча атмосфера широких можливостей для навчання просто захоплює. Хочеться сказати велике спасибі організаторам і ще проведення не однієї такої акції в їхній роботі. Особливо пізнавально було зустрітися віч-на-віч з тренерами освітньої платформи «Ed ера». Майстерки від Марини Пристінської нас захопили своєю простотою, науковістю і доступністю викладу. Це стало неоціненним досвідом для наших уявлень щодо змін в освіті.

         Два дні пройшли на одному подиху. Смачна ароматна львівська кава, душевна атмосфера, цікаві співрозмовники дали нам заряд бадьорості і впевненості в своїй праці і її необхідності.

 

Вчитель початкових класів

Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

Гизюк Л.В.

 

До пришкільного табору Go Camp готові!

22.04.2018 19:21

       Кажуть у народі, що сани добре готувати влітку. Навчальний процес ще триває, а ми вже готуємося до  проведення мовного табору в школі. Учитель німецької мови Бойцун Леся Павлівна, єдина представниця із Львівської області, пройшла в м. Києві курс вдосконалення методики викладання німецької мови з теми «Мікро- та макропроекти» . Цей курс проводився 13-14 квітня 2018 року в рамках тренінгів для вчителів німецької мови з 27-ти шкіл із різних регіонів України, які беруть участь у проекті пришкільних таборів Go Camp, так як 2017/18 рік - це українсько-німецький рік мов в Україні.         Організатори тренінгів – ініціатива Go Global спільно з Гете-інститутом та посольством Німеччини в Україні. Учасники тренінгу опанували курс навчання з інтерактивної методології  викладання німецької мови,   розробки та проведення  мікро- та макропроектів, мовні й рухливі ігри, урок CLIL, створення міні-книжки, станційне навчання, німецький цифровий дитячий університет, а також розробки програми мовного табору. Надзвичайно окрилені  стартом у Києві,  учасники вмотивовані та навчені зробити життя табору у своїй школі неймовірно цікавим!

   До зустрічі у шкільному таборі!

                                                                                                                                             учитель німецької мови Л.П. Бойцун

Cвято читача «Подорож у країну казок»

15.04.2018 13:53

У 21 столітті триває серйозна боротьба між гаджетами і книжками. Друковані видання можуть стати дитині другом тільки якщо увійдуть в її життя з раннього дитинства. Саме для цього бібліотекарі намагаються влаштувати свята, презентації та інші цікаві дійства для школярів.

         Один з таких заходів відбувся у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – це тиждень дитячої та юнацької книги. Читачі шкільної бібліотеки взяли участь в конкурсах, вікторинах, екскурсіях в шкільну та міські бібліотеки, бібліотечних уроках.

         Головною подією стало свято читача «Подорож у країну казок». Першокласники брали участь у виставах «Івасик-Телесик» та «Пригода з книжкою». Надовго залишиться в пам’яті зустріч з улюбленими казковими героями.

         Хочеться побажати всім маленьким читачам багато цікавих мандрівок у світ нових книжок.

Завідувач бібліотекою школи Марцих О.І.

Привітання воїнів АТО з Великодніми святами

04.04.2018 22:30

Учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 привітали воїнів АТО з Великондіми святами, надіславши пасхальні смаколики в м.Авдіївку, яку очолює випускник школи - Малихін П.В.

Підсумки конкурсу " У її краплі - життя"

04.04.2018 22:10

Напередодні Великодніх свят начальник КП "Дрогобичводоканал" Шагала Р.М. вручив нагороди та подарунки переможцям конкурсу " У її краплі - життя" учням Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.  

Вітаємо переможці конкурсу малюнків та фотографій «У її краплі – життя»

 1. Сергеєва Аліна 4-Г
 2. Боб’як  Ірина  11-Б
 3. Єлін Ярослав  8-В
 4. Боберська Ірина  9-Б
 5. Рябцев Василь  9-В
 6. Сова Анастасія  4-Г
 7. Бернадович Катерина  4-Б
 8. Хемич Андрій  2-А
 9. Радловський Остап  2-А
 10. Безлепкіна Катерина  4-Б
 11. Комарницька Софія  2-А
 12. Павлик Олександр  2-А
 13. Кіцкало Яна  1-Г
 14. Захарія Вероніка  1-Г
 15. Павловський Олег  2-А
 16. Карпін Кирило  2-А
 17. Довбня Марта  4-Б
 18. Краснянська Вероніка  4-Б
 19. Краснянська Кароліна   4-Б
 20. Кобільник  Михайло  4-Г
 21. Берчук Вікторія  8-Г
 22. Удич Вікторія  5-Б

 

Сучасний урок мистецтва у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

03.04.2018 23:12

29 березня 2018 року відбувся презентаційний урок мистецтва у 8-Б класі на тему «Музичне мистецтво Середньовіччя», який провела вчитель-методист Антоник Н.В. для викладачів кафедри народних музичних інструментів та вокалу інституту музичного мистецтва ДДПУ ім..І.Франка.
Урок був цікавий, пізнавальний, сучасний. Він вразив присутніх особистістю вчителя, яка поєднала у собі педагога, вокаліста, диригента, піаніста, людину, яка на високому рівні володіє сучасними технологіями навчання.
Викладачі ДДПУ ім.І.Франка висловили подяку адміністрації школи за можливість тісної співпраці, учням – за активну роботу на уроці, Антоник Н.В. – за поширення свого педагогічного досвіду.

І слово, і пісня, матуся, тобі

03.04.2018 22:54

9 березня 2018 року вокальний ансамбль "ДРУЗІ" на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "ГАЛИЦЬКІ САМОЦВІТИ" у м. Львові отримали кубок та диплом лауреата Першої премії. Ось так ми відсвяткували день народження Т.Г.Шевченка. Здобути цю нагороду було непросто! Цей успіх - результат нашої спільної роботи з дітьми та батьками. Також дякуємо Ірині Антоник за сценічну пластику, Олесі Червінській за чудові костюми та Еріку Литвину за технічне забезпечення. Керівник ансамблю Наталія Антоник

Про проведення Дня цивільного захисту в загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 4 м. Дрогобича

03.04.2018 21:17

28 березня 2018 року в Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 було проведено День цивільного захисту. В ході цього Дня проведена загально шкільна лінійка, під час якої виступив начальник цивільного захисту школи і звернув увагу присутніх на необхідність ЦЗ, розповів, які завдання виконують сили ЦЗ, привів приклади НС природного та техногенного характеру, які виникли в цілому в державі, в області та в м. Дрогобичі. Закликав учнів та вчителів до організованого і активного проведення Дня ЦЗ.

Учитель основ здоров’я Чоп’як І.С. з учнями 5-Г класу провела урок-тренінг на тему «Гаси іскру до пожежі, бо вогонь не знає межі», на якому було висвітлено правила поведінки з вогнем та порядок дій при ліквідації пожежі. Найбільше акцентувалась увага учнів на діях, які запобігають виникненню пожежі.

         Класний керівник Свойкіна Н.Б. провела з учнями 9-Г класу годину спілкування на тему «Вибухонебезпечні предмети – бережись невідомого», на якій диспут з учнями сприяв виробленню в них алгоритму поведінки при виявленні невідомих предметів.

Учні 3-А класу під керівництвом вчителя початкових класів Ришковець М.М. були залучені до уроку-гри з основ здоров’я «У країні пожежної безпеки». Учні обговорили правила поведінки при виникненні пожежі різних видів, відпрацювали дії при загрозі виникнення пожежі або інших екстремальних ситуаціях. Про будні пожежної служби учням класу розповів батько Манчак В.Й., який працював 24 роки на посаді командира відділення ДПРЧ №5 м.Дрогобича.

З учнями 4-А, 4-Б, 4-В, 4-Г класів проведено спортивно-оздоровчий конкурс на тему «Бережи своє життя» вчителем фізичної культури Логин А. В. До конкурсу колективи класів підготували команди, їх назви, емблеми і девіз. Конкурс складався з двох частин – теоретичної та практичної. Під час теоретичної частини учнями були виконанні тестові завдання з розділу «Безпечне дозвілля» предмету «Основи здоров’я». В практичній частині між командами були організовані естафети «Загаси вогонь», «Юний пожежник», «Рятівник». Конкурси організовані з дотриманням усіх вимог техніки безпеки. Учні проявили згуртованість, волю до перемоги, активність, ґрунтовні знання.

За сигналом “Увага! Увага всім!”, “Пожежа!” проведена евакуація учнів та працівників школи. Евакуація пройшла організовано, з дотриманням установленої послідовності та термінів.

З учнями 3-х, 5-х, 6-х класів проведені планові тренування з надання першої медичної допомоги шкільною медичною сестрою Галадій Н.Ю.

У вестибюлі школи була організована виставка майна з ЦЗ та ЦО, літератури з ЦЗ , ОБЖ та медико-санітарної підготовки.

Педагогом-організатором Вусатою Г.Г. проведено огляд-конкурс стіннівок на кращу наочну агітацію з тематики ЦЗ та військово-патріотичного виховання. Підсумки конкурсу «Блискавок» такі: І місце – 5-Г, 6-В, 7-В, 8-Б, 8-Г, 9-Б, 10-А, 11-А класи; ІІ місце – 5-Б, 5-В, 7-Б, 7-Г, 8-В, 9-А, 9-В класи; ІІІ місце – 5-А, 6-А, 8-А, 9-Г, 7-А, 6-Б класи.

На завершення Дня цивільного захисту було проведено збір педагогічного та учнівського колективів, на якому представник міського відділу з питань НС та ЦЗ С.В.Анісін відзначив згуртованість, активність та належний методичний рівень усіх заходів та оцінив їх на «відмінно».

                                                                 Начальник штабу ЦЗ Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Пруська Р.В.

 

Хто зверху ?

27.03.2018 23:25

     26 березня у Дрогобицькій ЗОШ №4 відбулася гра між старшокласниками «Хто зверху?». Попри зовсім невесняну погоду, настрій був радісним. Хлопці та дівчата розділилися на дві команди. Дівчата намагалися довести хлопцям, що такі жіночі риси, як логіка і солідарність, швидкість і почуття гумору – формула успіху, що доводить теорему «Дівчата – кращі!».  Але ж хлопці не так легко здалися: вони «взяли» своїм стратегічним мисленням, чіткістю і злагодженою командною грою. Ох, і емоції вирували  залі! До останньої хвилини не спадала напруга: хто ж зверху – хлопці чи дівчата?

     Спочатку учасники мали завдання скласти слово. Дуже динамічна забава, оскільки самі літери були на учасниках, то ж треба було добряче побігати, аби правильно скласти слово.

       У конкурсі «Гендерна політика» учні вгадували, хто  - чоловік чи жінка – були винахідниками, учасниками, авторами тих чи інших законів, подій, речей. Іноді ситуацію рятувала ерудиція, а іноді лише інтуїція.

     «Відгадай, хто я» - таку назву мав наступний конкурс. Це тільки у дружньому колі легко і весело сидіти з папірцем на чолі, та набагато складніше, коли в залі вирують пристрасті вболівальників, друзі не можуть сказати більше, ніж дозволено правилами, а учасник має ще й впоратися з величезною відповідальністю за відгадку. Оскільки в конкурсі була нічия, то учні ще додатково бавилися в «дивоглядки» - хто кого «передивиться, не моргнувши»;)

      У читанні по губах  також слід було повправлятися обом командам. Адже то не так просто – почути очима. Але для глядачів то все було просто веселощами.

     А чи довіряєте ви статистиці? Виявляється, є багато цікавих фактів, які стосуються жінок і чоловіків. От саме відсоток повинні були відгадати гравці. І це їм частенько вдавалося.

      Учасники працювали не тільки головою, а й руками. Таке просте завдання – зв’язати одяг в одну довгу  мотузку – можна виконати по-різному. Тому перевірку на міцність пройшла лише одна команда, друга мотузка розірвалася.                                                                                                   

    Останній конкурс мав би вирішити, хто переможець. Однак суворий суд підрахував загальну кількість балів. Перемогли дівчата! Однак хлопці так завзято боролися, що не залишили нам сумнівів: вони в нас найкращі.

      Дякуємо за участь учням 10-11 класів Охріменко М., Тесаку А., Харламову С., Калашникову С., Дякун Т., Німилович Д, Кривошеї К., Шуптар Т.,  суддям 9 класу Захаряку І. , Виноградову К., а за підготовку гри вчителям інформатики Удич І.В.,  Жгуті Т.В. та  педагогу-організатору Вусатій Г.Г.

                                                                                       Шкільний психолог Свойкіна Н.Б.

 

 

 

Захист дослідницьких робіт

27.03.2018 23:18

23 березня 2018 р. на історичному факультеті ДДПУ ім. І.Франка відбулась звітна наукова конференція викладачів і студентів університету, у якій взяли участь і учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 під керівництвом вчителя історії Бігун Любов Теофілівни.

Учениця 9-Г класу Шульган Христина презентувала дослідницьку роботу про культурний і релігійний розвиток Дрогобича і Дрогобиччини XVI-XXI ст. Желяк Христина, учениця 9-Б класу, презентувала роботу про історико-культурні пам’ятки та їх місце у розвитку туристичної індустрії.

Учням було вручено подяки, які є підтвердженням сумлінної та плідної підготовки, вміння самому створювати та поповнювати свої знання з даного предмету.

Співпраця між КП «Дрогобичводоканал» та Дрогобицькою ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

27.03.2018 23:16

Щорічно 22 березня світ відзначає день водних ресурсів. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб нагадати всім людям про важливість цієї речовини. Здається, що нічого нового ми вже не дізнаємося про воду, проте вона таїть в собі ще мільйони загадок.

Саме тому учні 1-4 класів Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 після зустрічей з командою провідних спеціалістів різних відділів КП «Дрогобичводоканал» на чолі з керівником Романом Шагалою вирішили дізнатися про воду якомога більше. А щоб ці знання передати іншим – створили загальношкільну книгу «У її краплині – життя». Наймолодші учні школи висловили свої думки «Вода – це…». Учні 2-4-х класів склали казки про краплинку води, у поетичних рядках зазначили важливість води, зібрали та записали найцікавішу та найпотрібнішу інформацію про воду, закликали усіх людей берегти водні ресурси Землі.  Школярі добре усвідомили, що вода – життєво необхідний елемент для життя.  Цю книгу 22 березня у Всесвітній день води директор школи Світлана Василівна Мала передала начальнику КП «Дрогобичводоканал» РомануМиколайовичу Шагалі, який висловив слова вдячності школярам за втілення спільного проекту. Недаремно започатковано співпрацю і ми віримо, що турбота про наші водні ресурси є справою кожного.

Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина

27.03.2018 23:01

     Ось уже вкотре учні четвертої школи на вершині слави. 2017-2018 рік було оголошено роком німецької мови в Україні, а в Німеччині—української мови. У цей навчальний рік проводяться різні німецькомовні заходи, у яких наша школа бере активну участь. На початку листопада було проведено День Мартіна (Martinstag),учасниками якого були наші учні та вчителі німецької мови. Усі були у захопленні від свята. Жителі міста були приємно враженні цим дійством. 22 березня у стінах дитячої бібліотеки ім. В. Чорновола відбувся конкурс читців поезії українських класиків німецькою мовою. Участь у конкурсі взяли учні з різних шкіл міста Дрогобича та Стебника. Наші учні, а саме: Світлана Баран, Христина Желяк, Ірина Голець( уч. Юлія Вікторівна Яжик), Анастасія Неборак (уч. Леся Михайлівна Хрунь) були учасниками цього конкурсу. Анастасія Неборак, учениця 10-А класу ,посіла почесне 2 місце. Вона декламувала вірш Ліни Костенко "Розкажу тобі думку таємну..." у перекладі Оксани Снігур. Вітаємо тебе, Насте! 

     Ми усі радіємо, що у нашій школі є учні, якими пишається уся школа. Сподіваємося, що ми і надалі будемо брати участь в усіх німецькомовних заходах, адже Німеччина і Україна є країнами, які тісно співпрацюють між собою,  а німецька мова є європейською мовою. Україна—це вагома частка Європи.

                                                         учитель німецької мови Л.М. Хрунь

Турнір юних істориків

23.03.2018 10:17

У вівторок 20 березня 2018 року на базі історичного факультету ДДПУ імені Івана Франка відбувся турнір юних істориків. Команду нашої школи представляли учні 11-Б класу Удич Софія та Летнянка Іван, 10-А класу Неборак Анастасія та Мосій Василь, 9-Б класу Желяк Христина. Готували команду до турніру вчителі історії  Мідик Ганна Романівна та Бігун  Любов Теофілівна. Учні увійшли у фінал та здобули ІІ місце.

Вітаємо нашу команду і бажаємо її перемог у наступних конкурсах та турнірах!

Корисна співпраця

23.03.2018 10:16

20 березня 2018 року у ЗОШ №4 м. Дрогобича розпочато співпрацю з Регіональним еколого-просвітницьким центром, заснованим на базі біолого-природничого факультету ДДПУ ім. І.Франка по організації системи сортування та утилізації побутових відходів.

         Цьогоріч у школі вирують емоції та враження від участі у різноманітних міжнародних, всеукраїнських і регіональних проектах.

         Лише за останні два місяці у ЗОШ №4 м. Дрогобича відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційне педагогічне проектування у процесі реалізації «Нової Української школи».

         Учні і вчителі школи активно залучилися до Міжнародного конкурсу «Зміни школу за сім днів» (Україна-Фінляндія).

         Група вчителів предметників (Бойцун Л.П., Мідик Г.Р., Бігун Л.Т., Чернігевич Л.В., Коцур О.І.) разом із старшокласниками взяли участь у австрійському проекті «Краса мого міста в історії часу».

         Учнів школи залучили до проекту «У її краплині - життя», яку проводило КП «Дрогобичводоканал». Проблема води захопила учнів, не залишила їх байдужими.

         І ось знову у школі гості. Студенти і викладачі біолого-природничого факультету ДДПУ ім.І.Франка на чолі з Тарасом Богдановичем Скробачем, доцентом, кандидатом сільськогосподарських наук, прийшли до школи не лише розповісти про дану проблему, але і поділитись досвідом, який започаткували після відвідування Бельгії та інших країн Євросоюзу. У цікавій, доступній формі учні навчилися сортувати сміття у ящики з написом «папір», «пластик», «скло», «органіка», «несортоване сміття», зменшувати об’єм пластикових пляшок та ємностей для соків, молочнокислих продуктів. Вражаючи відео доповнили виступи гостей.

         Щороку у Дрогобичі вивозилось 60 000 м3 сміття. У разі сортування ця цифра зменшиться у 8 раз, а це істотно покращить екологію і здоров’я людей.

         Сподіваємось, що здобуті знання учні принесуть у власні родини і разом з батьками долучаться до дуже корисної праці.

Правова культура в школі

23.03.2018 10:13

19 березня 2018 року у ЗОШ №4 відбулася конференція шкільного науково-практичного товариства «Неопалима купина» на тему «Історико-філософські та правові аспекти виховання громадянина України».

Учні 10-11 класів працювали над обраною темою дослідницької роботи, а з результатами ми познайомились на цьому засіданні. Про реорганізацію рухівської преси ми довідались із доповіді учениці 10-А класу Дякун Тетяни (вчитель Мідик Г.Р.). Дві найбільші проблеми для виживання нашого виду - ядерну війну та екологічну катастрофу – розглянув учень 11-Б класу Летнянка Іван (вчитель Мідик Г.Р.).

         Захоплено брали активну участь в обговоренні питання щодо несення адміністративної відповідальності неповнолітніх, де дане питання підготував учень 10-А класу Досяк Ігор (вчитель Бігун Л.Т.). Не менш цікавим був розгляд доповіді про права та обов’язки дітей у шлюбно-сімейному законодавстві, яку підготувала учениця 10-А класу Гентош Анна (вчитель Бігун Л.Т.). Для кожного з нас залишається актуальною тема несення дисциплінарної відповідальності неповнолітніх, яку розкрила учениця 10-А класу Неборак Анастасія (вчитель Бігун Л.Т.). Не обійшли увагою питання кримінальної відповідальності неповнолітніх та дії кримінального кодексу на наркоманію, яку підготували Дика Анна та Жукровська Руслана, учениці    10- А класу (вчитель Бігун Л.Т.).

Доповіді учнів були доповнені проектно-комп’ютерними презентаціями, що надзвичайно зацікавило слухачів. Висновком засідання можна вважати наступне: рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а втому, що всі вони надані. Учасники 13-ї науково-практичної конференції шкільного товариства «Неопалима купина» були нагороджені дипломами секції історико-філософських та правових дисциплін.

 

Тиждень математики в школі

20.03.2018 10:18

12 – 16 березня у Дрогобицькій ЗОШ № 4  відбувався тиждень вивчення математики. Було цікаво як учням школи, так і вчителям.

У понеділок на інформаційній годині група лекторів  відвідала 5 – 11 класи  з темою «Математика в житті людини». І повірте, що почуте викликало велике здивування в багатьох: математика – таки справжня цариця наук. А впродовж дня відбувався дуже цікавий квест для учнів 9-х класів. Діти мали завдання з математики та інформатики: правильно розв’язали –  рухалися вперед, до наступного пункту гри. О, скільки їм довелося згадати, скільки обчислити подумки! Але хіба це проблема для справжніх фанатів математики?!

У середу школа зустрічала гостей – членів методичного об’єднання вчителів математики  м. Дрогобича та м. Стебника. Учасники мали можливість ближче познайомитися з особливостями навчального закладу, а також взяти участь в дискусії «Використання активних форм і методів на уроках математики з метою формування ключових компетентностей учнів»  (відвідати майстер-класи вчителів-методистів) та засіданні науково-практичної конференції «Неопалима купина» (секція математики). Учні 9-10 класів працювали кожен над обраною темою, а про результати доповідали на цьому засіданні. Про цікаву математику розказали учениці 9 класу  Аліна Сітка та Христина Шульган (вчитель Ференс М.І.). Про параболу в житті людини – Ірина Боберська та Христина Желяк (вчитель Лучшева Т.В.). Захопливо розв’язувала рівняння вищих степенів Анастасія Неборак (вчитель Татомир О.Я.), а про діаграми присутні дізналися від Анастасії Параскан (вчитель Дурибаба А.М.). Не обійшли увагою і арифметичну прогресію, про неї дізналися від Анастасії Савицької та Лоли Мельничук (вчитель Височанська Л.І.). Безперечно, на такій конференції неможливо без винахідницьких задач. І хоч це задачі для другокласників,  запропоновані їхньою вчителькою Гизюк Л.В., щоб впоратися з ними, працювали всі присутні. До речі, гості відвідали урок «Еврика» у цьому класі. Він працює за програмою «Інтелект України», а учні вже знають і про куб, і про його грані і вершини.

А які проекти підготували учні 1-4 класів! Кожен по-своєму зобразив математику  у власному житті: дату народження, клас, адресу, вік та інші числа. Діти зрозуміли, як багато математики є навколо і як рідко ми це помічаємо.

У п’ятницю вчителі підготували «Брейн-ринг» для учнів 8-х класів і ще раз довели: діти цікавляться математикою, можуть пізнавати її , досліджувати з різних сторін, достатньо лише підштовхнути їх до цього.

Дякуємо кафедрі вчителів математики та інформатики за підготовку заходів, адміністрації - за сприяння, математикам міста  і завідувачу ММК Галині Марчук – за участь,  а учням – за знання!

У ЗОШ №4 переконані:  ця точна наука необхідна для формування багатьох компетентностей, адже ще В. Серве казав, що математика - не так знання, як уміння.

 

 

Урок плавання в ЗОШ №4

20.03.2018 10:06

Як  саме на практиці «працюють»  здоров’язберігаючі технології? Думаємо, урок плавання – гарний приклад.

Близькість до спортивної школи ЗОШ №4  має свої переваги. Завдяки зусиллям голови міста Тараса Кучми , заступника з гуманітарних питань Василя Качмара та директора ДЮСШ  Івана Файчака учні четвертої школи  впродовж цього навчального року у межах уроків фізкультури мають можливість займатися плаванням. Схожий досвід в нас уже був: кілька років тому діти-третьокласники з великим задоволенням відвідували  уроки плавання. А в оновлений басейн неможливо не пірнути!

Саме там 14 березня  відкритий урок з плавання презентувала вчитель-методист фізичної культури Наталія Стеценко. Учні 9 класу перебували під пильним медичним контролем, чітко дотримувалися правил та послідовно змінювали навантаження. Вони не просто плавали, а стрибали, робили «зірочку», «поплавок» та чимало інших вправ.

Колеги засвідчили високий рівень підготовки Н. Стеценко, системність у роботі, завдяки якій чимало її  учнів, що з острахом наближалися до води, навчилися впевнено плавати.

Хочеться, щоб у майбутньому всі учні ЗОШ  №4  мали таку чудову можливість – урок плавання. Дякуємо за співпрацю, спортивна школо!

Запрошення-перепустки на пробне ЗНО уже на інформаційних сторінках учасників

03.03.2018 22:53

Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти здійснено розподіл учасників пробного ЗНО за пунктами проведення.

З 01 березня 2018 р. учасники пробного ЗНО з Волинської, Львівської та Рівненської областей мають можливість роздрукувати запрошення-перепустку для участі у пробному тестуванні, де вказані адреси пунктів проведення.

Для цього необхідно зайти в «Особисту сторінку учасника ПЗНО (за логіном та паролем, який отримали під час реєстрації) на сайті ЛРЦОЯО https://lv.testportal.gov.ua .

Нагадуємо, що допуск учасників у пункти проведення пробного ЗНО здійснюється за наявності документа, що посвідчує особу (паспорта чи свідоцтва про народження), запрошення-перепустки у дні проведення тестувань з 10.15 год. до 10 год.50 хв.

                   Календар пробного ЗНО -2018

                     24 березня 2018 р. – українська мова та література

         31 березня 2018 р. – історія України, математика, іноземні мови, географія,

                                           фізика, хімія, біологія.

 

Бажаємо успіху!

Час настав – усе буде по-новому!

02.03.2018 22:22

Ed Camp Ukraine та Lumo Education (Фінляндія) оголосили конкурс серед українських шкіл взяти участь у проекті «Змінитися за 7 днів». Серед 845 шкіл України, які взяли участь у конкурсі, півфіналістами стали 4 школи. Серед них Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Переможець конкурсу - Трудолюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського району Полтавської області.

         На базі цієї школи відбулася зустріч з Головою Правління та директором відділу освіти Lumo Education Есою Сінівуорі, Головою відділу викладання та інновацій Lumo Education Каісі Хелмінен, регіональним директором Lumo Education у країнах пострадянського простору Дмитром Науменком, Громадською організацією «Ед-Кемп Україна».

         Метою програми було ознайомити учасників конкурсу з фінською моделлю освіти, визнаною однією з найуспішніших у світі. Фінська команда ознайомила нас з фінською системою освіти соціального конструктивізму, навчанням через експеримент, провела низку уроків і тренінгів, ознайомила з методикою співучителювання, тобто ведення інтегрованих уроків кількома педагогами разом.

         Ми мали змогу долучитися до цієї програми, вловити нові іскри для подальшого втілення проекту у життя нашої школи, переконатися, що справжні зміни можна закласти в розвиток і нашої школи.

         Це були незабутні дні. Щирість, відкритість, доброзичливість, любов до своєї справи, до дітей переконали нас, що маючи потужні власні ресурси та наше бажання, ми забезпечимо підвищення якості освіти, трансформацію педагогічної ідеї. І ми готові стати агентами змін і щиро ділитися отриманим досвідом з освітянами нашого міста. Співпраця продовжується, і вона дасть плідні результати. Ми віримо, що Нова Українська школа впевнено стартуватиме у всіх навчальних закладах і стане приорітетним напрямком якісних змін в освіті. Україні потрібна системна реформа освіти.   

                                                                                                                  Директор школи С.В. Мала

О мово рідна, золота колиско.

22.02.2018 16:47

Зібратися разом - це початок,

триматися разом - це прогрес,

працювати разом - це успіх.

21 лютого 2018 року на базі Дрогобицької ЗОШ I-III ступенів № 4 відбулось засідання міського методичного об’єднання вчителів історико-філологічних дисциплін і педагогів-організаторів. Зі вступним словом до учасників семінару звернулись заступник директора С.В.Самойлик та методист відділу освіти О.П. Яремко  Голова шкільного методичного об’єднання І.Р. Симович ознайомила словесників з проблемою, над якою працюють учителі: "Удосконалення технологій навчання і виховання учнів" і зазначила, що методична робота вчителів-мовників ЗОШ № 4 - це цілісна система взаємозв’язаних дій і заходів, яка ґрунтується на досягненнях науки, передового досвіду й конкретному аналізі роботи вчителів-словесників. У нашій школі вона спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя; розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу школи, досягнення оптимальних результатів у навчально-виховному процесі.   

Учителі-мовники і педагоги-організатори мали можливість докладніше ознайомитись із досвідом роботи своїх колег, обмінятись думками, враженнями  Г.Г. Вусата докладно розповіла про виховну роботу у школі, учнівське самоврядування. Учасники семінару мали змогу насолодитись яскравим дійством під назвою "О мово рідна, золота колиско", присвяченому Міжнародному дню рідної мови. У всіх гостей залишились гарні емоції, позитивний настрій, теплі спогади. О. П. Яремко закликала всіх цінувати і плекати рідне слово, гордитись тим, що ми є нація.

учитель української мови та літератури О. М. Моргун

Всеукраїнська науково-практична конференція в Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 4

22.02.2018 16:09

Україні потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного  консенсусу, розуміння того, що освіта – один з основних  важелів цивілізаційного поступу та економічного розвитку. Чималу роль у  реформах, що проводяться, відіграють самі педагоги, які першими на практиці зустрілися зі змінами та можуть об’єктивно оцінити очікувані результати цих змін.

Ось уже другий рік поспіль Дрогобицька ЗОШ  І – ІІІ ступенів №4 впроваджує науково-педагогічний проект  «Інтелект України». Рівень знань учнів цих класів вже сьогодні здивує багатьох.

Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне – набуття необхідних навичок роботи з інформацією, аналіз, гнучке творче мислення, самоконтроль та самооцінка, швидкість реакції, а також раціональна організація праці. Великого значення  у цій програмі надають розвитку пізнавальних  процесів: мислення, пам’яті, уваги, уяви. Важливим завданням постає також розвиток особистих якостей школяра, таких як цілеспрямованість, працелюбність, організованість.

Саме тому 16 лютого 2018 року на базі Дрогобицької  ЗОШ І-ІІІ ступенів №4  відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційне педагогічне проектування у процесі реалізації «Нової української школи». Понад 90 учасників з  усіх областей України взяли участь у  конференції: директори шкіл та їх заступники, науковці та керівники освіти, педагоги, які працюють чи хочуть працювати за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», автори програми,  представники ЛОІППО та Інституту модернізації змісту освіти.  До заходу також долучилися  представники міської та районної влади, керівник КП Дрогобичводоканал, представники відділу освіти Дрогобицької міської ради та міського методичного кабінету, директори та заступники шкіл міст Дрогобича та Стебника. Міський голова Тарас Кучма звернувся до учасників зі вступним словом, у якому зазначив важливість сучасних змін в освіті.

 Модератором конференції була  Світлана Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, кандидат педагогічних наук.  Вона також виступила з доповіддю «Нова українська школа -  сучасна траєкторія розвитку освіти». Директор школи Світлана Мала познайомила учасників  з навчальним закладом та  особливостями впровадження в роботу школи науково-педагогічного проекту  «Інтелект України».

Потім гості побували на уроках у класах, що навчаються за даною програмою. Учитель Марта Гриньків  провела урок читання в 1 класі,  а її колега Леся Гизюк урок з предмету «Людина і світ». Тобто, учасники конференції   побачити програму  «Інтелект України» в дії. Вони високо оцінили роботу наших вчителів та змогли детально  ознайомитись з самою організацією, темпом  уроку, використаними формами та методами.  Доречним та змістовним  словом долучився до уроку  керівник Дрогобичводоканалу Роман Шагала, оскільки тема уроку «Охорона води».

Окрім того, учасники заслухали доповіді авторів проекту. Науковий керівник науково-педагогічного проекту «Інтелект України», професор кафедри початкової, дошкільної та професійної освіти Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, доктор педагогічних наук Ірина Гавриш розповіла про шляхи реалізації компетентнісного підходу  в даному проекті. Її колега, старший науковий співробітник  Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків Національної академії медичних наук України, кандидат психологічних наук Олена Щербакова вела мову про  формування емоційного інтелекту в учасників  освітнього проекту. Ольга Кіян, завідувач сектору експериментальної педагогіки відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації освіти», кандидат педагогічних наук, ознайомила присутніх з проблемою творчої компетентності в рамках реалізації концепції «Нової української школи». Слово мали  також директор ЛОІППО, кандидат біологічних наук Роман Шиян та його заступник з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент  і координатор даного проекту Наталія Пастушенко, а також завідувач Дрогобицького ММК Галина Марчук, яка розповідала про стан освіти Дрогобича та Стебника.

Долучився до роботи й Дрогобицький державний педагогічний університет ім.  І.Я. Франка. Ректор, професор, доктор філософських наук Надія Скотна висловила професійну зацікавленість «Інтелектом України», а завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти , кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Стахів торкнулася проблеми підготовки майбутнього вчителя  початкової школи в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».

Важливе питання суб ’єкт-орієнтованої стратегії профілактики шкільної дезадаптації в межах наукового проекту «Інтелект України» розкрив присутнім Георгій Даниленко, директор інституту охорони здоров’я  дітей і підлітків Національної академії медичних наук України, голова координаційної ради розвитку національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, доктор медичних наук, професор.

Учасникам цікаво було дізнатися, як цей проект впроваджується в інших школах. Про свій досвід розповіли директор Львівської СЗШ І – ІІІ ступенів №44 ім. Т. Г. Шевченка Людмила Стефанович та директор Харківської гімназії №169 Олександр Щербаков, де «Інтелект України» впроваджується   вже десятий рік поспіль. Для учасників конференції була організована виставка друкованих видань педагогічних працівників міст Дрогобича та Стебника.

На завершення конференції на учасників чекав концерт творчих колективів ЗОШ №4.

Сподіваємося, науково-практична конференція стала сходинкою до осмислення важливості проекту «Інтелект України» в умовах впровадження реформ МОН, а сам проект  став більш зрозумілим та близьким  більшій кількості освітян.

Учитель української мови

та літератури Олена Моргун,

практичний психолог Наталія Свойкіна

Вечір зустрічі з випускниками

15.02.2018 17:05

Шкільні роки не забутні ніколи, 

Вони, як сонце, осявають світ,

Всім випускникам нашої школи

Шлемо палкий привіт.

На початку лютого, за доброю традицією, нана школа відчиняє свої двері випускникам. У теплій атмосфері справді родинного свята зібрались у актовій залі колишні випускники школи, а тепер учителі, водії, лікарі, юристи, інженери, бізнесмени - усі знавці своєї справи. Радо зустріла наша школа своїх випускників. Учні підготували святковий концерт для випускників. Пам'ять про тих однокласників, вчителів, які не змогли прийти на зустріч, бо відійшли у вічність, вшанували хвилиною мовчання.

Життя наче потяг, зупинка під назвою "Школа". А далі у кожного свій маршрут, свої життєві далі, свої пасажири, та у всіх випускників школи була спільна зупинка.

Завершилась урочиста частина вечора. Далі були зустрічі. Таке довгождане спілкування зі своїми вчителями, однокласниками. Шкільними коридорами, як колись, проходили випускники, довго гомоніли по класах, сидячи за шкільними партами. Довго у той незабутній вечір не стихало у школі. Вона вирувала, наче вулик...

                                      учитель української мови та літератури О.М.Моргун

Реєстрація для участі у ЗНО-2018 на відмінно!

05.02.2018 22:49
 1. Визначитись із переліком предметів на ЗНО та на ДПА (для випускників закладів освіти)
 2. Самостійно або за допомогою осіб, відповідальних за здійснення реєстрації, сформувати заяву-реєстраційну картку зі спеціальної програми на сайті УЦОЯО.

Випускники закладів освіти, а також учні (слухачі) закладів професійно-технічної освіти та

вищої освіти, які складатимуть ДПА з української мови у формі ЗНО реєструються у своїх

навчальних закладах.

Випускники минулих років можуть звернутись у пункти реєстрації за консультацією:

з/п

Назва пункту реєстрації

Адреса пункту реєстрації

Дні роботи

Години

роботи

1

Національний університет

"Львівська політехніка"

вул. Карпінського, 2/4, аудиторія

316, м. Львів ( І навчальний

корпус) 79000                   

Понеділок-

п'ятниця

10ºº-17ºº

Обід 13ºº-14ºº

2

Вищий навчальний заклад "Приватне акціонерне товариство

"Львівський інститут менеджменту"

вул. Ліська,16, м. Львів 79018

Понеділок-

четвер

09ºº-18ºº

Обід 13ºº-14ºº

П'ятниця

09ºº-1645

Обід 13ºº-14ºº

Формування пакета реєстраційних документів, у який входять:

1) реєстраційна картка (з програми реєстрації)

2) копії документів, що посвідчують особу: паспорт (завірити копію особистим підписом та написом «згідно з оригіналом»)

3) копія атестата (лише для випускників попередніх років) чи оригінал довідки (для студентів  закладів вищої освіти І-ІІ р.а. та професійно-технічної освіти, які не здають ДПА, але здобувають

у 2018 році повну загальну середню освіту);

4) додаткові документи за потреби:

 для створення особливих умов (оригінал висновку закладу охорони здоров’я форми 086-3/о);

 при зміні прізвища (копія документа про зміну прізвища);

 у разі запиту щодо участі у додатковій сесії (заява, а також підтвердження про навчання чи

перебування за кордоном під час проведення основної сесії);

 нотаріально завірений переклад українською мовою документів ( у разі надання документів

іноземною мовою).

Надсилання пакета реєстраційних документів

Готовий комплект реєстраційних документів:

1) випускники закладів загальної середньої освіти, а також особи, які складатимуть ДПА у формі ЗНО передають комплект документів до свого закладу освіти. Навчальний заклад реєстраційні

документи разом із списком учнів (студентів) надсилає у ЛРЦОЯО ;

2) усі інші категорії абітурієнтів самостійно надсилають пакет документів на адресу ЛРЦОЯО (вул. Шевченка, 116 корп.2, м. Львів, 79039) рекомендованим листом до 19.03.2018 (за відтиском поштового штемпеля).

Отримання відповіді від регіональних центрів

Завершенням успішної реєстрації є надісланий абітурієнту Сертифікат ЗНО-2018.

Якщо протягом двох тижнів з часу надсилання Вами пакета з реєстраційними документами, Ви не отримали відповіді, звертайтесь до Львівського регіонального центру. У випадку отримання

відмови (необхідності внесення змін до реєстраційних даних), учасник має усунути недоліки (внести необхідні зміни) та надіслати до регіонального центру НОВИЙ пакет документів до 02.04.2018 (за відтиском поштового штемпеля).

Контакти ЛРЦОЯО:

www.lv.testportal.gov.ua – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти

(032) 2422660 – телефон гарячої лінії ЛРЦОЯО.

 

Успішної Вам реєстрації!

 Самостійно або за допомогою осіб, відповідальних за здійснення реєстрації,
сформувати заяву-реєстраційну картку зі спеціальної програми на сайті УЦОЯО.
Випускники закладів освіти, а також учні (слухачі) закладів професійно-технічної освіти та
вищої освіти, які складатимуть ДПА з української мови у формі ЗНО реєструються у своїх
навчальних закладах.
Випускники минулих років можуть звернутись у пункти реєстрації за консультацієюРеєстрація для участі у ЗНО-2018 на відмінно!
 Визначитись із переліком предметів на ЗНО та на ДПА (для випускників закладів освіти)
 Самостійно або за допомогою осіб, відповідальних за здійснення реєстрації,
сформувати заяву-реєстраційну картку зі спеціальної програми на сайті УЦОЯО.
Випускники закладів освіти, а також учні (слухачі) закладів професійно-технічної освіти та
вищої освіти, які складатимуть ДПА з української мови у формі ЗНО реєструються у своїх
навчальних закладах.
Випускники минулих років можуть звернутись у пункти реєстрації за консультацією

Плідна співпраця КП «Дрогобичводоканал» і Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

05.02.2018 21:51

З 30.01. по 01.02. у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 відбулися чотири зустрічі представників комунального підприємства «Дрогобичводоканалу» та учнів 7-11 класів школи. Це були просвітні бесіди у рамках проекту «У її краплі - життя», який проводиться у школах міста.

         До учнів прийшла команда провідних спеціалістів різних відділів підприємства на чолі з керівником Романом Шагалою.

На початку зустрічі до учнів зі словом звернувся президент Центру християнської освіти, директор Бюро розвитку Дрогобицької католицької школи «Віра, Надія, Любов», отець Іван Гнатів. Він нагадав усім про те, що вода є божим даром та благословенням, тим, що очищує не лише тіло, але й енергетику людини.

         Потім перед дитячою громадою виступили представники керівного складу КП «Дрогобичводоканал» Роман Яджак, Володимир Сливінський, Людмила Федис, Леся Ясюра, Роксолана Поліщук, Леся Когор.

         Учням було показано цікаву мультимедійну презентацію. Наприкінці зустрічі кожному учню та присутнім з ними вчителям було роздано красиво оформлені та змістовні буклети.

         Представники КП «Дрогобичводоканал» розповіли про природні характеристики і стани води; нагадали учням про глобальну проблему нестачі чистої питної води. Крім цього, учнівську аудиторію було познайомлено з головними історичними відомостями розвитку системи центрального водопостачання у нашому регіоні. До відома слухачів було доведено, як підприємство обліковує використання води та принцип роботи водного лічильника. Жвавий інтерес викликала частина про боротьбу з крадіями води, шахраями та форми покарання.

         Цікаво було спостерігати, як учня 11-го класу запросили, щоб одягнути спецодяг працівника-ремонтника водних систем. Це розважило усіх.

         На завершення юрист комунального підприємства навела більше прикладів розв’язання проблем використання води у правовому фокусі.

         Під час зустрічі учні були активними слухачами: задавали запитання, додавали коментарі та відповідали на запитання. Після виступу кожного доповідача учні дякували оплесками.

         У підсумок хочеться сказати, що такі проекти і зустрічі є актуальними, дуже необхідними для сучасного українського суспільства. Особливо для молоді, на яку покладаються великі сподівання щодо майбутнього України. І тому співпраця, шляхи якої вже визначені, між шкільною громадою і КП «Дрогобичводоканалом» триватиме і надалі.

Моя маленька батьківщина – душі потіха та розрада

05.02.2018 19:43

"... тут дід мій і моя родина,

 моя земля, моя маленька батьківщина "

 

       Ніщо на землі не може бути ближче, миліше, ніж мала батьківщина. В одних - це велике місто, у інших - маленьке сільце, але всі люди люблять її однаково.

       28 січня відбувся фінальний етап конкурсу мультимедійних проектів "Моя маленька батьківщина-душі потіха та розрада", організований комунальним закладом "Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді". У вітальному слові Любомира Мандзій, директор департаменту освіти і науки, зазначила важливість проведення таких конкурсів, які заохочують молодь до пошуково-дослідницької діяльності. Роботи фіналістів вирізнялися індивідуальністю та колоритністю, так як у створення кожної презентації автори вклали серце та душу, любов до рідної землі, прагнення донести глядачам перлини історії свого населеного пункту. Журі визначило переможців і нагородило їх цінними подарунками і дипломами. Серед них і Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. Учениця 8-Б класу Моргун Анастасія з керівниками проекту уч. української мови та літератури  Моргун О.М. та  уч. інформатики Удич І. В. вдало презентували свою роботу, отримавши ІІІ місце.

                                                                                                 уч.української мови та літератури  Моргун О.М

 

 

Науково-практичний семінар «Реалізація Концепції «Нова українська школа» в науково-педагогічному проекті «Інтелект України»

04.02.2018 20:47

24-25 січня 2018 року в місті Харкові у комунальному закладі «Харківська гімназія №169» відбувся науково-практичний семінар «Реалізація Концепції «Нова українська школа» в науково-педагогічному проекті «Інтелект України». Учасниками семінару були керівники та вчителі базових закладів освіти проекту, співробітники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, ХНПУ ім. Г.С.Сковороди, ХНУ ім. В.Н.Каразіна, ДУ «Інституту охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України», педагогічні працівники Харківської гімназії №169. Львівщину представляли заступник директора Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Самойлик С.В., вчитель початкових  класів Гизюк Л.В., вчитель Червоноградської школи Капустян О.П.

З вітальним словом до присутніх звернулась науковий керівник проекту, професор ХНПУ ім. Г.С.Сковороди, доктор педагогічних наук Гавриш І.В., яка зазначила, що науково-педагогічний проект «Інтелект України» - це освітня програма, яка реалізує Концепцію «Нова українська школа». Мета проекту – зробити кожну дитину щасливою та успішною.

Також Ірина Володимирівна повідомила, що за підсумками  батьківського форуму, який відбувся в Києві у квітні 2017 року, було створено громадську організацію «Міжнародна організація «Партнерство в освіті», членами якої стали всі учасники проекту. Директора Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Малу Світлану Василівну було обрано членом правління створеної організації. Заступник директора з наукової роботи ЛОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Пастушенко Н.М. увійшла до складу ревізійної комісії.

Для учасників семінару гостинно відчинила двері Харківська гімназія №169, директор якої Щербаков О.Ф., очолив громадську організацію. На базі даної гімназії у 2008 році було розпочато впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України», який вже 10 років втілюється на теренах України. Автори проекту, відповідно до Концепції НУШ, розробили ранкові зустрічі, які презентували учасникам вчителі гімназії. Також ми мали нагоду відвідати презентаційні уроки із предметів «Людина і світ» у 1-х класах  та «Еврика» у 3-х класах.

Підсумки семінару підвели наукові консультанти проекту: начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Кириленко С.В. та очільник сектору експериментальної педагогіки Киян О.І. Базовою школою на Львівщині обрано Дрогобицьку ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Тому наступна зустріч учасників Проекту відбудеться 16 лютого 2018 року в Дрогобицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 під час роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «Ідеї НУШ у науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

Формула успіху

30.12.2017 18:21

Школа і сім’я – два суспільних інститути, на які покладено обов’язок виховувати особистість. Батьківська громада – рівноправний суб’єкт освітнього процесу. Значення сім’ї в цьому  процесі важко переоцінити. Саме в родині дитина пізнає навколишній світ у всіх його проявах, тут утверджується її громадянська позиція, формуються світогляд та естетичні смаки. Здійснюючи родинне виховання, батьки забезпечують дитині почуття захищеності, рівноваги, довіри. З сім’ї починається дорога до школи. Співдружність школи з сім’єю, опора на родинні традиції набуває сьогодні нового педагогічного змісту та особливої актуальності, коли вступає в силу Закон України «Про освіту». Якщо батьки і вчителі однодумці, тоді, звичайно, краще поставлено і організовано освітній процес, виховання і навчання дітей. Проблема взаємодії школи і сім’ї, на наш погляд, належить до найскладніших і найважливіших. Ми занадто часто говоримо батькам «мають» замість батьки «можуть». Уникаймо спільно викликів і ризиків, справляймося з ними. Завдяки батькам, батьківському комітету в школі відбуваються позитивні зміни. Від участі батьків у справах школи виграє дитина! Батьківські лекторії, спільні екскурсії, майстер-класи, цікаві уроки, акції милосердя, ярмарки, колективні творчі справи, традиційні свята – все це створює позитивний мікроклімат у колективі, довірливі стосунки, гармонію в трикутнику «діти-батьки-вчителі». На вершину трикутника ми ставимо дитину, а батьки та вчителі виступають для них підтримкою і міцним фундаментом. Наші батьки – це основна рушійна сила.

         Сучасній дитині випало бути свідком різного роду криз, боротьби батьків за виживання родини, насадження культу неправильних речей, фізичної сили, розваг, грошей, зброї. Сім’я у цей період зазнає змін, але завжди залишається домінуючим осередком у житті і долі дитини. Занурені у щоденні клопоти батьки не завжди усвідомлюють, що на сьогодні мають справу з «новою» дитиною. І саме здоровою та щасливою дитина може вирости тільки у дружній щасливій люблячій сім’ї, де з молоком матері закладаються основи ставлення особистості до суспільства і самого себе, адже природно у батьків закладено педагогічний талант і здібності. Діти – продовжувачі не тільки батьківського роду, а й соціального ладу.

         Батьки і вчителі повинні стати партнерами, активними співучасниками божого творіння – дитини.

Це означає:

-       відчувати один одного;

-       тримати тісний зв'язок;

-       стежити за успіхами та прогалинами;

-       перейматися життям дитини.

Важливо, щоб батьки були впевнені в педагогічному ставленні вчителя до дитини, відчували його компетентність, вчителю повинні довіряти за його небайдуже ставлення, вміння пробуджувати в дитині красу, щирість і милосердя. Відкриті, зацікавленні контакти з сім’єю допоможуть виявити кращий досвід сімейного виховання і передавати його іншим. Вчителі і батьки моральні наставники один одного. А запорукою цьому є любов.

         Діти часто не слухають того, що ми говоримо, але запам’ятовують все, що ми робимо. Тому уроки любові, засвоєні в дитинстві, не забуваються впродовж життя. Батьківська любов виявляється тоді, коли діти на неї найменше заслуговують. Ця любов поважає бажання бути хорошим, береже найтонший рух дитячої душі,  не зловживає владою і не перетворює її на деспотизм. Дітям потрібні не повчання, а приклади. Батьківська любов «працює» саме так. Вона підтримує сміливість дитини, враховує потреби, підштовхує до вивчення світу поза межами дому. Саме батьки дають відповіді на найважливіші життєві питання дитини, виробляють чіткі правила, які допоможуть зорієнтуватися у великому і непізнаному світі. Адже люблячі батьки – головні люди в житті дитини.

Шановна батьківська громадо ЗОШ І – ІІІ ступенів № 4!

Щиросердечно вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Висловлюємо Вам вдячність за мудре батьківство, прийміть величезне людське «спасибі» за вашу участь у вихованні дитини і житті школи.

Перемоги і успіхи вашої дитини – це наша спільна радість найближчих людей, на перший погляд, з непомітними щоденними зусиллями, працею, терпінням і відповідальністю. Завдяки вашій підтримці і розумінню ми спільно виховуємо молодь, повну сил і прагнень до знань, творчості, життя. Від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, усіляких благ, оптимізму і великого людського тепла. 

Проект "Книжкова лікарня"

23.12.2017 21:54

       Завдання шкільної бібліотеки  -  навчитися не тільки  любити книгу, але вміти вчасно та правильно її відновити!

       22 грудня в ЗОШ №4  відбулася підсумкова нарада відповідальних за збереження підручників. Протягом місяця учнівське самоврядування  разом з бібліотекарами Марцих О.І., Мельник Г.В., педагогом-організатором Вусатою Г.Г.  працювали  над проектом «Книжкова лікарня».  Комісія «Бережливі» , яку очолює учень 9-Г Муляр Олександр  розпочали  відновлення бібліотечних книг. Адже члени учнівського самоврядування не тільки щомісяця  перевіряють стан збереження книжок, але й розпочали їхнє «лікування». Сьогодні лікарня готова до прийому  «хворих» книг. Для зручності вона  поділена   на відділи:  «прийомний покій» (книги, які потребують ремонту),   «терапія» (дрібний ремонт книги), «хірургія» (заміна титульної сторінки) та «кардіологія» (ремонт корінця книги).

       Першими лікарями, які надавали допомогу  «хворій» книжечці стали учні 1-А та їх класний керівник Гриньків М.Л. Адже учнями цього класу в інсценізованій формі проведений майстер-клас по «лікуванні» книжок.

      Шкільний бібліотечний фонд  не тільки відновлюється завдяки «Книжковій лікарні», але і поповнюється під час  проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу».

                                               Бібліотекар школи О.І. Марцих 

 

Майстер-клас розпису на склі

19.12.2017 22:22

18 грудня учнів ЗОШ № 4 та вчителя образотворчого мистецтва Оксану Паньків запросили на цікавий майстер-клас у Палац мистецтв. Його проводила викладачка художньої школи Ірина Федорак, що займається розписом на склі. Діти з цікавістю оглянули роботи майстрині, а також спробували самі намалювати св. Миколая. Це було непросто, але сміливості додавали поради фахівця цієї справи - пані Ірини. Тому результатом задоволені всі!

 

Форум інноваційної освіти

11.12.2017 23:20

 8-9 грудня Львів перетворився на майданчик для активних освітян, які обговорили інновації та зміни в освіті України, які можна реалізувати вже сьогодні. За підтримки Львівської міської ради, Центру інноваційної освіти «Про.Світ» , Простору освітніх ініціатив Українського Католицького Університету, Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, освітян з Естонії, Ізраїлю у приміщенні УКУ, Центрі Шептицького відбувався Форум Інноваційної Освіти.

Форум – це можливість масштабувати кращі практики освіти України, створювати партнерські проекти, разом рухатись у напрямку розвитку шкіл і освіти в країні. Спікери, вчителі та директори,  освітні тренери та громадські активісти розглядали актуальні питання розвитку середньої освіти в Україні та проводили майстер-класи. Завдяки  конкурсному  відбору директори Дрогобицьких ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Наталія Ярославівна Ластов’як та Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Світлана Василівна Мала мали чудову можливість долучитися до участі у Форумі Інноваційної Освіти та обрати для себе актуальні теми, бути учасниками майстер-класів і отримати практичний досвід втілення Закону України «Про освіту».

Сьогодні Україна проходить шлях освітньої реформи, і ми віримо, що для того , аби реформа була реалізована, нам потрібно запустити рух на місцях вчителів, директорів, громади, які наповнять освітні заклади новими ідеями та привнесуть культуру творення інноваційного середовища у свої школи.

Шлях до кращої освіти непростий, але кожен повинен рухатись маленькими кроками , наповнюючи новими сенсами  свою школу, змінюючи архітектуру відносин.

                                                                                             Директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №4  Мала С.В.

 

Твоє майбутнє в твоїх руках

05.12.2017 21:33

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Традиційно проводяться заходи, де школярів  інформують про вплив куріння, алкоголю і наркотиків на організм, сприяють фомуванню здорового способу життя. Особливо актуально це для підлітків та учнівської молоді, адже, власне, у такому віці викурюється перша цигарка, випивається перша чарчина і вперше експериментується з наркотичними засобами.

Саме у п'ятницю, 1 грудня в Дрогобицькій ЗОШ № 4 відбувся круглий стіл за участю спеціалістів на тему «Твоє майбутнє в твоїх руках». До дискусії запрошувалися як учні, так і гості: представники реабілітаційного центру «Назарет», правоохоронних органів та медицини.

Перш за все, обговорення стосувалося ризиків для здоров'я і життя людини, але підіймалася й тема моральних загроз для особистості та суспільства загалом. Інформація для учнів була чіткою, лаконічною, її доповнювали виступи запрошених. Кожен спеціаліст проаналізував ситуацію зі свого боку тому картина узалежнень стала повнішою, правдивішою для присутніх. Діти також доволі активно і невимушено висловлювалися.

Сподіваємося, що інформація про узалежнення стане учням пересторогою і мотивуватиме відповідально та небайдужо ставитися до власного життя.

Вважаємо, що жодні зусилля немарні, якщо хоча б комусь цей захід допоміг зрозуміти, що є найбільшою цінністю для людини.

Дякуємо нашим гостям за змістовні, зрозумілі та вичерпні відповіді на запитання.

До організації заходу долучилися практичний психолог Свойкіна Н.Б., соціальні педагоги Сенчишак Т.С. та Рябцева Ю.В., а також вчитель етики Жуковська І.І.

                                                  шк. психолог  Свойкіна Н.Б.

Сурми звитяги - 2017

30.11.2017 10:06

28 листопада 2017 року у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбувся заключний концерт ХVІІІ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги». У цьогорічному конкурсі взяло участь 12 тисяч конкурсантів із 14 областей України, для яких небайдуже минуле і одночасно майбутнє нашої держави. Дрогобич достойно представляли творчі колективи шкіл міста.

Перед гала-концертом відбулося нагородження переможців фестивалю в таких номінаціях: «Солісти-вокалісти», «Живопис та графіка», «Декоративно-ужиткова композиція», «Авторська поезія», «Авторська пісня», «Вокально-інструментальні ансамблі», «Оркестри», «Хореографія».

З вітальним словом до переможців звернувся директор фестивалю Володимир Степанишин, заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА Ігор Гайдук, голова обласного товариства «Просвіта» Ярослав Пітко. Голова журі Віктор Камінський наголосив, що мистецьке дійство відбувається на одній із найкращих сцен світу – Львівській опері, яка буде не першою сходинкою для талановитої молоді.

Учасниками цьогорічної спортивно-хореографічної композиції «Люди, як кораблі» були талановиті діти Народного ансамблю «VIVA», Зразкового ансамблю «Радість», відділення акробатики ДЮСШ ім. І.Боберського та молодіжної формації «Авангард» ЗОШ №4. Всі ці колективи поєднав талановитий хореограф Сергій Дмитрієв. Цю композицію він створив в пам'ять талановитого співака Андрія Кузьменка і вона не мала рівних на гала-концерті. Глядачі підтримували бурхливими оплесками учасників дійства. А під час фінального вступу учнів ЗОШ №4 зал аплодував стоячи.

Щира подяка від колективу вчителів, батьків та учнів школи керівникам творчих колективів. Їхній внесок у виховання та навчання учнівської молоді був пошанований міським головою Тарасом Кучмою та начальником відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петром Сушком на урочистостях з нагоди Дня вчителя.

Молодіжна формація «Авангард» розпочинає свою підготовку до наступного XIX фестивалю «Сурми звитяги». Бо кожен фініш – це по суті старт. Ми пишаємося, що керівником цього проекту є випускник та працівник нашої школи, заслужений діяч естрадного мистецтва України, людина з великої літери – Сергій Дмитрієв.

                                                                                                  вч. історії Мідик Г.Р.

«Твій правильний вибір сьогодні – здорове майбутнє завтра».

24.11.2017 23:08

Для учнів десятого класу 23 листопада було проведено тренінг про статеві відносини підлітків «Твій правильний вибір сьогодні – здорове майбутнє завтра».

   Керівник тренінгу, педагог-організатор Вусата Г.Г. запросила на зустріч з учнями вчителя біології школи Малу С.В., підліткового гінеколога Летнянчина С.І., психолога школи Свойкіну Н.Б. та шкільну медсестру Галадій Н.Ю.

    Метою такого заняття було інформувати учнів про аспекти статевого життя,  дати можливість старшокласникам висловити свої думки про хвилюючі теми. Адже клас було розділено на групи, в яких проводилося обговорення на важливі теми. Учні зацікавилися різними поглядами на дошлюбне статеве життя, активно висловлювали свої думки, доповнювали один одного, уважно слухали виступи експертів тренінгу. Урок змусив молодих людей задуматися над власною життєвою позицією, дав їм право вибору у подальшому житті. А закінчилося заняття важливим підсумком про найголовнішу складову людських відносин  - любов, непідвладну часу. 

Інтелектуальна гра "Фізики та лірики"

24.11.2017 22:59

16 листопада для учнів 7-их класів відбулася вже традиційна інтелектуальна гра «Фізики і лірики». Команда фізиків «Електрончики» (капітан Татарський Артур) та команда ліриків «Романтики» (капітан Меленчук Юлія) були сформовані з різних класів.Учителі Іонова Н.О. та Павловська Н.Т. консультували своїх учнів, а Вусата Г.Г. разом із чудовими ведучими Німилович Діаною та Кривошеєю Каріною керували дійством. Працюючи разом, діти подружилися. Адже разом вони повинні були відповідати на запитання вікторини, розвʹязувати експериментальні завдання, розмірковувати про призначення приладів, писати науково-фантастичні твори і навіть співати. Право судити гру отримали найкращі одинадцятикласники: Горічко Андрій, Харламов Олег та Тесак Андрій. І хоча перемогу отримала команда фізиків, всі учасники гри отримали велике задоволення.

 

 

 

Вітаємо з перемогою

12.11.2017 15:10

     У жовтні 2017 року НЦ «Мала академія наук України» та НПУ імені М. П. Драгоманова запрошували учнів 8-11 класів до участі у Всеукраїнській олімпіаді з філософії. Загальна тема цьогорічної олімпіади – «Екологічна свідомість».

   Учень 11-Б класу Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Летнянка Іван  надіслав свою роботу на конкурс та став переможцем заочного етапу олімпіади.

     16-17 листопада у Києві проходитиме очний етап олімпіади, на якому Іван буде представляти Львівську область. Бажаємо йому успіхів та реалізації мрій!!!

Український Сократ

12.11.2017 14:58

Коли твердо йдеш шляхом,

яким почав йти, то,

на мою думку, ти щасливий…

Г. Сковорода

     9 листопада у ЗОШ4 відбулася ХІ науково-практична конференція «Неопалима купина» (секція «Філологічних дисциплін»), у якій взяли участь учні 9-их та 11-Б класів. Цьогоріч вона була присвячена видатному українському філософу, педагогу, поету, музиканту Григорію Савичу Сковороді.

Філософ залишив по собі вічну і добру пам’ять: він і словом, і прикладом навчав людей любити передусім Бога, вчитися, аби пізнати істину. У своїх творах розвивав цілий комплекс ідей, актуальних для свого часу. Його спадщина є цінним надбанням української національної і світової культури.

      Одинадцятикласники презентували літературно-музичну композицію «Український Сократ». Дев’ятикласники, готуючись до конференції, провели дослідницьку роботу з таких тем: «Філософські  погляди Г. Сковороди» (Христина Желяк), «Сродна праця у житті людини» ( Діана Півтораніс), «Сковорода і Біблія» (Лола Мельничук), «Байки Г.Сковороди» (Софія Роговська). Учениця 9-Г класу Півтораніс Діана посіла ІІІ місце на міському конкурсі захисту наукових робіт, присвячених вивченню творчості видатного українського філософа.

     Всіх учасників конференції нагородили дипломами та подяками.

      Григорій Сковорода, і майже через три сотні літ від дня народження, залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі для нас.

                                                                          уч.укр. мови та літературb  С.І.Мількович

 

Абетка харчування у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

06.11.2017 23:15

Вже другий рік поспіль Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 співпрацює з програмою «Nestlé Здорові діти», мета якої запровадити програми навчання, направлені на розвиток культури правильного харчування та здорового способу життя серед дітей шкільного віку. На сьогоднішній день, освітні проекти за підтримки Nestlé реалізуються у багатьох країнах світу, а загальна кількість дітей, які вже оволоділи знаннями та навичками раціонального харчування, становить близько 10 мільйонів. Учні нашої школи теж стали учасниками цієї програми. Школярі з цікавістю та задоволенням вивчають принципи правильного харчування. Вчителі 1-4 класів формувують у дітей  звичку притримуватися цих принципів у повсякденному житті. Адже найважливіше – не стільки пояснити важливість здорового способу життя, скільки привчити дитину завжди (або хоча б якомога частіше) дотримуватися цих нескладних правил у своєму житті.

 Здоров’я – це найцінніший скарб, який ми маємо від природи. Тож сподіваємося, «Абетка харчування» стане впевненим кроком до виховання здорової нації.

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ ТА ПОСВЯТА У ВИПУСКНИКИ У ЗОШ №4.

06.10.2017 15:27

І навіть та берізка біля школи  

Сьогодні похилилась до землі,   

Уклін низький даруєм, як ніколи,

Вам, дорогі і любі вчителі!

            Теплий, сонячний, золотий осінній День, здається звичайний, як завжди , але ні, хвилюючий з самого ранку, урочистий, святковий , радісний та веселий водночас. День, до якого, довгих 11 років йшли наші старшокласники, мріяли про почесне звання «ВИПУСКНИК - 2018». І цей Великий День, припав на першу неділю жовтня, яка офіційно вважається Днем Вчителя. Наші випускники потішили педагогічний колектив, батьків та глядачів залу презентаціями 11-А та 11-Б класів. У своїх виступах наші  учні згадали все: уроки, перерви,  вчителів, веселі жарти шкільних років, кумедні відео - "Еволюцію з 5 до 11 класу»  та "Типовий 11- А клас".  

                Зал переповнювала позитивна атмосфера сміху та несподіванки. Прекрасні привітальні слова вдячності лунали від щирого серця учнів та торкнулися струн душі наших вчителів, адже кожен з них вклав частинку душі, посіяв іскру доброти  в наших неперевершених випускників. Навіть не здається, що ці вчорашні п’ятикласники  стали прекрасними юнаками і дівчатами на наших очах. 

             На завершення наші Випускники одноголосно заспівали традиційну «Берізку біля школи» і  не очікуючи, в багатьох учнів бриніли сльози на очах. Це були сльози смутку, тому, що ці найтепліші слова для своїх Любих вчителів, вони разом промовляють востаннє і цей рік в шкільній родині для них також останній. Потім привітальні слова та настанови  директора , урочисте пов’язування стрічок  і усвідомлення того, що ти гордо носиш звання «Випускник 2018» не спроста, ти – старшокласник, зразок, молодь України , її майбутнє!

                                                  уч. німецької мови Бойцун Л.П.

 

 

 

Плідна співпраця з університетом

05.10.2017 19:47

Міжнародна науково – практична конференція, яка пройшла 28 -29 вересня 2017 року в стінах Дрогобицького державного університету ім. Івана Франка , була присвячена питанням реформування освіти в сучасній початковій школі. Цей захід об’єднав і теоретиків, і практиків різних рівнів. Організатором цієї конференції була Лілія Григорівна Стахів, кандидат педагогічних наук, доцент , завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти  . Вчителі нашої школи Самойлик С.В., Лютик Н.Б.  та Гизюк Л.В.були запрошені на цю конференцію для виступу зі своїми роботами.

На конференції панувала щира і ділова атмосфера. До присутніх з вітальним словом звернулася ректор університету пані Надія Скотна. Вона звернула увага на необхідності змін в освіті і побажала учасникам конференції плідної праці.

Цікавими та змістовними були виступи учасників. З особливою увагою ми слухали виступ вчителя львівської школи « Малюк», які є на сьогодні однією з пілотних шкіл України по впровадженню концепції нової української школи. Пані Ольга Розпутня поділилася з присутніми доробками і наголосила на труднощах, з якими вони зустрілися в цьому проекті. Змістовним та цікавим був виступ методиста ММК Л. І. Сисин. Практичну сторону реформування освіти висвітлила вчитель СЗШ №2 О.Чайківська.  З теплотою ми слухали виступ нашої давньої знайомої Лесі Лужецької, старшого викладача Дрогобицького державного педагогічного університету, яка знайомила присутніх зі своїм авторським уроком у віршах. Нам особливо була приємно, що саме в нашій школі вчителем Самойлик С.В. було проведено цей урок на практиці.

Саме  28 вересня ми святкували день народження видатного Вчителя – Василя Олександровича Сухомлинського, тому ми побудували свій виступ, спираючись на величезну педагогічну спадщину цього педагога. Світлана Володимирівна Самойлик провела паралель між   концепцією нової української школи та педагогічною спадщиною В.О. Сухомлинського. Неля Богданівна Лютик запросила учасників  до  інтерактивних  ігор, які допоможуть молодому вчителю адаптуватися у колективі. Леся Володимирівна Гизюк познайомила присутніх із науково – педагогічним проектом  « Інтелект України» , який впроваджує наша школа з минулого року завдяки підтримці директора школи Малої С.В. Учасники конференції стали активними слухачами і учасниками нашого майстер – класу. На завершення конференції в переддень професійного свята педагогів ми передали від учнів нашої школи символічні сердечка з найщирішими побажаннями. Останнім акордом стало спільне фото і виконання пісні « Моя Україна»

Ми отримали багато цікавої інформації, познайомилися з новими колегами та готові до наступних спільних проектів.

Гизюк Л.В., вчитель початкових класів ЗОШ №4 

Олімпійський тиждень

25.09.2017 20:24

Вже стало доброю традицією щорічно розпочинати навчальний рік разом із спортом, а саме, проводити у школі олімпійський тиждень. Цього річ він проходив як завжди у другий тиждень вересня і приніс масу позитивних емоцій для учнів нашої школи. Класні керівники почали тиждень з цікавої інформаційної години на олімпійську тематику, а вчителі фізичної культури продовжили цю чудову традицію. Для учнів 5, 6, та 7-х класів було проведено цікаві естафети, а також проведено Олімпійський урок, на якому просто зачаровував та переносив нас у минуле викладач ДДПУ ім..І.Франка Лемешко Олександр Сергійович.

Кожен клас мав особливе завдання, адже щорічне оформлення стінгазети для олімпійського тижня це цікавий процес, який щороку вдається все краще і краще.

Сподіваємося, хоча впевнені на всі 100% , що ця традиція не згасне з роками і щороку приноситиме нам радісні емоції та нові знання.

 

                                                                                                         Вчитель фізичної культури – Логин А.В.

 

День знань - свято мудрості, доброти і людяності

03.09.2017 22:38

   Традиційно цікаво, в урочистій атмосфері відбулось святкування Дня знань у Дрогобицькій ЗОШ 4. Храм науки гостинно відчинив свої двері школярам, серед яких  116 першокласників . Ми любимо цей день, бо це свято молодості й розквітлості, віри й надії, нашого майбутнього. Усі радіємо, бо бачимо зростання нашої молоді і її всебічне зміцнення. З привітальним словом до присутніх звернулась директор школи Світлана Василівна Мала, наголосивши, що школа посідає одне з перших місць у Дрогобичі. Вона побажала учням підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Отець Анастасій благословив школярів у добру путь по країні Знань. Свято промайнуло швидко, яскраво, урочисто. Здавалося, що жодного разу Гімн України не звучав так потужно, сплітаючи в одне ціле багатоголосся дітей, батьків та вчителів.

Завершенням святкування став осінній ярмарок, на якому можна було поласувати різноманітними смаколиками. Нехай цьогоріч першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу і кожну родину.

учитель укр. мови та літератури Моргун О.М.

Зображено: 1 - 50 з 103
1 | 2 | 3 >>